Kayak merkezinde elde yasanan donma ve hissizlik
Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak merkezinde elde yasanan donma ve hissizlik

Standart Kayak merkezinde elde yasanan donma ve hissizlik

Kartepe nin asiri sogugundan video cekerken nasibini alan sol elimde 3 parmagimin uc kisimlarinda hissizlik ve uyusma olustu. Aradan bir gun gecti ama devam ediyor:(
    Dagdayken bi 15 dakika hic bir parmagima hukmedemedim. Sonra yavas yavas acilmisti.
    Konu hakkinda bilgisi olan varmi ?

Standart Cevap: Kayak merkezinde elde yasanan donma ve hissizlik

30 a 30 mermer parçası bulup parmaklarını meşe odunu ile üstüne döv abi, kan çıkarsa tamam parmaklar yaşıyor.
    Kan çıkmazsa başka bir çare buluruz.
    -İyi sözün aslın bilen derdi bu söz nerden gelir,
    Söz aslını anlamayan sanır bu söz benden gelir...
    Facebook :Doğa TÜRK

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kartepe nin asiri sogugundan video cekerken nasibini alan sol elimde 3 parmagimin uc kisimlarinda hissizlik ve uyusma olustu. Aradan bir gun gecti ama devam ediyor:(
    Dagdayken bi 15 dakika hic bir parmagima hukmedemedim. Sonra yavas yavas acilmisti.
    şu an ki rahatsızlığın karıncalanma ve ağrımı yoksa batma ve yanma mı var?
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Selam geçmiş olssun,

Bence basit gibi gözüksede bir doktora başvurmanda fayda var ...
    Gelişmeleerden haberdar et bizi merak etmeyelim ..

Gelmiş geçmiş olsun ..

İğne batır hissediyorsan biraz daha bekle sonra düzelmezse veya baktın his hiç yok acilen doktora git .. Geçmiş olsun ya ne olduğunu çözünce haberdar et bizleri ..
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an ki rahatsızlığın karıncalanma ve ağrımı yoksa batma ve yanma mı var?
    Batma ve yanma :(

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Emrah. Benzer bir durumu geçen sene Ilgaz'da gece kayağında cep telefonuyla çekim yaparken yaşamıştım. Karıncalanma, batma ve yanmalarım birkaç gün sürmüştü. Umarım ellerin en kısa zamanda kendine gelirler...

Senin kameranın bağlama seti yok muydu? Yoksa almanı tavsiye ederim, büyük rahatlık...

geçmiş olsun bana halk arasında soğuk çarpması denilen olay gibi geliyor.özellikle kan dolaşımının az oldugu vücudun dışında kalan bölümlerinde olan cinsten.mesela kulak aşırı ayaz, soğuğa maruz kaldıgında önce ağrı yapar sonra uyuşur kızarır ve sonrasında çatlar ma atabi senin parmaklar okadar olcagını sanmam 1-2güne geçer tahminim..
    çok geçmiş olsun tekrar...

Alıntı Riverside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Emrah. Benzer bir durumu geçen sene Ilgaz'da gece kayağında cep telefonuyla çekim yaparken yaşamıştım. Karıncalanma, batma ve yanmalarım birkaç gün sürmüştü. Umarım ellerin en kısa zamanda kendine gelirler...

Senin kameranın bağlama seti yok muydu? Yoksa almanı tavsiye ederim, büyük rahatlık...
    Ilk basta benim ve MT nin cep telefonlariyla cekmeye calistik ama 2 telefonda bir kac saniyede donup kapandi. En son kayisimizda Maverick in cebi ile denedim o kilitlenmeden cekti (sanirim cercevedeki plastik koruyucu donmayi engelledi). Cep oldugu icinde elde tutmaktan baska carem kalmadi :(
    Ilk baslarda elim tamamen donmustu hic bir harekete cevap vermiyordu. Bi 15 dakika sonra yavas yavas parmaklar bir kac cm oynamaya basladi.

Sayfa 1/3 123 SonSon