Zıpkıncı Kartutkunları...
Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zıpkıncı Kartutkunları...

Standart Zıpkıncı Kartutkunları...

Sezon yavaş yavaş başlamak üzere sitedeki diğer zıpkıncı kartutkunları varsa görüşelim tanışalım meralara doğru yol açalım...

kadiir35
    Ziyaretçi

Standart Cevap: Zıpkıncı Kartutkunları...

hiç kullanmadım ama denizin içinde o lastigi doğru düzgün çekebilecek kabiliyette oldugumu sanmıyorum başlangıç için havalı zıpkın daha iyi olur gibime geliyor gerçi onlarda çabuk bozuluyor diye duymuştum..? yani denemek lazım

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben 1 kez denedim. Ağırlıkları falan taktım, suda lastikleri germektede sıkıntı yaşamadım hatta 40-50 cm lik bi orfozda gördüm ama vurmaya kıyamadım. Çok yufka yürekliyim galiba.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Alıntı kadiir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç kullanmadım ama denizin içinde o lastigi doğru düzgün çekebilecek kabiliyette oldugumu sanmıyorum başlangıç için havalı zıpkın daha iyi olur gibime geliyor gerçi onlarda çabuk bozuluyor diye duymuştum..? yani denemek lazım
    Taktiği öğrendikten sonra aslında lastiği çekmek çok kolaydır(bende çift lastikli 100 lük ahşap kullanıyorum). Havalı zıpkına gelince emniyet açısından daha zayıf kalıyor. Çünkü yerine takarken birden eline batırmak var hemde tetiklendiğinde çok ses çıkardığı için balığıda kolay kaçırıyor.

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 kez denedim. Ağırlıkları falan taktım, suda lastikleri germektede sıkıntı yaşamadım hatta 40-50 cm lik bi orfozda gördüm ama vurmaya kıyamadım. Çok yufka yürekliyim galiba.
    Vurmamakla en iyisini yapmışınız. Kanun ve tüzüklere göre denizlerimizde orfoz avı kesinlikle yasak olup yakalandığı takdirde cezai sorumlulukları bulunmaktadır.

kupeli baba, gel seninle poligona gidelim... canlıya kıyacağına hedef kağıdına saydır...

Alpialper nerede avlanıyorsun?
    Ben apnea rebel 90 kullanıyorum..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Suda beklerken ne kadar sessi de olmaya çalışsam , balık bir şekilde aksi yöne doğru harekete başlıyor.

Bu işin tam taktiği nedir. Birde lastik takarken karnımda kocaman bi kızarıklık olmasından bıktım usandım :P

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı alpialper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vurmamakla en iyisini yapmışınız. Kanun ve tüzüklere göre denizlerimizde orfoz avı kesinlikle yasak olup yakalandığı takdirde cezai sorumlulukları bulunmaktadır.
    Aslında mavi turda ve çok ıssız bi koydaydık. Yani vursam hemen tekeneye alıp pişirip afiyetle hüpletme şansızmız vardı. Ama yürek işte dayanamadı

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kupeli baba, gel seninle poligona gidelim... canlıya kıyacağına hedef kağıdına saydır...
    Götürmüyosunki ???
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Arkadaşlar zıpkın yerine elinize fotoğraf makinesi alıp foto avcılığı yapın. Hem sporunuzu hem avınızı yapmış olursunuz, balıklar da yaşamaya devam eder

Sayfa 1/3 123 SonSon