[Sikayet] Pegasus Kayak ve Snowboard culara Dusman mi ?
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
45 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: [Sikayet] Pegasus Kayak ve Snowboard culara Dusman mi ?

Standart [Sikayet] Pegasus Kayak ve Snowboard culara Dusman mi ?

Bundan haftalar once Pegasus hava yollari ile hafta sonu Kayseri Erciyes e gitmek icin esimin ve kendimin Pegasus İstanbul Erciyes biletimizi aldim.
    Daha sonra Pegasus hava yollarinin call center i ile goruserek yanimizda snowboardlarimiz olacak ama bagajlarimiz snowboardlar dahil 15 kiloyu gecmiyor, bununla ilgili ekstra bir ucret odemen gerekiyor mu diye sordum.
    Pegasus Call center da eger Toplamda 15 kiloyu gecmediginiz icin kayak malzemeleriniz icin odeme yapmaniz gerekmiyor dedi.
    Ne tekim bizde snowboardlarimizi kusanip Kayseri Erciyes e gitmek icin Pagasus Sabiha Gokcen in yolunu tuttuk.
    Oradaki gorevliler de bu bilgiyi onaylayip bizden herhangi bir ek ucret talep etmediler.
    Velhasil hafta sonu Erciyes e gittik.

Pegasus ile
    Erciyes in İstanbul dan ulasiminin ne kadar rahat oldugundan , devlet in Erciyes master plan ile Turkiye icin cok onemli bir kayak merkezi yaptigindan bahsedip, Pegasus ile Erciyes e en kisa zamanda tekrar gelmek istedigimizden bahsettik.
    Hava kosullari ne kadar kotu olsa da gulduk eglendikkk.
    Takiiiii donus icin Erciyes hava limanindaki Pegasus Hava yollarinin bankosuna gelene kadar :(
    Snowboard u verdik, etiket yapistirildi ve siradaki arkadasa geldi.

Buraya kadar her sey normaldi. Kilo 15 i gecmedigi icin herhangi bur ucret istenmedi.
    Siradaki arkadasa gecince , benim verdigim snowboad u bantin diger tarafina koymak icin yanindaki arkadasina sordu.
    Oda bundan ucret aldin mi diye sorunca herseyin rengi degisti.
    Uzun suren tartismalar sonucu , o sordugu erkek calisan allem etti , kallem etti ve ucret alinmadan pegasus un snowboardlarimizi tasimayacagini soyledi.

Bu pegasus sikayet im de cok hakli oldugumu dusunuyorum.

Kendilerine eger yanimda bebek puseti getirseydim , ayni boyutlarda oldugu halde bundan ucret almayacaklarini ama snowboard icin ucret aldiklarini bunun akla mantiga uymadigini belirttigim de, bana snowboard un baska birsey puset im baska birsey oldugunu belirtti.
    Boyle bir mantik olabilir mi Allah askina:(((

Pegasus hava yollarina bu sikayetimi baska yollardan da iletecegim.
    Kayak ve snowboard yapan insanlara boyle bir dusmanlik beslemenin altinda yatan nedeni gercekten merak ediyorum.
    Devlet kayak merkezlerinin gelismesi icin calisiyor, pegasus ta kayak ve snowboard culari yolmak icin :(

Pegasus hava yollari , kiz isimlerini ucaklarina verip insanlara sirin gorunmeye calismakla birlikte, kayak ve snowboard cularin sikayetleri konusunda da biraz gayret gostermeli diye dusunuyorum.

Call centerde farkli, istanbul da farkli kayseride farkli kurallari olan pegasus hava yolu sirketinin daha almasi gereken cok yolu oldugunu dusunuyorum

Kalin saglicakla...

Standart Cevap: [Sikayet] Pegasus Kayak ve Snowboard culara Dusman mi ?

Doğru söze ne hacet...Gerekçeli açıklamamı sonra yapacağım üzere şimdilik sadece şunu iletiyorum

Ey FLYPGS sloganını değiştir ''uçmanın en kolay yolu'' değilsin artık...

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

bu demek oluyorki pegasus 2 müşterisini kaybetti yani bizi
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

pegasus'un kampanyası yok muydu? KŞubat sonuna kadar kayak board ekipmanlarından ücret almayacaklardı...
    Kayak....... : Atomic Race Ti GS
    Bağlama... : Atomic Neox TL 12
    Bot............ : Atomic Hawx 100
    Baton........ : Atomic Race 12

dünyanın her yerinde profesyonel ve amatör sporcular desteklenir. fakat biz kendi ülkemizde bu desteği görememekteyiz. Pegasus firması dönem dönem yurtdışı uçuşlarda kampanya yaparak, çeşitli destinasyonlara spor ekipmanını ücretsiz taşıyorken, Türkiye içinde bu hizmeti vermemesi çok üzücü. bizim snowboard ve kayaklarımız, 15 kg'lık bagaj hakkımızı geçmeden kendilerine ne gibi bir ek maliyet getirmektedir ki, bizden 38 tl gibi bir ücret talep etmektedirler. bunun açıklamasını iki kez mail yoluyla başvurmama rağmen alamadım. ben bir daha Pegasus havayolu şirketini yolculuklarımda kullanmayacağım.Kış sporlarına destek veren firmaları kullanmaya özen göstereceğm. sizleri de aksi bir gelişme olana dek Pegasus firmasını kullanmamaya davet ediyorum.

Bu hafta sonunda Kayseri'de bize yapılan muameleden sonra bir daha asla snowboardumla birlikte PEGASUS Hava Yolları'nı kullanmayacağım ve kullanmak isteyenleri kullanmamaları yönünde uyaracağım !!

Ben ve eşim kış sezonunda nereden baksanız 4-5 kez Pegasus ile Erzurum ve Erciyes'e gitmek için plan yapmıştık. Ama dünkü olaydan sonra rotamızı başka hava yolu şirketlerine çevirdik. Hala aklım almıyor ve sindiremiyorum sadece sırt çantamla gittiğim halde nasıl olur da ek ücret talep edebilirler anlamış değilim. Tüketici Mahkemesi dahil her türlü platforma bu konuyu taşıyacağım
    Bu resmen soygunculuk !!!

Kiloyu aşmamanıza rağmen ücret istenmesi garip bir durum. Pegasus'un taşıma kurallarında bununla ilgili bir düzenlemenin gözden kaçırılmış olmasını umut ediyorum. Kaldı ki sunexpress'in bagaj kurallarına göre uçağın bagajına (ücretsiz)bisiklet bile sokabiliyorsunuz(önceden bilgi vermek şartıyla). Pegasus'a mail yağmuru öneriyorum. Ali Sabancı gibi biri bu sorunun dikkate alınmasını sağlayacak bir mekanizma kurmuştur herhalde şirketinde.

Alıntı sméagol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiloyu aşmamanıza rağmen ücret istenmesi garip bir durum. Pegasus'un taşıma kurallarında bununla ilgili bir düzenlemenin gözden kaçırılmış olmasını umut ediyorum. Kaldı ki sunexpress'in bagaj kurallarına göre uçağın bagajına (ücretsiz)bisiklet bile sokabiliyorsunuz(önceden bilgi vermek şartıyla). Pegasus'a mail yağmuru öneriyorum. Ali Sabancı gibi biri bu sorunun dikkate alınmasını sağlayacak bir mekanizma kurmuştur herhalde şirketinde.
    Hemen kendimi yalanlayayım.
    Şimdi baktın sunexpress'in sitesine, bunlar da kgX6 TL alıyorlarmış yaw. Üstelik açıklama da koymuşlar "serbest bagaj taşıma limitleri dahilinde değildir" diye.

Alıntı serci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sezon öncesi bu konuda biraz fikir alışverişi yapsak iyi olacak sanırım!! Malum herkes planlar yapıyor; erken rezervasyon indirimleri, havayolu tercihleri, kampanyalar vs. vs. Havayolu firmalarının politikaları da maşallah akşamdan sabaha değişiyor..

Bayramda Münih'e SunExspress ile uçtum, snowboard için ekstra bagaj olarak 25 € ödedim, bir de üstüne "bagaja birşey olursa havayolu şirketi sorumluluk kabul etmez" kağıdı imzalattılar. Yani adam boardu düşürse, üstünden kamyonla geçse, eline 2000 TL'lik board'un parçalarını verirken, "vermeseydin kardeşim" diyebilecek! Biraz itiraz eder gibi oldum, kadın kurallar böyle birşey yapamayız, havaalanında da bırakamayacağına göre mecbur vereceksin dedi. Komik tarafı kredi kartı kabul etmemeleriydi, illa 25 €'yu nakit ödeyeceksin, sonuçta parasını geçtim, yanımda nakit Euro olmayabilirdi, allahtan çantanın köşesine n'olur n'olmaz diye 2000-3000 € atıyorum da sorun çıkmadı

Bu konuda en acımasız havayolu şirketi, sürüden ayrılmasına rağmen Sabancı ekolünü devam ettiren, uçuşta su bile vermeyen Pegasus, benimle Münih'e gelen arkadaşlardan bazıları Pegasus'la uçtular, paşa paşa gidiş dönüş 2 x 40 € ödediler.. Yani snowboard için yurtdışına Pegasusla gidiyorsanız, fiyata 200 TL eklemeniz gerekiyor! Bir de ekstra bagaj konusunda çok titizler, kontuardaki memurlara ekstra bagaj paralarından yüzde veriyolar sanki, bir iki kiloyu bile görmezden gelmiyolar!

THY ile hiç snowboard'lu yurtdışı tecrübem olmadı ama şimdiye kadar yurtiçinde hiç sorun yaşamadım.. Yine bayramda ankara-istanbul-ankara arası gidiş dönüşte sempatiklik bile yapmama gerek kalmadan, sorunsuz aldılar.. Allah nazardan saklasın Yurtdışında da zorluk çıkardıklarını zannetmiyorum, sonuçta özellikle dış uçuşlarda güzel yemek de veriyolar, gidiş dönüş birer öğünü de uçağa saklarsanız, nerden baksanız 30 € karınız var. 200 TL de snowboard'tan, ne etti 275 TL! Hatta zorlayıp mil hesabını falan da katabilirsiniz Tööörkiş törkiş eyirlayns gulobali yorsss

Yakın zamanda benzer tecrübleleri olanlar var mı? Ayrıca, kontuardaki hanım kızımız sevgilisiyle kavga etmişse, ille de para diye tutturursa, "sen benim kim olduğumu biliyon mu" tarzı klasik olanları dışında işe yarar ne gibi şarlama teknikleri önerirsiniz? Havacılık mevzuatı 4. maddesi 3. fıkrası uyarınca böyle bir hakkınız yok hanfendi falan tarzı bişeyler diyebilir miyiz?
    Ben dediydim arkadaşlar

Bence sloganlarını "tokatlamanın kolay yolu" diye değiştirsinler..

Yaşadığım bavul sorunu nedeniyle daha ucuz olsa bile artık Pegasus ve Sunexspress'in önünden bile geçmiyorum. Bunlara karşı marka antipatisi oluştu bende, herkese de her fırsatta kötülüyorum. İzmir'de bavulum yalnızca 2 kg fazla diye, bankodaki kız beni gayet çirkin bir tavırla uzun check-in sırasından çıkartıp, vezneye gönderdi, gittim geldim bi daha sıraya girdim. THY'de kesinlikle böyle fırsatçılıklar yapılmıyor, hem 4-5 kg kilo aşımına kadar görmezlikten geliyorlar, zaten kayak, snowboard ekipmanlarına para almıyorlar, üstüne üstlük kilo sınırlamasına dahi sokmuyorlar.

Hocam tepkinizde tamamen haklısınız..

Ama Erzurumda üniversite okuduğumdan tamamen kişisel düşüncemi belirtmek istedim..

Kimi zaman istediklerini geçiriyorlar,kimi zamansa en sorunsuz durumda sorun çıkabiliyor,bu tamamen orada sizinle ilgilenen kişinin insiyatifinde,umarım şikayet edeceğiniz şahısın ismini almışsınızdır,çünkü call center kesin bilgieri veren tek yer,orada çalışanlar tamamen kişisel davranıyorlar ..

Saygılar
    Serhat Akdağ
    AB Rh(+)
    26.08.1989
    Sakarya/Adapazarı

Sayfa 1/5 123 ... SonSon