Snowboard yaparken düştü komada , Lütfen Dikkat
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
44 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Snowboard yaparken düştü komada , Lütfen Dikkat

Standart Snowboard yaparken düştü komada , Lütfen Dikkat

arkadaşlar bu haber bugün vatan gazetesinde yayınlandı.Evet bu spor bizim herşeyimiz ama cook dikkatli olmak ve gereken tüm tedbirleri alıp riskleri en aza indirmek gerekiyor.bu arkadaşımıza da geçmişolsun diyorum ve acil şifalar diliyorum,umarım en kısa zamanda sağlık durumu düzelir.
    HABER DETAY 25.12.2007
    Snowboard’ yaparken düştü komada[/color][/color]

Palandöken’de ‘snowboard’dan düşüp başını yere çarpan Show TV Halkla İlişkiler Müdürü Esin Şeker'in durumu kritik

TATİLİNİ geçirdiği Erzurum’daki Palandöken Dağı’nda snowboard yaparken düşen ve kafasını yere çarpan Show TV Halkla İlişkiler Müdürü Esin Şeker hayati tehlikeyi atlatamadı. Yaşam destek ünitesine bağlı olarak uyutulan ve ilaçlı tedavi uygulanan Şeker’e cerrahi müdahale yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Palandöken Dağı’ndaki Dedeman Otel’e teyzesinin kızı Beril Özdağ ile gelen Show TV Halkla İlişkiler Müdürü Esin Şeker, bayramın ikinci günü otele ait 22 numaralı piste snowboard yapmak için çıktı. Şeker, bir anda dengesini yitirerek sırt üstü düştü. Kafasını çarpan ve yerinde doğrulamayan Esin Şeker, 112 Acil Servis ambulansıyla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Acil Servis’te yapılan ilk müdahalenin ardından Beyin Cerrahi Anabilim Dalı’nda yoğun bakıma alınan Şeker’in beyin kanaması geçirdiği ve ödem oluştuğu belirlendi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Akın Aktaş, Şeker’in komada olduğunu belirtti. Şeker’in sağlık durumunu “çok ciddi” olarak nitelendiren Aktaş, şunları söyledi:

“Esin Hanım komada. Geldiği günden itibaren ilaç verilerek uyutuluyor. Bu şekilde tedavi ediliyor. Bugün (dün) doktorlarımız Esin Hanım’ı uyutmayı kesti. Bir-iki gün gözlemleyerek hastalığı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmayı planlıyorlar. Hastamızın durumu çok ciddi.”
    board :burton custom
    bağlama : burton freestyle
    bot: nitro khan
    EMRE ÇOKGEZEN
    1978 A RH + İSTANBUL

Standart Ynt: lütfen dikkat

acil şifalar diliyorum... umarım enyakın zamanda iyileşir....

evet arkadaşlar maalesef bu kötü kazadan da anlaşılıyor ki kask ŞART...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

En yakın zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum. Tuni'nin de dediği gibi kask şart. Hala var mı bilmiyorum ama Tchibo'nun kayak temasında uygun fiyata kask ve bel koruması vardı.
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Acil şifalar diliyorum inşallah düzelir durumu .

Ama bu olayında snowboard doğasın gereği olduğunu sanmıyorum yapmadığımdan bilmiyorum ama kayak yaparkende bu tarz tehlikeler hep var . Şimdi snowboard yapanlardan bir açıklama yapabilecek biri varsa kayak ve snowboard arasında tehlike farkı varmı gerçekten merak ettim .
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

benim de pek bilgim yok. ama bence yok. sonuçta ikinse de düşünce düşmün oluyorsun....
    kask olmadığı amn da başını pistte taş falan varsa ona çarpabilirsin soınuçta. kayakta da aynısı boardtta da aynısı...
    ama kayakta düştüğün zaman bağlama atmazsa ayağı ayak diz kapağı burkula bilir bağlar kopabilir kırıla bilir. ama board bu açıdan şanslı. her iki ayak ta sabit olduğu için diz kapağı sakatlanmaları daha az oluyor. gördüğüm kadarıyla..
    ama düşünce kafayı çakınca her ikisinde de kötü olabilir..
    KASK ŞART...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ya orası öyle tabi ama snowboard da doğası gereği insanı daha çokk heyecana iten,daha fazla atraksiyon yapmaya itiyo.bu da bazen daha büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmana sebep olabiliyo.sonuçta hep bir adım ilerisi var,kaymayı öğrendikten sonra uçmayı öğrenmek istiyosun,bol kara girmek istiyosun,raylarda kaymak istiyorsun ve bunu gibi şeyler.tabi tehlike gittikçe artıyo sanırım
    board :burton custom
    bağlama : burton freestyle
    bot: nitro khan
    EMRE ÇOKGEZEN
    1978 A RH + İSTANBUL

Kask kesinlikle şart, kayakta düştüğün zaman bağlamalar attığı için daha kontrollu oluyorsun ama board daha tehlikeli gibi. Ama sonuçta genelde darbeyi ilk düştüğünüzde alıyorsunuz. Hayatımızın en keyifli anlarını, kabusa döndürmemek için güvenlik tedbirlerine lütfen uyalım.
    Onur<br /><br />ROSSIGNOL&nbsp; &amp;&nbsp; ATOMIC

Esin Şeker'e acil şifalar diliyorum...
    Arkadaşlar lütfen tedbirli olalım, daha dikkatli ve kontrollü olalım... bunu sevdiklerimiz ve ailelerimiz için yapalım....
    http://picasaweb.google.com/cemucar72

Allahtan acil sifalar dilerim , Kask +1

Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur...
    MALTEPE / İSTANBUL

Sayfa 1/5 123 ... SonSon