Ilgaz Kayak Merkezi Yıldıztepe Telesiej Pist Bilgileri
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ilgaz Kayak Merkezi Yıldıztepe Telesiej Pist Bilgileri

Standart Cevap: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Ilgaz Kayak Merkezi

Çok ilginçtir ki telesiej bu hafta da çalışmıyor.Neden mi?
    Telesiejin federasyona devri yapılmamış.Resmi açılış yapıldı ancak tesisat devredilmemiş.İlgili arkadaşlar haber bekliyorlar çalıştırmak için.Çok güzel bir hava yeterli kar miktarı ve uygun ekipmana rağmen sanırım bürokrasinin ağır çarkları burayı da vurmuş ne yazıkki. Telesiej çalışmadığı için yukarı çıkamadık ancak çalışan arkadaşlar müthiş bir dağ yolumuz var diyor. (4 km) koruma için kenarlara bariyerler yapılmış. Telesiej 3 nolu resimdeki tepeye doğru çıkıyor ve tepenin sonunda dağ yolu başlıyormuş. 2 ve 4 nolu resimde görülen yol ise dağ yolunun bitişi.Dağın arka tarafından dolanbaçlı yollardan gelinip burada pist tamamlanıyor. Görevli arkadaş muhteşem bi yer görmelisin dedi.Ama beklemek zorundayız artık.

Yıldıztepe'den resimler...

1 nolu resim:

2 nolu resim:

3 nolu resim:

4 nolu resim:

5 nolu resim:

6 nolu resim:

7 nolu resim: ( Telesiejle ilgili teknik bilgiler

8 nolu resim:(liftin çalıştığı ufak pist 200 metre var-yok eğim %15-%20 arası )

ılgaz da pazar sabahı ana baba günü

Uploaded with ImageShack.us

dün ve bugün ılgaz'daydım. ben dün öğleden sonra kaymaya başladım hava sisli idi, pist bozuktu zaten ancak 2 saat dayanabiliyor pist sonra kötü bir hal alıyor. teleskiler kapalıydı (duyduğuma göre aşağıda birkaç kişi kalmış unutmuşlar adamları, donacaklarmış.) bukadar olur yani. gece 20 cm.kadar kar yağdı saat 23:00 gibi piste gittim dayanamadım kalabalıktıda bir grup yukarı doğru yürüyordu gece vakti.
    bu sabah hava çok güzeldi sis yok, kar yağmıyor, rüzgar da süper...bilet kulübesinin camında açılış kapanış saatleri yazıyor ''08:30 / 16:30''
    ben 09:30 da pistteydim ama telesiyej çalışmıyor hayırdır dedik oradakilere. işçiler grevde dediler. ne iş dedik?.. ben gelmeden önce Ilgaz kayak federasyonunun başındaki görevli bayan gelip işçilere bağırmış işçilerde iş bırakmışlar... hepsi içieridelermiş. gelen soruyor nezaman? cevap yok...sonra içeri girelim soralım denildi ve birkaç arkadaş girdiler onlara elektrikler kesik demişler. ama içeride münakaşa sürüyormuş sanırım. daha sonra birileri daha sordu tedaştan ekipleri 09:30 da çağırdık geelcekler dediler. bilet barkod okuyucuların ışıkları yanıyor görüyorum. saat 11:00 oldu hala bir haber yok ve derken biletçi geldi telesiyej çalışmayacak ama teleskiler çalışıyor isteyenler yukarıya snowtrack ile çıkarılacakmış ve kayabilirlermiş. bazı arkadaşlar oraya kadar sanırım uzaklardan geldiler boş boş dönmektense razı oldular ve snowtrack ın arkasına doluşup yukarı çıkmaya başladılar. (birkişi araya düşse alet durana kadar kıyma olur)...sinir oldum ve kaymaktan vazgeçtim. daha sonra oda ne gözlerime inanamıyorum saat 11:30 telesiyej de çalışıyor (3 saat gecikmeli) ''bukadar kötü bir yönetici ve yönetim olmasına rağmen'' yinede pist güzeldi ve kapanana kadar zevkini çıkardım...Pistin de bir fotosunu ekledim...

Eklenti 11321
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Günübirlikçi arkadaşlar için kayak bir yaşam tarzı olmadığı için gördükleri bu sorunlar karşısında ' aman nasıl olsa her zaman gelmiyorum bu seferlik böyle olsun ' diyip geçiyorlar. Dediğiniz gibi geneli de bu kitle oluşturduğu için sorunlar hep hasıraltı ediliyor.Ödül ve ceza..İyi çalıştırmanın sırrı bu iki kelimede.İyi çalıştığında ödüllendirilmeyeceğini,kötü çalıştığında da ceza almayacağını bilen bir akıl hiçbir zaman kaliteli iş yapamaz. Ama bizdeki durum tam bir felaket. Hadi maddi durumu iyi olanları bir kenara bırakalım.Peki zar zor para denkleştirip kayağa giden ve günlük kayak kiralayan, parasını verip tam gün skipass alan adama saat 11.30'a kadar telesiejin açılmamasını nasıl izah edeceksiniz? Bizde izahı kolay.Filancaya kızdım, karım evde huzur vermedi, kebap söyledim geç geldi vs..Cezası? ceza yok.İşte bunun için bize müstehak.

Pistler kısa geldi onun dışında zevkliydi.

Standart Cevap: Ilgaz Kayak Merkezi Yıldıztepe Telesiej Pist Bilgileri

Geçtiğimiz hafta sonu Ilgaz Yıldıztepe'deydim. Kayak merkezi faaliyete geçeli yaklaşık 3 hafta oldu.
    Özetle bahsedecek olursam kayak merkezi, 1500 - 1900 metre rakımları arasında çam ormanları içerisinde bulunmaktadır. 1600 metrelik telesiyejle 1900 metrelik zirveye ulaşıyorsunuz. Şu an Snowboardçılar için yetersiz gibi görünsede 4200 metrelik Samanyolu pisti gerçektende denemeye değer. Sanırım ülkemizde bu uzunlukta başka bir pist daha yok. Önümüzdeki yıl açılması planlanan hem snowboardçılara hemde kayakçılara hitap eden 2400 metrelik Dikmen pistiyle bu açığın rahatlıkla giderileceğini düşünüyorum.
    Şuan için sadece bir günübirlik tesis ile 80 yatak kapasiteli Armar Otel hizmet vermekte. Önümüzdeki Mart ayı içerisinde biri 180, diğeri 140 yatak kapasiteli olmak üzere 2 otel ve 2 günübirlik tesis için arsa ihale edilecek. Yıldıztepe Kayak Merkezi tüm kış sporları ve doğa tutkunlarını sabırsızlıkla bekliyor.
    Bu güzellikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Vaktini ayırıp izleyen herkese teşekkürler. Sağlıcakla kalın...

(Çankırı - Ilgaz - Yıldıztepe Kayak Merkezi başlığını açıyorum ve nedense sürekli olarak site yönetimi tarafından mesajım siliniyor. Yöneticilerden ricam bu başlığın açılmasıdır. )

İsim:  kartutkusu_1.jpg
Görüntüleme: 6130
Büyüklük:  337.5 KB (Kilobyte)İsim:  kartutkusu_2.jpg
Görüntüleme: 2830
Büyüklük:  361.9 KB (Kilobyte)İsim:  kartutkusu_6.jpg
Görüntüleme: 4554
Büyüklük:  215.2 KB (Kilobyte)İsim:  kartutkusu_5.jpg
Görüntüleme: 3362
Büyüklük:  359.6 KB (Kilobyte)İsim:  kartutkusu_3.jpg
Görüntüleme: 2322
Büyüklük:  431.2 KB (Kilobyte)İsim:  kartutkusu_4.jpg
Görüntüleme: 2902
Büyüklük:  476.1 KB (Kilobyte)

basliklari surekli siliyorum ve acmak gibi bir niyetim yok... neden? ayni konuda daha once actiginiz veya baskasi tarafindan acilmis baslik hatta basliklar varken yeni baslik acmaya gerek yok 1... zaten tanitimla ilgili genelde sizin mesajlariniz var 2... yildiztepe'nin neredeyse dumduz ama upuzun pistinin ovulecek bir yani yok 3... su halde 800 metrelik ilgaz bile daha keyifli...

haliyle yildiztepe ile ilgili acilacak basliklari silecegim... yeni uyelerin acacagi basliklari da bir kereye mahsus ilgili konuyla birlestirip uyaracagim...

Standart Cevap: Ilgaz Kayak Merkezi Yıldıztepe Telesiej Pist Bilgileri

Arkadaşım kaydınmı sen orda?

kaydim... uzun ve duz bir yer... pist diyorlar ama daha cok yol gibi sanki... zaten dogru duzgun pist ezmek bizim genlerimizde yok... dur bir saniye pist miydi orasi? hayir hayir dogayi koruyoruz ne guzel... bu sene yeni alinmis galiba arac, cok kullanmayalim eskimesin... mazallah bozulur ikincisi yok...

otel calisanlarinin kibar, ilgili olmasi sportif eksikliklerini kapatamiyor ne yazik ki... su haliyle kis sporlari yapanlari pek cezbetmez... adina kayak merkezi falan demek dupeduz haksizlik... ilgaz'a bile haksizlik olabilir o derece... bak dogasi guzel ama alternatif turizm bolgesi olur...

az önce ankaradan kastamonuya gelirken, geçen hafta okadar baktığım halde yoldan sapacağım yeri bulamadığım şu yıldıztepeye bukez sapacağım yeri görerek döndüm.

anayola olan uzaklığı 6.km ilk 3 km lik bölüm dar ve tek aracın geçeceği kadar sonraki 3 km. ise gelişli gidişli bir yol. kar lastiği olan bir araç ile çok rahat gidilebilir. piste yaklaşırken heryerde (yasak) mangalcılar görülmeye başlıyor... pisti mangalcılardan birine sorarak buldum. ve yanıma kızımıda alıp gittim. 2 koltuklu telesiyejleri var. kaç dakikada çıkılıyor pek dikkat etmedim. telesiyejin başında kayan bant var bantın üzerine çıkarak biniliyor değişik. türkiyede başka yerlerde varmı bilmiyorum. telesiyejin günlüğü 30TL.imiş.

görevliye pist nerede? dedim. sol tarafta dağdan inen yolu gösterdi. orası pistmi karayolumu dedim. sanırım kışın pist oluyormuş. pek telesijeji kullanan yada kayıp aşağı gelen kimseler yoktu bir çift kayarak aşağı geldi ve onlara sordum nasıl? dudaklarını buruşturarak pek iyi değil orta kısımlarda baton kullanıyoruz dediler. ustalar için iyi olmadığını ama acemiler için idare edeceğini, ve dar bir pist olduğunu söylediler. nede olsa dağ yolu.
    manzara ve ılgaza göre sanırım daha iyi gibi. biraz yatırım yapılsa, pistler açılsa sanırım gidilebilir. ama ben yine ılgaza gitmeye devam edeceğim sanırım. belki 1 kez olsun gidip denerim...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon