Her Haftasonu Günübirlik veya Konaklamalı Kartalkaya Grand Kartal Turları - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
23 sonuçtan 21 ile 23 arası

Konu: Her Haftasonu Günübirlik veya Konaklamalı Kartalkaya Grand Kartal Turları

Standart Cevap: Her Haftasonu Günübirlik veya Konaklamalı Kartalkaya Grand Kartal Turları

Tabiki müşteri gibi tepki vermenizi uygun görüyorum. Hatta mesajımın başında 'size bir kabahat bulmuyorum' diye yazdım da.

Baştan beri 'sadece müşteri gözüyle bakıldığını', ama ayrıca 'organizatör gözüyle de bakılması' gerektiğini söylüyorum. Ama siz 'Şirket olarak müşterinizin organizasyonun içinden birisiymiş gibi düşünmesini bekleyemezsiniz?! diyerek asla bizim gözümüzden bakmayacağınızı da deklare ediyorsunuz.

Ben gerek müşteri, gerek organizatör, her iki tarafın gözüyle de bakıyorum.
    Söylediklerimi körü körüne, at gölükleri ile savunmuyorum. Söylediğiniz ve haklı bulduğum noktaları da kabul ettiğimi ifade ediyorum.

Ama size 'organizatöre karşı empati kurmak' çok zor geliyor değil mi?

ve verdiğiniz örnekler durumu çarpıtır nitelikte. ne 100 TL si ne 50 TL si Allah aşkına...tekrar tekrar tekrar ediyorum. 140 TL'ye tur yapan anca para kazanırken, 120 TL'ye tur yapan bir para kazanmıyordur!. Skipass'in, otobüsün, ikramların, faturaların vs.. herşeyin maliyetleri belli. İmkanı yok!

'durum istinai bir durum, kar marjı okadar az' derken bunu anlatmaya çalıştım baştan beri.

** Ki tekrar belirtiyorum, bir çok yanlış anlaşılma ihtimallerinin önüne geçmek için. Bu fiyat politikası otellerin kararıdır. Bizim değil.
    Lakin ben de destekliyorum, zaten oyuzden burda bu konuyu paylaşıyoruz.
    Konu KartalkayaGroup tarafından (04-01-2012 Saat 17:26 ) değiştirilmiştir.

kanaatim rekabete aykiri davranis olusturdugu yonundedir... burada firmalarin kari elbette dikkate alinir ancak esasli bir nokta degildir... fiilin nitelendirmesi daha agir basar... en son otomobil firmalarina kesilen cezalari hatirlarsiniz... fiyat anlasmasi yaptiklari, indirim oranlarini kendi aralarinda tespit ettikleri gibi sebeplerle ceza aldiklarini akilda tutalim... velhasil kartalkayagroup'un aciklamasi talihsizdir, ayni zamanda malumun ilanidir... sikayet olursa rekabet kurumu incelemesini yapar, sonunda bir sey cikarsa da hep birlikte goruruz...

Standart Cevap: Her Haftasonu Günübirlik veya Konaklamalı Kartalkaya Grand Kartal Turları

Alıntı KartalkayaGroup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ve verdiğiniz örnekler durumu çarpıtır nitelikte. ne 100 TL si ne 50 TL si Allah aşkına...tekrar tekrar tekrar ediyorum. 140 TL'ye tur yapan anca para kazanırken, 120 TL'ye tur yapan bir para kazanmıyordur!. Skipass'in, otobüsün, ikramların, faturaların vs.. herşeyin maliyetleri belli. İmkanı yok!
    .
    Alıntı ibrahim1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaldı ki bu turları kimse zararına, maliyetine ya da hayrına düzenlemiyor. Büyük-küçük, Az-Fazla bir kar elde ediliyor (bu çok normal ve olması gereken bir durum)

Misal olarak siz bir turdan 100 TL kar ediyorsanız, 50 TL kara razı olup tur organize etmeye çalışan insanları fırsatçılıkla ya da haksız rekabetçilikle suçluyorsunuz. Benim tepkim buna...

Asıl durumu siz çarpıtıyorsunuz, ben misal olarak tüm turdan 100 TL kazandığınızı varsayalım diye örnek verdim.

Ve tekrar ediyorum yazdıklarımın hiçbiryerinde kazancınız ile ilgili hiçbir eleştiri yapılmadı. Kimse sizden kar etmeden hayrına/zararına hizmet vermenizi beklemiyor...

Elbette kar etmelisiniz. Ancak sizin elde ettiğiniz kar oranlarından daha düşük kar oranlarına razı olmuş olan organizasyonlara karşı sergilemiş olduğunuz tahammülsüz duruşunuzun savunulacak bir yanı yok.

Ayrıca oliver_han'ında dediği gibi gerek yeni iştirakçilerin piyasaya girmesini zorlaştırmak, gerekse piyasada tekel oluşturmak adına bir ortak yapılanmaya girmek rekabet kanunlarına aykırıdır.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Bu Konudaki Etiketler