Van Depremine Yardim Edelim - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Van Depremine Yardim Edelim

Standart Cevap: Van Depremine Yardim Edelim

Bende okulumda aynı yardım kampanyasını başlattım bu güne kadar 4 büyük koli hazırladıkbu gün kent konseyine teslim edeceğiz katkıda bulunan öğretmen arkadaşlarıma ve velilerime buradan sonsuz teşekkürler
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Van deprem bölgesine giden yardımlar talan ediliyor. İbretle seyrediyorum. Bundan önce seyrettiğimiz son deprem sonrası görüntüleri Japonya'dan idi. Aradaki fark gerçekten ibret verici.

WEB TV :: Hürriyet - YARDIM TIR'INI BÖYLE YAĞMALADILAR
    WEB TV :: Hürriyet - İZLEYİN SİZ KARAR VERİN

Neden biz böyle bir halkız? İlk olarak neden en ufak bir felakette bu kadar muhtaç duruma düşüyoruz onu merak ediyorum tabi. Neden her depremde aramızda yardımlar toplamak ve kendi çabalarımızla ulaştırmaya çalışmak zorunda kalıyoruz? Şimdi biz yıllarca doğal afet sigortaları ödüyoruz, her depremde ek vergi mükellefiyetine sokuluyoruz ve ileride başımıza bir felaket geldiğinde biz de bu kadar muhtaç durumlara mı düşeceğiz?

Bence bu görüntülerdeki insanların yardım kamyonlarını yağmalamasında deprem sadece bir mazeretttir. Gördüğümüz bu insanlar zaten yoksulluk sınırında yaşıyorlar. Çocuklarımızı devlet okutsun, devlet bize iş versin, aş versin, yeşil kart versin, biz de vergi ödemeyelim, sigorta primi ödemeyelim hatta elektirik faturası bile ödemeyelim diyen insanlar. Bir felaketin ardından Japon halkının gösterdiği asaleti gösterebileceklerini mi sanıyoruz. Deprem onlar için bir fırsat. Gelen kamyonları yağmalayıp, ele geçirdikleri ganimeti satarak bulundukları zavallı durumdan kendilerini kurtarmak için ele geçmeyecek bir fırsat. Doğru davrananlara ise herhangi bir yardımın ulaşması mümkün değil ve onlar gerçekten zor durumda zira ihtiyaçlarını bu yağmacılardan satın almak zorundalar.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

İzledim Bombadillo, gercekten bu konuda soylenebilecek cok sey var. Bence de dogru bir tespit, gelecekte hep beraber medeni bir Turkiye de yasamamiz dileklerimle.

Kesinlikle çok doğru ve gerçekçi tespitler Bombadillo maalesef dediklerinin hepsine katılıyorum.
    Batista Rules!

Orda ki yagmacilarin hepsinin durumunun zor oldugunu dusunmuyorum. Goruntulerde bakiyorum da Vectra arabaya esyalari tikistirmislar. Esyalari malzemeleri alanlarin cogunda ihtiyacim goruldu gulumsemesi degil de "nasil da kaptim" der gibi serefsiz bir gulumseme var. Bunlara mustahak. Millet orda evsiz kalmis depremde sokakta yatiyor ama bu serefsizlerin yaptigina bak. Beter olsunlar. Asalak insanlar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12