Van Depremine Yardim Edelim
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Van Depremine Yardim Edelim

Standart Van Depremine Yardim Edelim

Biraz once kizimin okulundan Kizilay in yardim istek zarfi geldi.
    Para ya da battaniye yardimi kabul ettikleri yaziyor.
    Bunlardan baska daha ne yapabilirim diye nette arastirma yaptigimda kargo sirketlerinin de bu konuda duyarli davrandigini ve onlar araciligi kiyafet hatta bebek bezi gonderilebilecegi yaziyor.
    Evde 1.5 koli bebek bezim var, oglum tuvalete basladigi icin bunlari ve evdeki kalin kazaklari gondermeyi planliyorum.

Bu yardima katilmak isteyen arkadaslar var ise bunlari cuma gunune kadar bir araya getirip Van a gonderebiliriz diye dusundum.

Standart Cevap: Van Depremine Yardim Edelim

çok iyi düşünmüşsün boss..

Bölgeye Acil Gönderilecek Malzemeleri :

Çocuklar ve bebekler için giyecek mama, bebek bezi, oyuncak
    Beslenmek için Ekmek, Su, kuru gıdalar, Çay, Bitki Çayları, Bisküvi, Şeker, Yağ, Tuz
    Barınmak ve Giyinmek için Çadır, Naylon, Yağmurluk, Battaniye, Kışlık Giyecek (Kazak, Pantolon, Mont, temiz İç çamaşırları… )
    Temizlik için Kağıt peçete, Kolonyalı mendil, Tuvalet kağıdı, eldiven, Pudra
    İlk Yardım İçin Sargı Bezi, Ameliyat eldiveni, Antibiyotikler, Oksijenli su, Maske
    Elektrik Malzemeleri Jeneratör, Her boyutta Pil, Uzatma Kablosu, Ampul, Fener, Sigorta, Çeşitli Tornavida, Matkap
    Korunmak için kask, İş tulumu, İş eldiveni
    Diğer Dikiş seti, iplik, Makas

yardım bilgileri ve yardım noktaları ile ilgili daha detaylı bilgiye Van Depremi Yardım Bilgileri | 23 Ekim'de olan Van depremi ile ilgili bütün yardımlaşma ve destek kanallarını bu siteden duyuracağız. Bize yardım etmek için info@vandepremi.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca site yönetimi ile ilgili adresinen ulaşabiliriz.

ben de tekrar bu şekilde de bir yardımda bulunmak isterim. yeterli çoğunluk sağlanmazsa da herkes kendi imkanıyla yardımlarını ulaştırır.

Otobüs ve Kargo Şirketleri

KARGOLAR:
    Yurtiçi Kargo – 444 99 99
    MNG Kargo – 444 06 06
    Aras Kargo – 444 25 52
    Sürat Kargo – 444 0 127
    PTT Kargo – 444 1 788

Borusan Lojistik, Tuzla Deposu’na teslim edilen tüm yardım malzemesini Van’a bedelsiz taşıyor. Başvuru Osman Kurt 0533 688 5828

Not: Kargo ile yardım göndermek isteyenler için adres: Van Merkez Belediye Garajı Kriz Masası. Bu kargo şirketleri ücretsiz olarak yardımlarınızı gönderiyor.

OTOBÜS ŞİRKETLERİ:
    Bitlis Taç: 444 1313
    Van Gölü: 444 65 65
    Best Van: 0 530 400 01 54 / 444 00 65
    VANGÖLÜ Turizm 03122241565

Kalkis noktalari ve saatleri
    Istanbul Best van esenler otogar 24 Ekim Pazartesi 11:00
    Istanbul Bitlis Taç Esenler 24 Ekim Pazartesi 12:00,
    Bursa best van 24 Ekim Pazartesi 11:00 ve 13:00
    Ankara Otogar’dan 24 Ekim Ptesi saat 13:00

Bu arada bana kizacaksiniz ama evde bir suru esya topladik ve birazdan belediye ye gidiyoruz. Belediyeler gece de yardim toplamaya devam ediyormus.
    Burada sure onemli oldugu icin hazir firsat varken gondermek mantikli geldi.

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada bana kizacaksiniz ama evde bir suru esya topladik ve birazdan belediye ye gidiyoruz. Belediyeler gece de yardim toplamaya devam ediyormus.
    Burada sure onemli oldugu icin hazir firsat varken gondermek mantikli geldi.
    elinize yüreğinize sağlık boss..kolay gelsin.

Ankara'da bulunan kartutkusu üyelerinden, deprem mağdurlarına yardım etmek isteyen arkadaşların dikkatine... Odtü Mezunlar derneğinden gelen elektronik iletiyi sizinle paylaşıyorum.

Önceki gün Van’da meydana gelen 7,2 büyüklüğünde depremle çok sayıda yurttaşımızın yaşamını yitirdiği, yaralıların olduğu ve yaşam koşullarının çok ağırlaştığı bilgileri ulaşmaktadır.

Depremde yaşamlarını yitiren yurttaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Deprem bölgesindeki yurttaşlarımıza yardım eli uzatabilmek amacıyla bağış hesabımızla nakdi yardımların toplanıp öncelikli ihtiyaç listesi üzerinden gerekli alımların yapılıp bölgeye ulaştırılması planlanmaktadır. Ayrıca ayni yardım yapmak isteyen üyelerimiz de bölgeye iletilmek üzere yardımlarını Dernek önbürosuna bırakabilirler.

Van halkıyla dayanışmamıza tüm üyelerimizin katkısını bekliyoruz.

Saygılarımızla,
    Odtü Mezunları Derneği

ODTÜ Mezunları Derneği
    (Van Depremi Bağış Hesabı)

Türkiye İş Bankası ODTÜ Şubesi
    IBAN: TR88 0006 4000 0014 2290 8499 94

ODTÜ Mezunları Derneği
    1540. Sokak No: 58 100. Yıl ANKARA
    Tel: 0312 286 79 79
    Faks: 0312 287 75 00
    e-posta: odtumd@odtumd.org.tr
    internet: ODTÜ Mezunları Derneği
    Konu Riverside tarafından (24-10-2011 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.

arkadaşlar kızılay'ın 168 nolu telefonundan arayarak kredi kartınızla bağış yapabilirsiniz.. veya tüm operatörlerden 2868 boş sms atın 5tl yardımda bulunabilirsiniz... lütfen bu soğukta dışarıda evsiz kalan,yakınlarını kaybeden insanlar için ufak bir destekte sizlerden olsun...

Simdi belediyeden geldik, insanlar bir suru sey gonderiyorlar.
    Bizde malzemelerimizi biraktik.
    En sevindigim seyde dogru karar vermis olmak,cunku bu esyalar sabaha karsi tir ile Van a yola cikacakmis

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi belediyeden geldik, insanlar bir suru sey gonderiyorlar.
    Bizde malzemelerimizi biraktik.
    En sevindigim seyde dogru karar vermis olmak,cunku bu esyalar sabaha karsi tir ile Van a yola cikacakmis
    Salı akşamı da var mı?

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salı akşamı da var mı?
    Anladigim kadariyla surekli var

Sevgili Arkadaşlar;

Fazla vaktim olmadığı için yukarıda yazılan yazıları okuma fırsatım olmadı o yüzden biraz üstün körü bir yazı olacak şimdiden kusuruma bakmayın... Van'a güvenilir bir şekilde yardım yapmak istiyorsanız naçizane bir önerim olacak sizlere : Ben LÖSEV'de gönüllü olarak çalışıyorum ve LÖSEV Van'a göndermek istediğiniz ürünleri kabul ediyor, eğer göndermek isterseniz size en yakın LÖSEV şubesine giderek bağışlarınızı bırakabilirsiniz. Emin olun bağışlarınız yerine en doğru şekilde ulaşacaktır. Aşağıda gelen maili paylaşıyorum :

"Sevgili Dostlar,
    Lösemili ve kanserli çocuklar ile erişkin onkoloji hastaları depremden çok fazla etkilendiler.
    Hastanelerde tedavileri yarım kaldı, ilaçları yıkılan evlerinin altında kayboldu.
    Van aile komitemiz tedavisi yeni başlamış, ateşler içindeki bir hastayı hastane bahçesinde buldu
    Ve Ankara’ya Lösante Lösemili Çocuklar Hastanemize yönlendirdi. Uçakla transferi sağlanıyor ve
    Tamamen parasız en iyi tedaviler ile hayatını kurtarmaya çabalayacağız.
    Ama geride çok sayıda lösemi ve kanser hastamız var. Onlarca hasta hastane bahçelerinde çadırda yatıyor.
    LÖSEV’ kayıtlı yüzlerce kanser hastasının birçoğunun telefonu yanıt vermiyor.
    Hiçbir lösemi ve kanser hastası soğukta çadırda – hijyenik olmayan koşullarda – yetersiz beslenerek
    Yaşayamaz.
    Siz de hem onlara hem de benzer durumdaki çocuklara destek olmak isterseniz yardımlarınızı LÖSEV aracılığı
    ile bölgeye iletebilir, bağışlarınızı LÖSEV banka hesaplarına elden veya internetten yatırabilirsiniz.
    Unutmayın ki; Ek’ teki dosyayı iletebildiğiniz hayırsever ve duyarlı kişi ile kuruluşların destekleri hayat kurtaracaktır.
    Saygılarla…

LÖSEV Sosyal Hizmetler Birimi

LÖSEV VAN'da...
    "

Saygılarımla...
    Ahmet GÜVEN

Sayfa 1/2 12 SonSon