Dalis ve gÜnlÜk hayat icin saat
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Dalis ve gÜnlÜk hayat icin saat

Standart Dalis ve gÜnlÜk hayat icin saat

Merhaba Arkadaslar benim Abimde gercekten cok tutkulu bir su alti fanatigi yakin zaman icinde yani 24.Aralik´da dogum günü var ve ona söyle cok kaliteli,dalislarinda ve günlük hayatinda kunlanabilicegi,havali,lüks bir saat almak istiyorum tavsiyesi olan varmi acaba ?

Simdiden cok Tesekkürler
    ...

Standart Cevap: Dalis ve gÜnlÜk hayat icin saat

omega seamaster serisini önerebilirim. gerçekten çok klas saatler ve 300 metre dalışa imkan veriyor
    Kayak: Rossignol Zenith Z5
    Snowboard: Rome Anthem SS

Ben yıllardır Suunto kullanıyorum. Şehir içinde Titanyum kayışı ,dalıştada silikon kayışı oldukça işlevsel.
    Asıl önemli yanı ise suuntonun kullandığı algoritma bir çok dalış tablosuna göre çok daha işi sıkıya alıyor.
    Turuncuyu seven biri ise abine Oceanic in dalış saatinide alabilrisin ama tercihim Suuntu Stingerdır.
    Suunto D modellerine hiç girme çok gereksiz para verirsin. Stinger şu anda labileceğin en hoş görünümlü ve güvenli saat diyebilirim.
    -İyi sözün aslın bilen derdi bu söz nerden gelir,
    Söz aslını anlamayan sanır bu söz benden gelir...
    Facebook :Doğa TÜRK

Dostum selam, bu konu çok geniş bir konu ilk öncelikle saat olarak belirtmişsin buna bir açıklık getirmek gerekir; arkadaşlarımın önderdikleri saat olarak günlük hayattada kullanılabilen dalış bilgisayarlarıdır ve gercekten maliyetli malzemeler. Saat olarak almak istiyorsan, '' saat olarak önerebileceğim markalar Quantum, Citizen ve Casio dur. Bu saatler gündelik hayatta kullanılır ve dalış esnasında ise kullanan kişiye zamanı ve derinliği bildirirler. Dijital ve analog modelleri mevcut. Fiyatlarıda yanlış hatırlamıyorsam 450-500 tl civarlarından başlar ve giderek artar.''
    Dalış bilgisayarı olan ve gündelik hayatta kullandığımız markalara gelirsek ki seninde tercihetmeni önereceğim modeller bunlardır. Avantajları normal bir dalış saatine göre çok daha fazladır. Dalış derinliği, inilen maksimum derinlik, dekompresyon zamanı hesaplaması, sıcaklık, dalış profili, Nitrox dalışı... gibi marka ve modeline göre arttırılabilecek özelliklere sahiptir ve bir dalıcının en büyük güvence kaynağı olan ekipmandır. Fiyat politikası yukarıda saydığım özelliklerden anlıyabileceğin gibi normal bir saat göre pahalıdır Marka olarak suunto, oceanic, mares, uwatec- scubapro, gibi markalar var bunlar bilinen ve en güvenilir olanları. Suunto D4 modeli fiyat ve kalite olarak tavsiye edebileceğim bir model, mares nemo, oceanic geo 2 de fiyat ve kalite anlamında alınabilecek ürünler.Biraz daha para haramak istersen Uwatec giriyor işin içine ve suuntonun D9 modeli. Bence bu firmlarla görüş ve indirim için pazarlık yap, tabi kısa zamanda yurtdışından getirtemiceksen, çünkü sezon bittiği için fiyatlarda indirim yapacaklardır, tabi yenigelen vergide onları zorladı Umarım açıklayıcı olmuştur, abine nice seneler güzel ve sorunsuz dalışlar dilerim.