Kayağına/boarduna kendisi WAX yapan varmı?
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
43 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayağına/boarduna kendisi WAX yapan varmı?

Standart Kayağına/boarduna kendisi WAX yapan varmı?

wax yapılırken ısı kaç derece olması lazım? evde özel aletler olmadan bu işi yapabilirmiyiz? mesela vaksı eritip kayağa sürmek çin ütü, kazımak için bıçağın sırtı vs. özel teknikleri olanlar varmı?

Standart Cevap: Kayağına/boarduna kendisi WAX yapan varmı?

Ütüyla, bir parça pleksi glass ve sert fırça ile yapılabiliyo bu işlem ütü en düşük derecede olmalı, yeter ki waxı eritsin, waxtan duman filan çıkmamalı.. waxı eritip kayağa/boarda ütü ile sürüyoruz, birkaç saat bekletiyoruz, sonra pleksi glass ile birkaç defa kazıyoruz. Sert bi fırçayla iyice temizliyoruz. O kadar
    Ben hiç yapmadım ama taktik budur.

Ben her dağa gidişimde soğuk wax yaparım ama sıcak wax işini bir bilene bırakmakta fayda var diye düşünüyorum... Zaten yılda bir kez yaptığım bir şey, niye bunun için bir ütü feda edeyim ve değişik bir ton ürün bulundurayım ki...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Wax olayını Freedom partisinde İlker arkadaşımız gösterecek.
    Kartutkusu eğitim vol.1

http://forum.kartutkusu.com/dag-kafe...skui-gunu.html

Alıntı istanblues Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ütüyla, bir parça pleksi glass ve sert fırça ile yapılabiliyo bu işlem ütü en düşük derecede olmalı, yeter ki waxı eritsin, waxtan duman filan çıkmamalı.. waxı eritip kayağa/boarda ütü ile sürüyoruz, birkaç saat bekletiyoruz, sonra pleksi glass ile birkaç defa kazıyoruz. Sert bi fırçayla iyice temizliyoruz. O kadar
    Ben hiç yapmadım ama taktik budur.
    fleksi glas dediniz de aklıma şu şeffaf kalın cetveller geldi bir tane kırtasiyeden alınıp feda edilebilir

aslında wax işine hiç bulaşmamak lazım... işin içine girdikçe zemin durumu, hava sıcaklığı, ne kadar mesafe kayılacağı gibi detaylara da dikkat etmeye başlanıyor... eldeki wax sayısı birken beş-altı olabiliyor... akabinde her akşam wax yapmaya kadar gidiyor...

bombadillo +1... soğuk wax eskiden ömrünün bir tam günü bile kapsayamayacak kadar kısa olması, kolay bulunamaması vb sebeplerle hikaye gibi geliyordu... tabi zamanla faydalı bir icat olduğuna kanaat getirdim... sıcak waxa göre hala ömrü kısa olsa bile gün içerisinde abartılı saatler kayılmıyorsa sağlam iş görüyor...

kafayı kendi ekipmanını waxlamaya takanlara önerim bu iş için üretilen güzel kitlerden almaları... aşağıda ülkemize shipping yapan, en önemlisi usps ile gönderen ebay satıcılarından örnek linklere yer veriyorum... usps ile gelmesinin güzelliği eğer gümrüğe takılacak olursa ptt'nin gümrük bölümüyle muhattap olmanız... kargo şirketleri gibi müşavirlik ücreti vs adı altında bir sürü para bayılmadan sadece verginizi ve 3-5tl gibi makul bir antrepo ücreti ödeyerek ürününüzü teslim alabiliyorsunuz... ilk gönderdiğim linkte yer alan kitte ütü mevcut... ülkemizdeki elektrik voltajıyla uyumlu ütüler barındıran nadide kitlerden... yalnız kargo ücreti bir miktar pahalı... satıcıyla mesajlaşılarak belki kargo ücretinde indirim sağlanabilir...

World-Euro (non USA) DAKINE Super Tune Ski Snowboard Wax Kit 240V Iron | eBay

RaceWax Ski Wax Tune Tuning Kit, Basic Starter | eBay

RaceWax Quality Ski Tuning Kit + Wax + Brush | eBay

Alıntı serban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fleksi glas dediniz de aklıma şu şeffaf kalın cetveller geldi bir tane kırtasiyeden alınıp feda edilebilir
    haa doğru

Gercekten iyi fikir

bu hafta sonu hava kötü olduğu için kayağa gitmedim.(aslında belimi sakatladığım için) heheh.
    evde sıkıntıdan öldüm. ne yapsam ne yapsam derken gittim kayakları aldım, arkadaştan alımış olduğum pembe renkli sıcak vax ı çekmecelerden buldum. hazır evde kimseler yokken ütüyüde aldım:P ütünün altına 2 kat aluminyum folyo kaplayıp kaymasın diyede üzerini bantladım.
    ütüyü en düşük seviyeye ayarladım ve vaxı eriterek kayağın altına damlatmaya başladım. daha sonra da vaxı birgüzel kayağın altına ütü ile yaydım. kuruması için balkona bir süre bıraktım. daha sonra çekmeceden bir meyve bıçağı alarak bıçağın sırtı ile vaxı birgüzel kazıdım. kıl fırça ile kalıntıları iyice fırçaladım, en son olarakta şu hanımların kullandıkları özel pahalı bezlerden birini alıp kayağın altını cila yapar gibi parlattım.
    süper bir iş çıkardım ayna gibi oldu sanırım bu hafta kayaklarla 200 km/h yaparım herkese kolay gelsin
    Konu serban tarafından (09-01-2012 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.

wax yapılırken ısı kaç derece olması lazım? evde özel aletler olmadan bu işi yapabilirmiyiz? mesela vaksı eritip kayağa sürmek çin ütü, kazımak için bıçağın sırtı vs. özel teknikleri olanlar varmı?
    benim okulda 1 değil 10 çift kayak olduğu için mecburen dolgu ve wax işini kendim yapıyorum iyice ustalaştım sanırım yakında piyasaya açılacağım galiba ahahahaaaaa
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Sayfa 1/5 123 ... SonSon