Kartalkaya Uludağ yada Kartepe Snowkite için Skipass Lazım mı ?
Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kartalkaya Uludağ yada Kartepe Snowkite için Skipass Lazım mı ?

Question Kartalkaya Uludağ yada Kartepe Snowkite için Skipass Lazım mı ?

Kafama takılan snowkte ve skipass ile ilgili bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim.

Snowkite yapmak için Dorukkaya , Kartalkaya yada Uludağ a gitmek istedim. Bildiğiniz üzere bu kayak merkezlerine ilk giriş sırasında skipass a ihtiyacınız oluyor.

Snowkite yapacağım halde acaba skipass almak zorunda kalır mıyım ?

Eğer Snowkite yapmak için skipass almam gerekirse çok mantıksız olacak, özellikle Kartalkaya ve Dorukkaya da pistlere giriş için tek şans turnikeden geçiyor diye biliyorum.

Snowkite yapmak için Uludağ da yine 2. bölge de aradan girilmesinde sorun olacağını sanmasam da denemediğim için bilmiyorum

Standart Cevap: Kartalkaya Uludağ yada Kartepe Snowkite için Skipass Lazım mı ?

Özellikle telesiyejlerin olduğu, bahsi geçen bölgelerde snowkite yapmana izin verileceğini hiç sanmıyorum Emrah the Boss !
    Ayrıca snowkite yapılacak bölge Kartepe gibi ağaçlık da olmamalı... Uludağ 2. Bölge bu iş için uygun gibi görünüyor ama sanırım şu an sizin snowkite yapmanıza imkan verecek Erciyes dışında bir bölge yok. Özellikle de saydığın yerlerde senin kite açmana izin vermezler... Bunların yanında skipass ücretinin sorun olacağını sanmıyorum...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kartal tarafına geçişte turnike yok benim bildiğim. Resul dede ile çanağın arası kite için uygun. Yapanıda görmüşlüğüm var. Allahın dağına çıkmak için paramı verilcek yani.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Arkadaşlar,

Uludağ'da madenler pistinin yanında ve arkasında Snowkite yapan arkadaşlarım var ve bugüne kadar bir sorun yaşamadılar. Çünkü normal kayılan pistlerle bir ilişkisi söz konusu değil ve alan oldukça geniş ve güvenli. Uludağ'da 2. bölge madenler dışında snowkite yapmak pek mümkün olmaz diye düşünüyorum. Bu bölgeye ulaşmak için maalesef madenler pistinden lift alıp çıkmanız gerekiyor. Her ne kadar madenlerin aşağıdaki bölgede ben snowkite yapmış olsam da pek tavsiye etmem.

Kartalkaya ya gelince bu bölgeyi iyi tanımıyorum. Ogan Tüzel'in snowkite yaptığı bölge bahsettiğiniz bölgeyse lift almanız gerekmeyecektir. Alan geniş ve güvenli.

Sarıkamış: Burada snowkite yapabilecek çok alan var. En zirvede kafeteryanın arkasındaki bölge (hem süper rüzgar alıyor, hem kar mükemmel hem de geniş). Ayrıca Sarıkamış-Kars yolu üzerinde bol bol geniş alanlar var.

Davraz: Burayı da pek iyi tanımıyorum. Fakat buraya giden arkadaşlar otellerin yanında geniş mekanların bulunduğunu ve uygun olduğunu söylemişlerdi.

Eren Dağı Fethiye: Bu bölgeyi de şahsen test edemedim henüz fakat Akyaka'dan bir çok kitesurfçü arkadaşlarımız burada snowkite yapıp bol bol foto çekmişlerdir.

Kartepe: Geniş ve açık alanların olduğunu sanmıyorum.

Erciyes: Bu bölge için söylenecek kelime yok!... Dünya şampiyonunun ifadesiyle küçük Norveç diyor!... Sanki bu spor için yaratılmış. Otelinizin kapısı önünden kite'a çıkabiliyorsunuz. HARİKA

Bunun dışında Erzurum, Akdağ ve diğer yöreleri test edeceğim bu sene ve sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bu durumda yine en mantikli bolgeler Kartalkaya ve Erciyes gibi. Kartalkaya yi bilen yok gibi ama Erciyes test edilip onaylanmis
    Sehirde kalip Erciyes e gitmek mantikli gibi. Zamaninda 25 liraya ucak bileti vardi erciyes e keske alsaymisim 5,6 tane :(

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durumda yine en mantikli bolgeler Kartalkaya ve Erciyes gibi. Kartalkaya yi bilen yok gibi ama Erciyes test edilip onaylanmis
    Sehirde kalip Erciyes e gitmek mantikli gibi. Zamaninda 25 liraya ucak bileti vardi erciyes e keske alsaymisim 5,6 tane :(
    İzmirden bile Sunexpress le Kayseriye direk uçuş var. Istanbuldan hergün 2 hatta 3 uçuş var sizler Istanbullular şanslısınız.

Alıntı bukeym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmirden bile Sunexpress le Kayseriye direk uçuş var. Istanbuldan hergün 2 hatta 3 uçuş var sizler Istanbullular şanslısınız.
    Murat Aralığın hangi haftası Erciyes e gideceksin , kesinleşti mi ?
    Ona göre uçak biletini alalım şimdiden

Murat Aralığın hangi haftası Erciyes e gideceksin , kesinleşti mi ?
    Ona göre uçak biletini alalım şimdiden
    Emrah kar durumu ne olacak yahu ? Bakıyorum ya olmazsa diye ama ne dersin 28 Aralık - 1Ocak yılbaşını geçirelim mi orada? Tur da varmış zaten.

Alıntı bukeym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrah kar durumu ne olacak yahu ? Bakıyorum ya olmazsa diye ama ne dersin 28 Aralık - 1Ocak yılbaşını geçirelim mi orada? Tur da varmış zaten.
    Abi yıl başına ailemle girsem daha iyi olacak

Malum çoluk çocuk oraraya gitmek de çok mantıklı olmayacaktır :/

O yüzden bir önceki ya da bir sonraki hafta olabilir. Tabi hanım ı razı edip başbaşa gitmeyi kabul ettirirsem o ayrı

Abi yıl başına ailemle girsem daha iyi olacak

Malum çoluk çocuk oraraya gitmek de çok mantıklı olmayacaktır :/

O yüzden bir önceki ya da bir sonraki hafta olabilir. Tabi hanım ı razı edip başbaşa gitmeyi kabul ettirirsem o ayrı
    O zaman bi 10 gün daha sabredelim de kar görelim derim. Biraz önce bizim kiteçılarla konuştum Erciyes her yer gibi karsız ve yağış da gözükmüyor önümüzdeki 7-8 gün

Sayfa 1/2 12 SonSon