Kayak, Snowboard Bakımı ve Wax Nasıl yapılır ?
Sayfa 1/20 12311 ... SonSon
194 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak, Snowboard Bakımı ve Wax Nasıl yapılır ?

Arrow Kayak, Snowboard Bakımı ve Wax Nasıl yapılır ?

[ame="http://www.dailymotion.com/kartutkusu/video/15682775"]Dailymotion - KAYAK VE SNOWBOARD BAKIMI VE WAX NASIL YAPILIR ? - a Spor ve Ekstrem video@@AMEPARAM@@http://www.dailymotion.com/swf/x9c4wn@@AMEPARAM@@x9c4wn[/ame]

Snowboard ve kayak bakımı nerelerde ve nasıl yapılır, yaz bakımı bir efsane mi yoksa kış sonunda yapılması zorunlumudur.

Wax nedir ve nasıl kullanılır tüm sorularımızı bu konu içerisinde arayabiliriz

Proshop Wax Eğitim Etkinliğine katılan tüm üyelerimize ve bizlerden bilgilerini esirgemeyen Adem hocaya teşekkürlerimizi sunarım

Standart Ynt: Kayak ve Board Bakımı

hiç kullanmadığımdan pek bilmiyorum. boardun ne gibi bakımı olabilirki?
    bildiğim kadarı ile gider kayarsın gelirsin silersin kaldırırsın.
    bakımı nasıl oluyor onuda bilen bi arkadaş anlatırsa sevinirim.
    sadece snowboard...

En standardından yarış kayağı hazırlamaya kadar kayak ve board bakımı yapan yerler var ama sayısı fazla değil genelde elde yaparlar, süper sonuç çıkmaz.

Çok da amatör olsanız, öyle silip kaldırmamalısınız, en azından vaks sürmek gerekir altına. Ağaç ya da taşlar çizik hatta oyuklar açar onların doldurulması gerekir. Çeliklerin elden geçirilmesi ve eğelenmesi gerekir.
    Kayak için ise, sezon bitiminde fixsasyonların gevşetilmesi gerekir mesela, altında vaks kaldıysa temizlenebilir, koruyucu vaks sürülebilir vs. Unutulmamalıdır ki yarışçılar her akşam!! kayaklarına en az bir saat bakım yaparlar.
    Ayla

az evvel zoey arkadaşımda başka bir topicte bu konuda msj attı şaşırdım gene ???
    nerden rastlıyorsunuz kayaya ve ağaca ya!!!
    iki senedir kayak yapıyorum rastlamadım :D
    sadece snowboard...

ben kaydığım vakit şansıma bol bol kar vardı uludağda. sezon ortası gittim sürekli. bu sene kesin rastlarım ama :D
    sadece snowboard...

Arkadaşlar yanlış anlaşıldı galiba kaya ve ağaç diyince bir bütün olarak kastetmedim ben :-X Evet ağacın kendisi ve kayalar da olabilir pistte de onun üzerinden kayak ya da boardla geçmekten bahsetmedim ben o biraz zor olur ve de allah muhafaza kötü olur, ağacın tamamı ile yakın temas olayına da ''kravat olmak'' diyoruz ki başına gelmiş olanlar olabilecektir. :(
    Benim kastettiğim, pistte zaten olan ağaç kökleri/kalıntıları ve zaten orada olan ama karın örtmüş olduğu, rüzgar ya da boardcu arkadaşların hııırşt hııırşt yaparken (arkamdan gelenin boardcu olduğunu anlıyorum ben) gün yüzüne çıkardığı kayanın -hadi taş diyelim- karın üzerinde kalan bölümü boardun ve kayağın altını öööle bir çizer ki, zoey'in dediği gibi içiniz acır. Sakın yanlış anlayıp kızmayın bana board kaymanın doğası bu. Üstelik bunu kayarken hissedersiniz bir an sanki takılır kalırsınız. Bence üşenmeyip bakın malzemenize size garanti ederim çizikler vardır, olmayanlar sevinsin yani...

Alıntı SnowStorm Nickli Üyeden Alıntı
    Board ve kayak bakımı yaptırabileceğimiz yerleri ve ne kadar yapıldığını bilen varmı ?
    Arkadaşlar Aralık 9 sezonu açıyoruz, getirin malzemenizi yapalım bakımınızı..
    Komple bakım:dolgu+çelik bakımı+sıcak wax+yağlama işlemi
    Kayak 50 bord 70 YTL
    Rossignol Z3 bot:Rossignol expert
    www.kartepekayakevi.com Fatih Fescioğlu

Ehue , benim board çiziksiz :P
    Hatta altındaki sticker bile duruyoz , o kadar temiz yani

Yaw şaka bi yana ben nasıl kıyıcam o boarda , altını taşa sürtüpte o görüntüyü gördükten sonra nasıl dayanacağım bilmiyorum :(
    Tabiki kayarker aldığım zevkin bu üzüntüyü kapatacağına inanıyorum , muhtemelen , canım ne olacak
    en kötü ihtimalle kartepe kayak evinde site indirim kartımı kullanarak hesaplı bir şekilde tamir ederiz diyip geçeceğim

pisten inip durduğun anda veya telesiyej sırasındada birçok boar-kayak üstüste biniyor hatta birak kayakları direkt senin üstüne çıkanlar oluyor ayrıca illa altının çizilmesi için kayaya gerek yok, buzda çizikler yapabiliyor
    Onur<br /><br />ROSSIGNOL&nbsp; &amp;&nbsp; ATOMIC

valla arkadaşlar içimi karartınız. okadar paraya kıyıp alcam sonra çizcem içime oturur yav :D

en iyisimi ayakkabı ve bağlamayı almak boarduda kiralamak :D
    yok yok kendi boardum olması ayrı bir zevk ve heyecan olsun ona da katlancaz artık
    sadece snowboard...

Sayfa 1/20 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler