Tekne ile WakeBoard (su kayagi) yapmak isteyenler buraya
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tekne ile WakeBoard (su kayagi) yapmak isteyenler buraya

Standart Tekne ile WakeBoard (su kayagi) yapmak isteyenler buraya

Tatil sirasinda , Bodrum da tekne ile yaptigim wakeboard sonucu bu ise ciddi ciddi alismaya basladim.
    Bir kac gundur kendime surat teknesi bakiyorum, eger arabaya romork takip hafta sonu İstanbul da bir yerde tekne ile wakeboard yapacak bir yer bulmaya calisiyorum

Teknenin adini ne koysam acaba :p

Standart Cevap: Tekne ile WakeBoard (su kayagi) yapmak isteyenler buraya

Herzaman +1
    Sen tekneyi al, biz wakeboardun kralını yaparızz
    Boss dediğin böyle olacak kardeşim......

Ortak ariyorsan maddiyatina gore bu ise girebilirim patron.

İstanbul Hatunu MinEce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en iyi tekne arkadaşımın teknesidir boss sen tekneyi al ben de kendime bi board aliim bari hihihihi

Alıntı MinEce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyi tekne arkadaşımın teknesidir boss sen tekneyi al ben de kendime bi board aliim bari hihihihi
    Yok canım daha neler, benim bildiğim Boss arkadaşlarının boardunu da alır merak etme sen

Boss kolay gelsin ama tekne alma işi şu sıralar bayaa bir sıkıntılı ve alman gereken ve hazırlanman gereken bir sürü belge var. Ben fiber ve tatlı su balıkçılığı ile ilgili aluminyum teknemi sattım sırf bu uğraşlardan dolay kolay gelsin .
    Batista Rules!

Yeni tekne alırken fatura ve CE uygunluk belgesine gerek vardır. Teknenin kaydı bu belgeler olmadan yapılamaz. Tekneyi aldıktan sonra fatura ve CE belgesiyle Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürlüğü olan yerlerde Bölge Müdürlüğü’ne, yoksa Liman Başkanlığına başvurulur. Buralardan alınacak yazıyla teknenin motoru varsa, Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi’nde MTV mükellefiyeti tesis ettirilir, ilk taksit MTV yatırılır, ÖTV ile KDV farkı ödenir, makbuzlarla tekrar Bölge Müdürlüğü/Liman Başkanlığı’na başvurulur. Gerekirse tekne sörveyör tarafından ölçülür ve ÖTB düzenlenir.

Kullanılmış tekne alırken hangi belgelere gerek vardır?

Alacağınız tekne bir “özel tekne” ise ÖTB’si olmalıdır. Tekne için ÖTB çıkartılmasını sağlamak satan kişinin yükümlülüğündedir.
    Teknenin henüz ÖTB’si yoksa satan kişi tonilâto belgesini Liman Başkanlığı’na iade edip ÖTB çıkartacak, bu belgeyle noterde satış sözleşmesi onaylanacaktır. Tekneyi alan kişi bu sözleşmeye dayanarak Liman Başkanlığı’nda ÖTB’yi kendi adına yenileyecektir. Alacağınız tekne ticari kayıtlıysa, tonilâto belgesi olmalıdır. Alacağınız teknenin hiç kaydı yoksa sahibi olduğu varsayılan kişi önce bunu sahiplik belgesiyle kanıtlamalı, ÖTB çıkartmalı ve ondan sonra yeni alıcıya devretmelidir.

Kolay gelsin
    Batista Rules!

Boss birde tekneyi nereye koyucaksın oda önemli Tekne aldıktan sonra karşına marina ücreti, bakım-onarım (büyük tekneler için) mürettebat masrafı çıkacak ). Hadi mürettebatı geçtim çok aday çıkar da marina ücretlerini bir düşün derim.
    Batista Rules!

Alıntı batista34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boss birde tekneyi nereye koyucaksın oda önemli Tekne aldıktan sonra karşına marina ücreti, bakım-onarım (büyük tekneler için) mürettebat masrafı çıkacak ). Hadi mürettebatı geçtim çok aday çıkar da marina ücretlerini bir düşün derim.
    Batista, bilgilendirmeler icin saol , bende google dan yapilmasi gerekenlere bakiyordum
    Almayi planladigim Tekne , wakeboard yapabilmek icin Surat Teknesi olacak.
    5 metre ve ustu olmasini istiyorum.
    Min 50hp lik de bir motor dusunuyorum.
    Hafta sonu sitenin otoparkindan romork ile cikartip kullanmayi dusundugum icin marina ucreti gibi bir sorunum olmayacak gibi
    Su anda kafamdaki tek sorun, arabaya ceki demiri taktirmak ve bunun icin de ruhsat vs islemleriyle ugrasmak zorunda olmak.
    Bu arada dun 7bin liraya bir tane buldum ama aksama kadar satilmis :(

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batista, bilgilendirmeler icin saol , bende google dan yapilmasi gerekenlere bakiyordum
    Almayi planladigim Tekne , wakeboard yapabilmek icin Surat Teknesi olacak.
    5 metre ve ustu olmasini istiyorum.
    Min 50hp lik de bir motor dusunuyorum.
    Hafta sonu sitenin otoparkindan romork ile cikartip kullanmayi dusundugum icin marina ucreti gibi bir sorunum olmayacak gibi
    Su anda kafamdaki tek sorun, arabaya ceki demiri taktirmak ve bunun icin de ruhsat vs islemleriyle ugrasmak zorunda olmak.
    Bu arada dun 7bin liraya bir tane buldum ama aksama kadar satilmis :(
    Üstad sen niyetine girmişsin anlaşılan hayırlı olsun bu arada 5 metrelik tekne için 50 hp altına düşme hatta bence 75 hp bir motor daha da iyi olur . Sen sadece wakeboard ve gezi için kullanacaksın anlaşılan tekneden çok motora çok dikkat et ve mümkünse motordan anlayan birine göstermen uygun olur. Deniz motorlrında bakımın önemi çok daha fzla oluyor dikkatli olmanı öneririm kardeş Ruhsata işlemeden de olur o işlerrr ) bu arada sana birde Amarok almak farz oldu )))
    Batista Rules!

Sayfa 1/4 123 ... SonSon