Kayak ve Snowboard a Başlama Hikayeniz
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak ve Snowboard a Başlama Hikayeniz

Thumbs up Kayak ve Snowboard a Başlama Hikayeniz

Ben 2005 yılında kayağa başladım. 1 sene çoğunlukla Kartepe de Kayak yaptım.

2006 sonra mağazaya kayak almaya gidip Snowboard alıp çıktım :P

Zaten hikayenin geri kalanını biliyorsunuzdur. Snowboard nasıl yapılır diye internette araştırma yaptım ve türkiyede bir kaynak bulamadım. Bari ben bir site kurayım da belki bu sayede de sezon açılana kadar birşeyler öğrenirim dedim.

Bu sayede hem Kartutkusu doğdu, hemde ben snowboard a başlamış oldum

Standart Cevap: Kayak ve Snowboard a Başlama Hikayeniz

Ben abim sayesinde Uludağ'da kayak ile başladım ve uzun yıllar kayak yaptım. Bu sırada kardeşim 1989 yılında Snowboard yapmaya başladı. O yıllarda hatırlıyorum da telesiyej sırasında insanlar "bu kaydığın şey de nedir" diye sorarlardı. Kimse onunla birlikte T-Bar a binmek istemezdi, ya yanlız binerdi ya da benimle. Yıllarca beraber kaydık ama ben kayak yapmaya devam ettim. Sonra kardeşim askere gitti, ben de o yıl kaymaya giderken onun Snowboard takımını da yanıma aldım. Hatta aynı yıl oğlum kayak öğrenmeye başlayacaktı. Beraber bir öğrencilik dönemi geçirdik, o kayak dersi alırken ben de Snowboard dersi alıyordum. O günden sonra bir daha kayağa geri dönmedim. 7 yıldır Snowboard yapıyorum ama ne zaman spor mağzalarına gitsem yeni çıkan kayak modellerine de bakarım... Demek ki, içimde hala birşeyler kalmış...

Snowboard yapmaya başladığım ilk günden bir de foto ekleyeyim buraya...
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

80li yılların başında başlamışım, 3-4 yaşlarımdaydım ki hatırlarım garan pistinde hocanın bacaklarının arasında kaydılırken kurtulup en aşağı kadar kapattım sapasağlam, o gün bugündür slalomdan haz etmem
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Zamanını benimde hatırlamadığım ama ortaokul yıllarıma dayanan bir uludağ gezisi sonrasında kayak merakım başladı fakat bu bende bir tutku haline 2007-2008 sezonunda geldi.O sezon arkadaşlarla kartepeye kayak yapmaya çıkarken kayak kiraladığımız yerde vitrinde ONU(SNOWBOARD) gördüm adeta gel gel gel diyordu ve ben kayak yerine snowboard kiraladım o günden beri de müptelası oldum.

Buda benim ilk kiraladığım snowboard... my FIRST LOVE..
    Konu Emrah tarafından (02-12-2011 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: mirza nin istegi

Babam Karayolları'nda çalıştığı için kendimi bildim bileli çocukluğumdan itibaren her yıl Uludağ Karayolları Misafirhane'ye giderdik ve orda yan tarafında ki küçük pistte kayardım. Kendi kendime öğrenmiştim.

Ben de kuzey bi ülkede yaşamama rağmen Türkiye'ye taşınmadan önce hiç kayak yapmamıştım... Burda 2010 şubat ayında doğum günümü kutlamak içi ilk defa dağlara kayağa gitmeye karar verdik. Gittik Kartalkaya'ya.. havalar berbat, yağmura benzer bişey yağıyo elimde kayaklar, ayağımda botlar ve yanımda kaymayı çok iyi bilen bi arkadaş var... taktım kayaklarımı, arkadaşım dedi ki 'bak durmak için şöyle yapıyon' ve basıp gitti ben de bişey anlamayıp kaldım tepede ))))))))))) aşağıya inerken durmak için kendimi yere atıyordum neyse...bu şekilde birkaç defa indim çıktım, sonra herkese sinir olup otele gittim. Ertesi gün hiç piste çıkmadım ve yemin ettim kayağa asla gitmem bi daha!!! 2011 Ocak ayında başka bi arkadaşım Uludağ'a gitmeye karar verdi ve beni yanına çağırdı, hayir diyemedim..gittik. Bu sefer eşim bana durmayı öğretti ve bundan sonra kayak aşkım başladı

Alıntı istanblues Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de kuzey bi ülkede yaşamama rağmen Türkiye'ye taşınmadan önce hiç kayak yapmamıştım... Burda 2010 şubat ayında doğum günümü kutlamak içi ilk defa dağlara kayağa gitmeye karar verdik. Gittik Kartalkaya'ya.. havalar berbat, yağmura benzer bişey yağıyo elimde kayaklar, ayağımda botlar ve yanımda kaymayı çok iyi bilen bi arkadaş var... taktım kayaklarımı, arkadaşım dedi ki 'bak durmak için şöyle yapıyon' ve basıp gitti ben de bişey anlamayıp kaldım tepede ))))))))))) aşağıya inerken durmak için kendimi yere atıyordum neyse...bu şekilde birkaç defa indim çıktım, sonra herkese sinir olup otele gittim. Ertesi gün hiç piste çıkmadım ve yemin ettim kayağa asla gitmem bi daha!!! 2011 Ocak ayında başka bi arkadaşım Uludağ'a gitmeye karar verdi ve beni yanına çağırdı, hayir diyemedim..gittik. Bu sefer eşim bana durmayı öğretti ve bundan sonra kayak aşkım başladı
    İşte budur , eşini tebrik ederim seni küstüğün bir spora başlattığı için

yanlız birde snowboard a başlatsaymış yıldızlı pekiyi verecektim :P

itiraf ediyorum sene 93 ben de bu islere kayakla basladim hatta baslamakla da kalmayip 4 sene kadar kayak yaptim. ama sonra kayagin tekduzeliginden daral geldi tam o siralarda da dagin neredeyse her yerinde pist varmi yokmu diye takilmadan kayan ve cok eglendikleri her halinden belli olan boardcular takildi gozume ve ben de bunlardan olmaliyim dedim. hic ders almadan gidip bi board satin aldim ve sonra kardesimle birlikte ders aldik. ama sanirim board satinalmadan ders alsaydim kendimi yerden kaldiramadigim ilk gun sanirim board hayatimin ilk ve son gunu olurdu neyse iste boylelikle basladigim board hayatimin bu sene 15 inci yili olcak insallah. tabi bu arada sadece kendim ogrenmekle kalmadim annem dahil ailede ki butun kuzenlerime ve bircok arkadasima ogrettim. son alti yildir usenmeden her haftasonu istanbuldan kalkip erciyese gittim. ama gecen sene is durumlarindan dolayi sadece iki kere daga gidebildim o yuzden sinir icindeyim bu sene arayi kapatmam lazim su an sezonun acilmasi icin safak saymakla mesgulum

bu arada 2007 yiliydi sanirim boardla ilgili sitelerde dolasirken kartutkusuna rastladim ve hemen uye oldum, o siralar baya bi aktif olarak ilgilendim forumla, hatta bir suru konu bile actim ama uzun suredir uzak kaldim insallah simdi arayi kapatirim diye dusunuyorum

kimisi paten tercih eder kimisi kaykay. İşte ben ilkokulda babasına kaykay aldıranlardanım. Tabi ki bu durumun doğal sonucu olarak uludağ ile ilk tanıştığım ortaokul yıllarında neden kayak değilde snowboard tercih ettin diye soranlara en güzel cevap olur. Ayrıca doğru dürüst durmayı bile beceremeden rampa bulup oradan zıplamaya çalışırken omzumu kırmam, bu melete daha da çok ısınmama neden oldu.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sene 1991 çokluğumda kızakla ve poşet ve reklam naylonları bile kaymış olmanın verdiği deneyim ve tatmin olamama duygusu ile 1997de orta okulda kolejin bizi uludağa kampa götürmesi ile kayakla tanışmış oldum.Sonraki yıllarda ara ara bu spora ara verdiysemde 2005ten itibaren dağdan inmez bir hal almaya başladım.2005 senesinde uludağda yere serilen bu büyük yastıkların üzerine uzanmış bir anne,baba ve küçük kızın keyiflerine,mutluluklarına ve huzurlarına ve ortak birşey yapmanın sevincine şahit olunca neredeyse bu istikamette kendime bir yol çizdim.Şimdi ise eşim 5 senedir kayak yapıyor ve hatta 70 yaşındaki bir teyzenin pist kenarında annem otururken görüp ''kızım sen niye buradasın sende kaysana,bak bana ben 70 yaşındayım,ben bile kaymaktan büyük keyif alıyorum'' demesi ile annemin 52 yaşında kayak yapmaya başlamasıyla pekişmiş oldu.Her sene genelde ailece kayağa gidip ortak bir duygu paylaşmanın bedeli inanın paha biçilemez.Şimdi 4aylık bir kızım var.Onuda 4 seneye kadar bu spora başlatıp 3 jenerasyon aynı ortak noktada keyif alabileceğimiz nadir durumlardan birini yaşıyacağız kısmet olursa! Anlıyacağınız ben arzularıma ve istediğim tabloya ulaştım,darısı tüm arzu edenlerin başına
    Yaşlı teyzenin anneni kayağa başlatması süper olmuş, anneni bu cesaretinden dolayı tebrik ederim

Sayfa 1/6 123 ... SonSon