Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !
Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

Standart Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Erciyes'in muhteşem bir yapıya kavuştuğunu belirterek, "Artık, dünyaya 'yeni bir kış sporları merkezi var' diye müjdeyi verebiliriz" dedi.

Ayık, burada yaptığı açıklamada, proje çerçevesinde yeni yapılan tesislerle birlikte Erciyes'in muhteşem bir yapıya kavuştuğunu ifade ederek, "Pist ve mekanik tesisleri gezerek arkadaşlarımızdan bilgiler aldık. Zaman içinde çok daha güzel şeyler yapılacak. Artık, dünyaya 'yeni bir kış sporları merkezi var' diye müjdeyi verebiliriz.

Şu anda burada uluslararası ölçekli bir kış sporları merkezi oluşmuş durumda. Burada gerek ulusal gerekse de uluslararası organizasyonları hep birlikte düzenleyeceğiz" diye konuştu.

Ayık, buradaki projenin uzun bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, kayak merkezlerinin dünya genelinde yalnızca kış sporlarının yapıldığı bir merkez olmaktan çıkarak yaz aktivitelerine de ev sahipliği yaptığını kaydetti.

Haberler.com
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Cevap: Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

Arıca toplam pist uzunluğu da 42 km olmuş arkadaşlar...

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi’ndeki kayak pisti 42 kilometreyi aştı. Kayakseverler, 11 kilometreye ulaşan 6 telesiyej yardımıyla dağın 3 bin 200 metre seviyesine kadar ulaşacak.
    Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 2 yıl önce yatırımlarına başladığı Erciyes Master Projesi’nde önemli mesafe kat etti. Master planının en önemli yatırımları arasında yer alan 6 adet mekanik tesis tamamlandı ve hizmete girdi. Telesiyejlerdeki sadece bir kabin 8 kişiyi aynı anda 3 bin 200 metreye çıkartabiliyor.

evet vermiş olduğun bilgiler doğru ancak tesisler henüz teslim edilmedi testler devam ediyor sosyal alanlar cafeler yollar kısacası alt yapı bitmedi hergün dağdayız detaylı bilgiyi veririz.

Şu Erciyes'i bir göremedim. Bu sene gitmeyi çok istiyorum açıkcası. Haberler çok güzel.

Gelişmeleri bekliyoruz burtonsons.

Alıntı burtonogullari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet vermiş olduğun bilgiler doğru ancak tesisler henüz teslim edilmedi testler devam ediyor sosyal alanlar cafeler yollar kısacası alt yapı bitmedi hergün dağdayız detaylı bilgiyi veririz.
    Şu andaki Kar durumu nasıl ?

7-8 Ocak hafta sonu orada olmayı planlıyorum. Bu arada sanırım 8 metrelik bir uçurtma alacağım

Erciyes A.Ş 'nin web sayfasında yayınlanan bir haberde Sunexpress ile erciyes kayak merkezine avrupadan uçak seferleri düzenleneceği ve kayak takımları için ilave bir ücret alınmayacağına dair bir haber okudum az önce

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi | Tina Sunexpress ile Eşsiz bir Kayak Merkezine Uçacak!

Bu haberde yer alan şu kışım çok hoşuma gitti. Özetle şöyle deniyor avrupada yaşayan bir çok insana alplere araba ile gitmekten erciyes daha yakındır

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telesiyejlerdeki sadece bir kabin 8 kişiyi aynı anda 3 bin 200 metreye çıkartabiliyor.
    ışınlama teknolojisi...

Alıntı majucan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erciyes A.Ş 'nin web sayfasında yayınlanan bir haberde Sunexpress ile erciyes kayak merkezine avrupadan uçak seferleri düzenleneceği ve kayak takımları için ilave bir ücret alınmayacağına dair bir haber okudum az önce

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi | Tina Sunexpress ile Eşsiz bir Kayak Merkezine Uçacak!

Bu haberde yer alan şu kışım çok hoşuma gitti. Özetle şöyle deniyor avrupada yaşayan bir çok insana alplere araba ile gitmekten erciyes daha yakındır
    gülsem mi ağlasam mı bilemedim... tam "kayserili dostlarım kızmasın ama 1 milyona yaklaşan nüfusa rağmen turizm şehri olmaktan çok uzakta kayseri..." diyecekken bu haberi gördüm... kayseri ne yaptın sen? tanınmış sporcular dururken tina'yı getirmek nedir... çevresi desen belli, reklam desen takipçi kitlesi sınırlı... ablanın önceki icraatlarından neler yapabileceği de açıkken, kayseri'ye getirerek gereksiz bir risk alınmış... şimdi bu abla iç çamaşırlarıyla kaymaya kalksa oraya ne yaparlar???... yıkarlar... halbuki tina kadar gereksiz biri yerine kayserili iki sporcu kardeşimize sponsor olunsaydı; alpleri gezip türkçe-almanca-fransızca-ingilizce bir blog veya websitesinde paylaşsaydı; memleketleri kayseri'yi de evleviyetle tanıtsalardı... ne güzel olurdu... illa yabancı isteniyorsa ne yetenekli sporcular var avrupa'da da... yeter ki tanıtım amacı kış sporu ekseninde olsun... inanın hem daha faydalı hem de daha etkili reklam olurdu... tina'nın bloguna bakıyorum kendisine ait tek açıklama: "Benim için 30 Aralık 2012 günü sunexpress ile yeni bir macera başlıyor. Ziyaretimin rüya gibi geçeceğini düşünüyorum. İnternette keşfettiğim fotolar, beyaz bir peri masalı kadar güzel gözüküyordu." kısmı... geri kalanı belli ki bizden birinin elinden çıkmış... alplere arabayla gitmek gibi bir fikir, ancak toplu taşımın gelişmediği, arabanın statü sembolü olduğu, bizim gibi ülkelerden birisine mensup vatandaşın ilk planda aklına gelecek bir husustur... bir de yolculuk süresi 7 saat olarak verilmiş ki; 7 saatte alplerin istediğin noktasına gider-gelirsin neredeyse... gece hayatından alışveriş merkezinden dem vurulması da renk katmış... kayseri gece hayatına ne desek bilemedim şimdi... alışveriş merkezi desen hepi topu 2 tane var... avmlerdeki spor mağazalarında kış sporlarına yönelik ne var en iyisi hiç değinmeyelim... şükür kartanesi, arlberg falan var...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ışınlama teknolojisi...

gülsem mi ağlasam mı bilemedim... tam "kayserili dostlarım kızmasın ama 1 milyona yaklaşan nüfusa rağmen turizm şehri olmaktan çok uzakta kayseri..." diyecekken bu haberi gördüm... kayseri ne yaptın sen? tanınmış sporcular dururken tina'yı getirmek nedir... çevresi desen belli, reklam desen takipçi kitlesi sınırlı... ablanın önceki icraatlarından neler yapabileceği de açıkken, kayseri'ye getirerek gereksiz bir risk alınmış... şimdi bu abla iç çamaşırlarıyla kaymaya kalksa oraya ne yaparlar???... yıkarlar... halbuki tina kadar gereksiz biri yerine kayserili iki sporcu kardeşimize sponsor olunsaydı; alpleri gezip türkçe-almanca-fransızca-ingilizce bir blog veya websitesinde paylaşsaydı; memleketleri kayseri'yi de evleviyetle tanıtsalardı... ne güzel olurdu... illa yabancı isteniyorsa ne yetenekli sporcular var avrupa'da da... yeter ki tanıtım amacı kış sporu ekseninde olsun... inanın hem daha faydalı hem de daha etkili reklam olurdu... tina'nın bloguna bakıyorum kendisine ait tek açıklama: "Benim için 30 Aralık 2012 günü sunexpress ile yeni bir macera başlıyor. Ziyaretimin rüya gibi geçeceğini düşünüyorum. İnternette keşfettiğim fotolar, beyaz bir peri masalı kadar güzel gözüküyordu." kısmı... geri kalanı belli ki bizden birinin elinden çıkmış... alplere arabayla gitmek gibi bir fikir, ancak toplu taşımın gelişmediği, arabanın statü sembolü olduğu, bizim gibi ülkelerden birisine mensup vatandaşın ilk planda aklına gelecek bir husustur... bir de yolculuk süresi 7 saat olarak verilmiş ki; 7 saatte alplerin istediğin noktasına gider-gelirsin neredeyse... gece hayatından alışveriş merkezinden dem vurulması da renk katmış... kayseri gece hayatına ne desek bilemedim şimdi... alışveriş merkezi desen hepi topu 2 tane var... avmlerdeki spor mağazalarında kış sporlarına yönelik ne var en iyisi hiç değinmeyelim... şükür kartanesi, arlberg falan var...
    oliver naaptın yaa

Alıntı majucan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oliver naaptın yaa
    dost acı söyler majucan... kayseri'nin bu kadar yatırımın karşılığını alabilmesi için tina'dan fazlasına ihtiyacı var... gerek altyapı, gerek halkın bakışı... yoksa kapadokya'ya veya erciyes'e giderken kullanılan bir güzergah olmaktan öteye pek gidemez...

Bu güne kadar söylediğiniz her şeye katılıyorum, olmayan şeyleri var gibi gösterilip yaşanan hayal kırıklıklarına katılıyorum. Ama dediğim gibi bu güne kadar. 2012-2013 sezonuyla birlikte artık bu eleştirel bakış açısını erciyes haketmiyor diye düşünüyorum. İşin içinde olan sizlerden hele hiç haketmiyor diye düşünüyorum. Bu güne kadar 4 lifti olan erciyesin bu gün 30'a yakın lifti var. 2 yıl içinde tamamlanması düşünülen 20 adet otel yeri var. Eleştirilerimizde bu güne kadar ve bundan sonra diye ayırmak gerektiğini düşünüyorum.

Şu an mevcuttaki sistem alplerin yanından bile geçemez, uludağ, kartal kaya seviyesinin bile çok altında. Bu günden sonra (Bu gün bu gün diyorum bu gün dediğim master planın hayata geçirilmesi) erciyese bir şans dahaa verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kafamızdaki olumsuz düşünceleri bi kenara bırakıp iki yıl daha süre vermenizi rica ediyorum.

Umarım iki yıl sonra bu forumda erciyesi tartışma fırsatını buluruz. Eğer o zamanda bu günden farksız olacaksa emin olun sizden daha fazla eleştireceğim, ama şimdilik biraz desteğe, hoş görüye ve zamana ihtiyacımız var. Ve siz dostların bu zamanı, bu desteği ve bu hoş görüyü vereceğini düşünüyorum...

Sayfa 1/2 12 SonSon