Erzurum Palandöken Laleli Kayak Merkezi
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Erzurum Palandöken Laleli Kayak Merkezi

Standart Erzurum Palandöken Laleli Kayak Merkezi

Merhaba Arkadaşlar . Size Askeriyenin yapmış olduğu Kayak Merkezini tanıtacağım. Merkezden 12 km uzaklıkta olup , Yukarı çıkım teleski ile sağlanıyor. Herkese yetecek kadar snowboard , kayak kiralanıyor emin olun . Uzunluğu 3.5 km diyorlar ama ben pek inanmıyorum açıkçası En yukardan ikiye ayrılıyor. Sağ ve sol taraf düzlenmiş , pist görünümünde, ortasında ise muhteşem bir bolkara sahip. Fiyat listesini de yazayım hemen.

Teleski 10 Çıkış : 5 lira
    Snowboard ve bot kira : İkisi birlikte 5 lira
    Kayak ve ayakkabı : İkisi birlikte 5 lira

Geyik yapmak için açık kafeteryası , kapalı kafeteryası birde yemek salonu var. Çay 25 kuruş kahve 50 kuruş . Ucuzluk yönünden muhteşem biryer. Lakin Palandöken Ejderden kayılacak kadar zevk vermiyor bilginize
    Konu bhagl tarafından (31-01-2012 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir.

Standart Cevap: Erzurum Palandöken Laleli Kayak Merkezi

Alıntı bhagl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar . Size Askeriyenin yapmış olduğu Kayak Merkezini tanıtacağım. Merkezden 12 km uzaklıkta olup , sakalınız fazla olmadığı sürece sivil girebilirsiniz Yukarı çıkım teleski ile sağlanıyor. Herkese yetecek kadar snowboard , kayak kiralanıyor emin olun . Uzunluğu 3.5 km diyorlar ama ben pek inanmıyorum açıkçası En yukardan ikiye ayrılıyor. Sağ ve sol taraf düzlenmiş , pist görünümünde, ortasında ise muhteşem bir bolkara sahip. Fiyat listesini de yazayım hemen.

Teleski 10 Çıkış : 5 lira
    Snowboard ve bot kira : İkisi birlikte 5 lira
    Kayak ve ayakkabı : İkisi birlikte 5 lira

Geyik yapmak için açık kafeteryası , kapalı kafeteryası birde yemek salonu var. Çay 25 kuruş kahve 50 kuruş . Ucuzluk yönünden muhteşem biryer. Lakin Palandöken Ejderden kayılacak kadar zevk vermiyor bilginize
    sakalımız az çarşafımızda düzgün olsun mu? pistte de bakıp eger bir kişi kask takmadıysa diğerlerininkinide çıkarttırıyolar mı??
    demekki asker kafa hala aynı asker kafa,tabi bu sözlerim size değil üstünüze almayın sakın genel eleştiri....

Disiplin kokan yerler orası Lakin sen işe nasıl sakallı gidemiyorsan askeriyede aynen öyle . Disiplin olmadan düzen olmaz Ayrıca 3 4 defa gitmeme rağmen sakalı sorun etmediler . Ancak dengesizlikler çıkabiliyor . Bu yüzden sakalınız fazla olmadığı sürece sivil girebilirsiniz cümlesini kullandım . Mesajda düzeltme yaptım. Bilginize..
    Konu bhagl tarafından (31-01-2012 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.

snowboard yapilabilen askeri bir alan... ilgincmis...

Askeri tadında değil aslında . Sivil olarak yönetiliyor gözlemlediklerime göre

valla ben bir sey anlamadim...

Şöyle diyim Askeriyenin yeri doğrudur. Yönetenlerde asker oda doğrudur. Ancak asker kıyafetleri göremezsiniz Sizin orada yapacağınız iş sadece bileti alıp yukarı çıkmak Yorulduğunuzda oturup kahve istemek , onlarında size getirmesi Gerisi önemli değil zaten

Alanin resimleri var mi? Merak ettim.

---
    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=40.974566,29.046289

Bende maalesef yok ancak Youtube' de bir tane video buldum .
    PALANDÖKEN DE KAYAK - YouTube
    Burada en yukarı çıkmamış kayan arkadaş . Kamera arkaya doğru çevrildiğinde en üstü görebilirsiniz

Bizde niyetlendik laleliye. Fakat bord veya iyi kayak bulamazsınız iyiler hep rütbeliler tarfından rezervasyonlu oluyor dediler. eğer kalırsa malzeme bulursunuz, rütbe ve askeri hava pistlere hakim dediler. Biz de 4 sene içerisinde hiç Laleliye gitmedik. 12 km gidip düz bir pistte in çık yapana kadar 2 km deki Palandöken e gittik hep hiç şansımızı denemedik günü değerlendirmek adına. Ejder dururken Laleliye de gidilmez şimdi.

Sayfa 1/3 123 SonSon