Snowkite icin Snowboard secimi nasil olmali ?
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Snowkite icin Snowboard secimi nasil olmali ?

Standart Snowkite icin Snowboard secimi nasil olmali ?

Snowkite icin Snowboard secimi nasil olmali ?

Mesela ben normalde 156 snowboard kullaniyorum, aldigim duyumlar snowkite icin biraz daha kisa bir boyun tercih edilmesinin daha iyi olacagi. Birde snowboard un
    Esnekligi nasil olmali, yumusak mi sert mi ?

Standart Cevap: Snowkite icin Snowboard secimi nasil olmali ?

Tek şart twin olması diye okumuştum... İki ucu simetrik olmayan yarış bordları kite için uygun değilmiş... Bir de esnek tahtalar daha uygun diye biliyorum... Onun dışında her zaman kullandığımız bordlarımızı snowkite yaparken de kullanabiliyoruz...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı Bombadillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek şart twin olması diye okumuştum... İki ucu simetrik olmayan yarış bordları kite için uygun değilmiş... Bir de esnek tahtalar daha uygun diye biliyorum... Onun dışında her zaman kullandığımız bordlarımızı snowkite yaparken de kullanabiliyoruz...
    Twin olayini hatirlatyigin iyi oldu. Boyu ile ilgili daha kisa olmasinin iyi olacagini duydum ama gercek midir yolsa sehir efsanesi mi onu ogrenmek istiyorum

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Twin olayini hatirlatyigin iyi oldu. Boyu ile ilgili daha kisa olmasinin iyi olacagini duydum ama gercek midir yolsa sehir efsanesi mi onu ogrenmek istiyorum
    Valla ben sadece kite yapmak için gidip te kendime kısa bir tahta alacak bütçeye sahip değilim Boss ! Aldığım ekipmanı her şekilde kullanmak isterim. Üstelik daha bu işi yapabileceğimi, yada zevk alabileceğimi de bilmiyorum... Artı ben kullandığımız tahtaların 5 cm uzun 3 cm kısa olmasının da çok köklü bir değişiklik yaratacağına da inanmıyorum... Geçen 7 yıl içinde 3 bordum oldu... İlki 162, ikincisi 159, ve sonuncusu 164 cm... Ben aralarında stilimi etkileyecek bir fark hissedemiyorum... Belki yarım boruda veya ray üstünde farkını belli ediyordur ama ben de oralarda hiç bulunmadım...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Arkadaşlar,

Snowkite için özel bir bord olması gerekmiyor. Twintip olması, tercihen yumuşak, all mountain freeride ya da all mountain freestyle tüm bordlar uygundur. Daha kısa olmasının da ciddi bol kaar olmadığı sürece hiç bir avantajı olmaz. Emrahcım senin 156 lık bordun da sorun olmaz. Bombadillo da doğru söylüyor: Yeter ki asimetrik yarış bordu olmasın.

Kayaklara gelince yine her tür kayak olabilir. Yeter ki extrem carving olmasın. Tüm freeride kayaklar gayt uygun. Eğer extreme carving olursa biraz daha sürat yavaş olur o kadar başka hiç bir sakıncası yok.

Bu arada sevgili Berat... O video daki görüntüler 2005 yıllarına ait skeçlerdendir ki aslında bugünkü kitelarda emniyet sistemleri o kadar gelişti ki bu tür olaylar olmuyor. Ayrıca eğitimin ne kadar önemli olduğunu ifade etmek üzere Romanya Sınai daki snowkite okulu tarafından yüklenmiştir. "Bize kimse ne yapacağımızı anlatmadı" diyor. Yani basit bir emniyet pimini dahi çekmeyi kimse göstermemiş bu sebeple eğitimsiz bu sporu yapmayın mesajı veriliyor... Araba kullanırken gaz ile freni pedalını karıştıran birisini düşünün durum aynen öyle...

Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani sonuç olarak sen bana bu sporu zorla yaptırıcaksın Bukeym Ben yapmamak için zorluyorum kendimi Şaka bir yana sen bu işin profusun,biz tabi daha amatör gözlerle baktığımız için bir anda böyle bir video gördüğümüzde adam resmen uçuyor ve konamıyor diyoruz Diyorum ya sen her soruna bulduğun çözümlerle sanırım bu gidişle yakın zamanda tanışıcağız
    Sevgili Berat,

Tanışmak için ben de sabırsızlanıyorum. İlk 1 saat te bile aslında Cem Yılmaz'ın "eğitim şart" skecini andıran bir durum olacak gibi.... Görüşmek üzere