Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes ! - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

Standart Cevap: Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yazmışsın oliver.Majucan konuyu överken sen konuyu dövmüşsün resmen
    oliver Tinanın getirilmesine tepki gösterdi sanırım, ki haklıda olabilir. Ama tinaya çatacağım diye kayseri ve erciyesi böyle eleştirmesi hoş olmamış. Aslında kayseri ve kayserili hakkında da rahat konuşabilir ama erciyes bunca yatırımın yapıldığı bir dönemde bir kar dostundan bu sözleri haketmiyor diye düşündüm. Bense getirilen kişiyi değil sunexpress haberini vereyim ve orda geçen bir ibareyi paylaşaım istedim sadece. Yoksa övmek bize yakışmaz, ev sahibi sayılırız dimi.

Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Majucan senin iyi niyetinin farkındayız tabiki ama bundan önce yapılan turlarda göze batan unsurlar insanları erciyes konusunda temkinli ve birazda tepkili hale getirmiş belli ki.Bence bu konuyu zamana bırakmak gerek seninde dediğin gibi
    Teşekkürler...

kayseriyi, kayseriliyi gayet iyi bilirim, tanırım merak etmeyin... elbette ki eleştireceğim... hem de son derece sert eleştireceğim... neden mi? çünkü kayseri yapılan yatırımlarla hayatta çok az karşımıza çıkabilecek bir fırsata sahip oldu... bunu iyi değerlendirmesini can-ı gönülden arzu etmekteyim... ancak bahsi geçen konular 1-2 yılda değil 10-20 yıllar mertebesinde çözümlenebilecek sosyo-kültürel temeli olan hadiseler... umarım sandığımdan çabuk bir dönüşüm geçirebilir...

tina boyutu apayrı... hem gereksiz hem anlamsız... eleştirilerim de elbette majucan'a değil tina'yı getirenlere ve tina'nın bloguna o yazıyı koyduranlara... yoksa majucan'ın iyiniyetli olduğunun gayet farkındayım... paylaşım için teşekkür ederim...

Bir kayserili olarak kayağa çok geç başlayan biri olarak (-ki nasıl başladığımın hikayesini BURADAl anlatmıştım) şu an kar ve kış sporları üzerine içimde öylesine bir kıpırtı varki ve benim de kayağa başlama nedenim de bu tesisler olmuşken ortaya çıkan bir TİNA ortalığı karıştırabiliyor. Eskiden neler yaşadığınızı çok bilmiyorum ama bundan sonrasında ümitliyim. Bir şeyler yükselen bir ivme ile işliyorsa zamanın ne kadar olduğunun önemi yok. 2 yıl 10 yıl benim için farketmez. Benim için önemli olan bir şeyleri geliştirmek için birşeyler yapılıyor olması.

inşallah gelişmeye devam eder...

Erciyesin pistlerıne bakarak yorum yapmayın arkadaşlar lakin cafelerede bakmak lazım benım en çok dikkatımı çeken şey her pistte bir cafe var ve fiyatlar uçuyo arkdaşlar 1 kahve 5 tl 1 adet snowboard takımı 25-30 tl bu nedemek ya ,Bu erciyes a.ş yaptığı çok büyük bir açıktır koskoca erciyesi 1 cafeye muhtaç edıyosun ,tamam teleferik ücretleri düşük ama neden insanları sadece 1 adet cafeye mecbur edıyosun her pistteki cafe ayrı bi dil yakıyo ,insanların bu belediyenın teleferıkleri sayesınde dahada sosyalleşeceğini sanıyodum özellikte kayseri gibi bir memleketin ama bence hiç bir deiğişiklik olmayacak sadece uludağda kayanlar bi deneyelim diye gelip geri dönecekler,ağaç yok bişi yok , çok emek var orası ayrı konu ancak bilemiyorum sadece teleferiklerle olacak iş değil bu insanları teleferik fiyatı iyi diye kandırıp cafelerle düdüklemeleri hiç iyi bir şey değil ,Şu an erciyesin yeni bir çıkışı var ve kartutkusu dahil türkiyedeki tüm kayakçılar bu pistleri görmek istıyor reklamlar yapıldı övüldü resimleri paylaşıldı ,erciyesin sadece bir hakkı var kayakçılara kendini beğendirdi beğendirdi yoksa tekrar çöküşe geçecektir buda kötülenmesine neden olacaktır bir işi yaptımmı sadece tek bir konu ile ilgilenmemek lazım,bence erciyes a.ş nin erciyesteki cafelere orta bir fiyat standartına uyması konusunda anlaşması lazımdı , şimdi erciyesteki kuruluşların amacı şu yönde hepside yeni cafeler ,kayak kiralama odaları oldukları için biran önce kayak takımlarına harcadıkları paraları ,cafelerin dizaynına verdikleri paraları çıkarmak peşindeler hiçbiride bilmiyorki bu fiyatları müşteriler gördüğünde verecekleri tepkinin olumsuz yönde olacağını...
    Savaşsız Bir Dünya Ve İşsiz Kalmış Savaş Muhabirleri Dileğimle. Emre Ş.

Standart Re: Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

bu fiyatlar kayak merkezi icin uygun gibi... hatta en uygunu desem abartmis olmam... yil boyu is yapmayan sadece belli bir donemde kara gecen isletmeler icin sezon tabir ettigimiz zamanlar altin firsat... hatta sezonda da haftasonu, somestr ve denk gelirse bayram full veya fulle yakin calisir... sezon olsa bile haftaici olu sayilir... kafelerin 12 ay kar yapabilmesi icin kis yaninda bahar ve yaz aylari da sportif acidan degerlendirilebilmeli... dagcilik, dag yuruyusu, dag bisikleti vs... kentin destegi kadar turist cekebilmek de onemli... maalesef mangalcilar ile cark donmuyor...

Standart Cevap: Re: Dünyaya Yeni Bir Kış Sporları Merkezi => Erciyes !

Tina-SunExpress linkinden aşağıdaki bağlantıları okudum.. Yorumsuz gönderiyorum...

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi | Tina Sunexpress ile Eşsiz bir Kayak Merkezine Uçacak!

Kayseri offers good nightlife, shopping-malls, lots of culture and a news ski-destination:

Snow is in Kayseri no problem. The normal height of snow on the runs is over 2 meters in average. The season starts early in December and lasts till the end of April.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12