9 günlük bayram tatilinin ardından kara idmanlarına başlayan Ankara Dağcılık Kayak ve Kış Sporları İhtisas Kulübü Derneğinin Kayak Yarışı Takımı, 2011-2012 eğitim öğretim yılına formda girdi.
İsim:  297582_160827404004156_129951127091784_314751_1158992096_n.jpg
Görüntüleme: 489
Büyüklük:  67.7 KB (Kilobyte)
Geçtiğimiz sezon, kuruluşunun 67. yılında 50 öğrenciye Kartalkaya’da kamp açan ADKK, geleneksel sömestr kamplarını bir adım ileriye taşıyarak Türkiye’de bir ilke imza atmıştı.

ADKK Kayak Okulu eğitmenlerinden Kuday Karaaslan, “Okulumuzda ilk defa kayak takanlardan, Türkiye dereceli yarışçılara kadar 2 dönemde toplam 10 ayrı gruba dinamik bir eğitim verdik. Öğrencilerimizle sömestr sonrasında haftasonu kayak eğitimlerine devam ettik. Bu ay başında başladığımız kara idmanlarıyla as yarışçılarımızı ve öğrencilerimizden 8-15 yaş arasındaki yeni yarışçı adaylarımızı 2011-2012 kayak sezonuna hazırlıyoruz” dedi ve sponsorluk tekliflerini değerlendireceklerini belirtti.

Geleneksel değerlerini kaybetmeden profesyonel spor kulübü olma yolunda ilerleyen ADKK’nın yönetim kadrosu iki yılda bir yapılan yönetim kurulu seçimleriyle değişmekte ve yenilenmekte. Ankara’da kayak sporuna değerli emekleri bulunmuş eski kayak kaptanlarından Metin Güneş’in yıllar sonra tekrar dümene geçmesiyle yepyeni projelere yelken açan ADKK, eski sporcularının katkısıyla misyonuna yakışır şekilde Türkiye'ye örnek olacak sporcu kadrosunu her geçen gün büyütmekte.

Kaynak: adkk.org.tr