WakeBoard Su Kayağı Eğitim Videoları
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: WakeBoard Su Kayağı Eğitim Videoları

Smile WakeBoard Su Kayağı Eğitim Videoları

Suya İlk Çıkış Anı

Standart Cevap: WakeBoard Su Kayağı Eğitim Videoları

Wakeboard yapmaya başlarken Suya ilk çıkışta yasanan zorluklar ve giderme yöntemleri

Bunlar iyi çalışmalar anlaşılan bu sene bizi iyice wakeboard olayına hazırlıycaksın emrah
    Batista Rules!

Alıntı batista34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar iyi çalışmalar anlaşılan bu sene bizi iyice wakeboard olayına hazırlıycaksın emrah
    İlk başlarda kollarınız çok yorulacak, muhtemelen akşama boş bir pet şişeyi sıkamaz hale geleceksiniz. Ama daha sonra kondisyon giderek artacak ve hadi birde rampadan atlamayı deneyeyim kıvamına geleceksiniz

Batista Rules!

Ufaktan wakeboard içinde tarih belirlesek diyorum eyy ahalii

kadiir35
    Ziyaretçi

paylaşım için tşk

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufaktan wakeboard içinde tarih belirlesek diyorum eyy ahalii
    Bu arada malzemeleri tamam edelim, wet suit nerde satılır bilen var mı? Mümkünse sanal mağaza olmasın, internetten alınca beden problemi yaşıyorum, ayrıca wet suit alırken nasıl beden seçiyoruz, nelere dikkat ediyoruz, sonuçta kuru deneyeceğiz ya da hijyen açısından denetmiyor da olabilirler. Biraz bol almak lazım sanırsam, çünkü suya girince daralır (mı acaba?), düdük gibi olmasın sonra. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz, sanırım alpialper yılın 12 ayı kullanıyordu, hatta bazen dalgınlıkla işe wet suit'le gittiği bile oluyomuş diye duydum Sonra satıcı elindeki bedeni kakalamak için "Abi rahat ol, bunlar zamanla yanlardan esneme yapar" vs. gibi satıcı ağzı yaptığında bön bön bakmayalım Bir de tayt hassasiyeti olan erkekler için, üste neyse de, alta sadece mayo şort (isteyenler slip de tercih edebilirim tabi) giysek, kıçımız donar mı? Bu konu önemli yoksa mazallah çocuğumuz olmaz, sonra kartutkusu üyeleri oğlanın yaşı geldi ben artık snowboard'a başlatıyorum, yok abi biz hanımla bi sene daha bekletme kararı aldık muhabetleri yaparken uzaktan gözü yaşlı izlemeyelim

Tabi tarihi de belirleyelim ki, herkes işini gücünü ona göre ayarlasın, sonra vay efendim ben annemle çeyiz bakmaya gitcektim (bkz. wonderone), vay efendim ben ismail türüt konserine bilet almıştım (bkz. agapi), vay efendim gözümü para hırsı bürüdü pazara özel ders almıştım (bkz. minece) olmasın, aman haa

Alıntı batista34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de deneyimlerimi paylaşayım, suyun içinden kalkarken bu adamın anlattıkları çok önemli, ben yazın iki farklı hocadan ders almıştım, gerçi sonradan gece valelik yaptığını görünce ilkinin aslında hoca olmadığı, Anadolu'dan hem para kazanırız, hem turistlere yazarız mantığıyla kopup gelmiş, bu gazla günde 18 saat çalışabilen kavruk plaj delikanlısı olduğunu anladım :=)

Neyse ip sizi çekmeye başladığında, güneşlenir pozisyonda beklerseniz mümkün değil kalkılamıyor (ben 2 saatte yaklaşık 20 deneme falan yaptım, kolum ağrıdan kopuyordu neredeyse, kalkamadım. Kahrolsun hocayım diye geçicen kavruklar), yani videonun 1:00 dakikasında adamın beklediği pozisyonda olmalısınız, adam sonuçta orda çime oturuyor, yere o şekilde oturmak kolay, sanki suda da öyle rahat duruyoruz, ip bizi çekiyor gibi bir yanlış anlama oluşuyor. O pozisyonu suyun içinde almak için dizlerinizi çekebildiğiniz kadar karnınıza çekmeniz lazım. Kalkmayı beklerken, rahat bir konumdaysanız, bilin ki yanlış yapıyorsunuz, söz meclisten dışarı top gibi küçülmeniz lazım. Siz ipi değil, ip sizi çekecek, bu klişe bi cümle ama gerçekten çok önemli olduğunu anlıyorsunuz. Doruktaki babyliftin sağındaki t-bar'dan (t değil gerçi) çıktığınızı düşünün, tek yaptığımız ipin bizi çekmesine izin vermek, acemiyken demirden tutup kendimizi çektiğimizde nasıl düştüğümüzü, zorlandığımızı hatırlayın. Sonra 1-2 sn ip sizi çekecek ki board'unuz ile su arasında bir kuvvet oluşşun, bu kuvvete karşı halihazırda bükülü olan dizlerinizden güç alarak ayağa kalkıyorsunuz ve tam ayağa kalkmaya başlarken board'un ucunu çevirmeye başlıyorsunuz. Adamın da dediği gibi çok fazla çaba gerektirmeyen (efortless) bi hareket aslında. Boardla su arasındaki bu kuvveti hissetmeden, erken ayağa kalkınca da süperman pozisyonunda suda sürükleniyorsunuz, bu haliyele kollarınızın çok gerilmesine ve ağrımasına neden oluyor. Bir de benim ikinci hocadan alıntı, bu prosedürü yanlış yaptığınız noktada ipi bırakın, kendimi çekerim, dengemi kurarım vs. diye kasmayın, çünkü ipin çekiş gücüne karşı koymanız imkansız, kollarınız ağrır. Ben bu konuda bilgi verecek kadar iyi değilim, ama geçen sene kalkmak için hırs yaptım, bu vesileyle bana 2 saat boyunca işkence çektiren ve 250 liramı alan kavruğun bir kez daha allah belasını versin diyorum, okuyanlar siz de amin deyin

Bir de boss'un dediği gibi kondisyon meselesi var. Bence şimdiden ufak ufak egzersizlere başlanılması lazım, gerçi tüm sezon kayak/snowboard yapan bünyeler antremanlı sayılır ama özellikle wakeboardda bacak, kalça ve karın kaslarınızın kuvvetli olması gerekiyor. Bunun için şahsen "squat" hareketini öneririm (bkz. youtube "squat", "squatting"). Bu hareket için annenizin veya eşinizin gömlekte ruj lekesi, cinlik yapılıp 'Öz Urfalı Kebap Salonu', 'Haydar Abi' diye kayddedilen bir numaradan gecenin bir körü "Sen beni artık sevmiyosun :(" mesajı gibi acil durumlarda başvurmak üzere genellikle kapı arkasında veya buzdolabı üstünde sakladığı oklavayı kullanabilirsiniz veya oklava önceki bir vakada sırtta veya kafada kırılmışsa kollar öne uzatılarak da yapılabilir, ama bu hareketin yanlış yapılması dizler ve bel için çok tehlikeli olduğundan başlarda bilen biriyle yapılması önerilir. Bir de şahsen sevmesem de muhteşem türk doktor mehmet öz'ün "görünmez sandalye" egzersizi var, vakti olmayanlar evde, işte, okulda bu hareketi yapabilir.
    Konu serci tarafından (31-03-2011 Saat 04:10 ) değiştirilmiştir.

kayak-board dışında sporla pek arası olmayan bünyelere squat önermiyorum dostum... belirttiğin üzere derin veya yanlış yapılması durumunda sakatlık riski yüksek... en temiz hareket, bahsettiğin görünmez sandalye gibi, sırtımızı duvara yaslayıp kendimizi zorlamadan oturup kalkmaya çalışmak... mekik yerine crunch ile bele daha az yüklenerek kuvvetlendirmek de iyidir...

Sayfa 1/3 123 SonSon