palandökende kar kalınlığı neden artmıyor?
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: palandökende kar kalınlığı neden artmıyor?

Standart palandökende kar kalınlığı neden artmıyor?

palandökende kar kalınlığı neden artmıyor?
    ülkenin neredeyse her yerine kar yağdı, erzuruma kar yağmaz mı oldu?
    26 şubatta bursadan kalkıp palandökene geleceğiz, ama orada kar hep 60cm... :(

Standart Cevap: palandökende kar kalınlığı neden artmıyor?

Erzurum'da 3 4 gündür aralıklarla kar yağıyor ki bu merkezde. 2 gün önce Palandöken'e gittiğimde kar durumu oldukça iyiydi.
    Konu bhagl tarafından (31-01-2012 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

Akdeniz bölgesine yakın olduğundan sanırım

Şaka bir yana Palandöken'de 60 cm kar kalınlığını nerede ölçtüklerini çok merak ediyorum! Mevcut imkanlarla insan evladının kaydığı yerlerde henüz o kar kalınlığına erişilebilmiş değil! 2 yıldır kar yağışı konusunda büyük hayal kırıklığı yaşanıyor. Bugünlerde ara ara yağışlar mevcut, hatta şu an bile, lakin tatmin edici bir yağış değil. Her geçen yıl kar yağışının ve karın yerde kalma süresinin giderek azalmasının en büyük sebebinin 2000 yılından sonra bölgede hız kazanan bilinçsizce barajlar kurulmasından kaynaklanan iklim değişikliği olduğu vurgulanıyor.
    Sonuç itibariyle yurt genelinde karın ilk yağdığı ve son kalktığı sayılı yerlerden olsa da Erzurum artık kayakseverleri tatmin edemiyor...
    Konu metetan tarafından (31-01-2012 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.
    SkateBanana candır...

Alıntı metetan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akdeniz bölgesine yakın olduğundan sanırım

Şaka bir yana Palandöken'de 60 cm kar kalınlığını nerede ölçtüklerini çok merak ediyorum! Mevcut imkanlarla insan evladının kaydığı yerlerde henüz o kar kalınlığına erişilebilmiş değil! 2 yıldır kar yağışı konusunda büyük hayal kırıklığı yaşanıyor. Bugünlerde ara ara yağışlar mevcut, hatta şu an bile, lakin tatmin edici bir yağış değil. Her geçen yıl kar yağışı da karın yerde kalma süresi de giderek azalıyor. Bunda en büyük sebebin 2000 yılından sonra bölgede hız kazanan bilinçsizce barajlar kurulmasından kaynaklandığı vurgulanıyor.
    Sonuç itibariyle yurt genelinde karın ilk yağdığı ve son kalktığı sayılı yerlerden olsa da Erzurum artık kayakseverleri tatmin edemiyor...
    Metetan Erzurum'da oturuyorsun sanırım

Evet, Erzulüm'deyim
    SkateBanana candır...

Bende Temmuzda düştüm buraya Balkona çıktığımda kayak merkezi açık ve net gözüküyor Lakin o kadarda vasat durumda değil . Hatta iyi durumda bence , seninle konuşmak , ejderden kaymak isterim

Allah kurtarsın kardeş :D sen de kader mahkumusun belli
    Yarın sabah güne erken başlayabilirsem ufak bir kaç işimi hallettikten sonra çıkmayı düşünüyorum. Xanadu'ya gidiyorum; pist kısa ama zemin iyi ve aydınlatması da olduğu için uzun süre kayma şansı verdiğinden tercih ediyorum.
    SkateBanana candır...

Bende yarın gidip bi test yapayım diyorum . Jandarmanın yeri varmış diyolar doğrumudur ?

Kayak Federasyonu tesislerinin hemen üzerinde bir Jandarma karakolu var. İhtiyaçları karşılayacak küçük bir sosyal tesisle Silahlı Kuvvetler mensup ve ailelerine hizmet veriyorlar. Keşfedilmemiş her mekan görmeye değerdir. Bi' bak bakalım, memnun kalacağını tahmin ediyorum.
    SkateBanana candır...

Alıntı metetan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak Federasyonu tesislerinin hemen üzerinde bir Jandarma karakolu var. İhtiyaçları karşılayacak küçük bir sosyal tesisle Silahlı Kuvvetler mensup ve ailelerine hizmet veriyorlar. Keşfedilmemiş her mekan görmeye değerdir. Bi' bak bakalım, memnun kalacağını tahmin ediyorum.
    Babadan torpil varda bari çayımız kahvemiz beleşe gelsin diyorum ben

Sayfa 1/3 123 SonSon