Memleketimden tesis manzaraları..
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Memleketimden tesis manzaraları..

Standart Memleketimden tesis manzaraları..

Kartepe'de dün gündüz aniden elektrikler kesiliyor,telesiyej duruyor. Olabilir. Ama anında devreye girmesi gereken jeneratör çalışmıyor çünkü ARIZALI. Telesiyejde asılı kalanlar bir süre sonra cep tlf.ları ile yardım istemeye başlıyorlar,hiçbir yardım gelmiyor.1 saat kadar sonra hafif donma belirtileri başlaması üzerine tekrar acil yardım,battaniye..filan istiyorlar,nafile,hiç kimse gelmiyor...2 saat kadar sonra elektrikler geliyor,telesiyej hareket ediyor ve kurtuluyorlar.Ölen yaralanan yok...
    0 RH (+) İstanbul/Ataşehir
    Kayak:Rossignol Zenith9,5Bağlama: Ross.1s20Baton:LEKI Carbon-TS Bot: Head EzOn6.5Kask:Ross.TOXIC2.0

Standart Cevap: Memleketimden tesis manzaraları..

Hakikaten inanılacak gibi değil, bu nasıl bir sorumsuzluktur.
    O kadar para almayı biliyorlar da bari karşılığını da verseler hiç olmazsa kendimiz avuturduk

Alıntı Toma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kartepe'de dün gündüz aniden elektrikler kesiliyor,telesiyej duruyor. Olabilir. Ama anında devreye girmesi gereken jeneratör çalışmıyor çünkü ARIZALI. Telesiyejde asılı kalanlar bir süre sonra cep tlf.ları ile yardım istemeye başlıyorlar,hiçbir yardım gelmiyor.1 saat kadar sonra hafif donma belirtileri başlaması üzerine tekrar acil yardım,battaniye..filan istiyorlar,nafile,hiç kimse gelmiyor...2 saat kadar sonra elektrikler geliyor,telesiyej hareket ediyor ve kurtuluyorlar.Ölen yaralanan yok...
    sorumlulara ne yapılıyor HİİİÇ ... daha çoook görürüz böyle durumları. ancak biri ölürse sorumlulara ceza verilir TÜRKİYEM'de

Alıntı serban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorumlulara ne yapılıyor HİİİÇ ... daha çoook görürüz böyle durumları. ancak biri ölürse sorumlulara ceza verilir TÜRKİYEM'de
    Cep tlf.görüntülerinde insanlar nasıl feryat ediyorlar..Allah'tan dün hava fena değildi..olay bugün olsaydı faciaydı..O jeneratörün sorumlusunu, onun amirini,tesis müdürünü,tesis sahibini aynen 2 saat telesiyejde asılı bırakmak lazım..
    Kayak:Rossignol Zenith9,5Bağlama: Ross.1s20Baton:LEKI Carbon-TS Bot: Head EzOn6.5Kask:Ross.TOXIC2.0

kartepe ayricaligi... hos gecen sezon dorukkaya'da da yasandi, daha once sarikamis... velhasil her yerde yasanabilir... ancak manuel mudahale edip insanlari indirecek ekibin yoksa oyle izlersin film gibi... Allah korusun bir sakatlik cikarsa da direk tesis muduru, isletmecisi sorumlu... buna ragmen duyarsiz kalmak yine bize mahsus... af cikar falan...

Alıntı Toma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cep tlf.görüntülerinde insanlar nasıl feryat ediyorlar..Allah'tan dün hava fena değildi..olay bugün olsaydı faciaydı..O jeneratörün sorumlusunu, onun amirini,tesis müdürünü,tesis sahibini aynen 2 saat telesiyejde asılı bırakmak lazım..

İnsen inemezsin, atlasan hiç olmaz , beklesen başka rezillik.
    Neticede küçük çocukların olabileceği veya bayanların rahatsız olabileceği kimsenin umrunda değil ..
    Ülkemizde tamamiyle ticaret boyutuna gelen bu spor ve bu tesisler hem yeterli talebin olmadığını insanların daha çok gelmelerini isterlerken , ölüm gibi kötü sonuç doğurabilecek ihmalleri görememeleri insana pes doğrusu dedirtiyor.

Bilinç , özen , saygı , dikkat ve iş ahlakı olmadığı sürece bunlar başımıza çok gelicektir.

Geçmiş olsun ...

Alıntı OGZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neticede küçük çocukların olabileceği veya bayanların rahatsız olabileceği kimsenin umrunda değil ..
    Ülkemizde tamamiyle ticaret boyutuna gelen bu spor ve bu tesisler hem yeterli talebin olmadığını insanların daha çok gelmelerini isterlerken , ölüm gibi kötü sonuç doğurabilecek ihmalleri görememeleri insana pes doğrusu dedirtiyor.

Bilinç , özen , saygı , dikkat ve iş ahlakı olmadığı sürece bunlar başımıza çok gelicektir.

Geçmiş olsun ...
    ahlak falan ne arar bunlarda? türkiye dolandırıcılıkta dünya listesinin zirvesine oynuyor. özel sektör bir yana devlet yönetimindekilerinin dosyalarına baksak neler var. o yüzden şaşırmıyorum. dünya kadar para alıyorlar skipasslar için ama o paranın bilmem kaçta kaçıyla o jeneratörü yaptırmazlar çünkü onlar için insan değil para önemli. kendimi geçtim o telesiyejlerde kalan bayanlar, çocuklar 2 saat nasıl dayanabildi? o otel sahibinin, skipass yöneticisinin, o denetimleri yapmayan devlet sorumlularıın ağzının ortasında 158 boardla çakasım var. insan değil bunlar
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı OGZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun ...
    Bu konulu yurtdışında geçen gerçek bir olaydan alınma "FROZEN" isimli bir film var..sanyorum 2 sezon önce filan cekildi..DVD cilerde vardır...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kartepe ayricaligi... hos gecen sezon dorukkaya'da da yasandi, daha once sarikamis... velhasil her yerde yasanabilir... ancak manuel mudahale edip insanlari indirecek ekibin yoksa oyle izlersin film gibi... Allah korusun bir sakatlik cikarsa da direk tesis muduru, isletmecisi sorumlu... buna ragmen duyarsiz kalmak yine bize mahsus... af cikar falan...

Bu insanlar otoritenin kendilerine hiç bir şekilde dokunmayacağından çok eminler hocam. İsterse o an liftte bulunan 2 düzine insan donarak ölsün bu işletmelerin sorumluları ancak nöbetçi savcı ifadelerini alana kadar nezarethanede kalırlar. Sonra da hiç bir şey olmaz bunlara. Zaten bu cesaret ile bu kadar duyarsız davranabiliyorlar. Halkımız da başına gelen her şeyin Allah'tan geldiği şeklinde bir inanca sahip. Benim gibi bir deli çıkmadıkça karşılarına bizden de çekinmiyorlar bir şekilde. Bu durumda bizlerin başına böyle olayların daha çok kez geleceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Bilgiyi bizimle paylaşan arkadaşımıza da teşekkür ederim.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

ne yazik ki dedigin gibi olur abi...

Sayfa 1/2 12 SonSon