İlk Kez Dorukkaya heyecanı
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İlk Kez Dorukkaya heyecanı

Exclamation İlk Kez Dorukkaya heyecanı

Konu altında yazdım ama dikkat çekmiceğini düşündüğümden konu açtım..

Snowboard için hep dorukkaya öneriyordunuz,ben de yarın oraya gitme kararını almı bulunmaktayım

Sakaryadan yarın Dorukkaya'ya gitmeye karar verdim kardeşimle,size sorcaklarım ise;
    1- Sakarya'dan giderken hangi yolu takip etmem gerekiyor?
    2- Yol üzerinde tavsiye olunan kiralama noktası neresidir?
    3- Dorukkaya skipass'ları nerden nasıl alıp nasıl telesiyejlere geçebiliriz?
    4- Acaba Kartalkaya nasıl?
    5- Günlük skipass fiyatları nedir?

Yani Sakaryadan çıkıp Lİftlere varana kadar anlatabilcek sabırlı birisi var mı acaba?
    Serhat Akdağ
    AB Rh(+)
    26.08.1989
    Sakarya/Adapazarı

Standart Cevap: İlk Kez Dorukkaya heyecanı

2-) Dağ yolunda bir kaç tane kayak evi mevcut , bunlardan size uygun olanını seçebilirsin.
    3-) Skipassları Dorukkaya otel in resepsiyonundan alabilirsiniz. Hatta eskiden dağ yolundaki Yayla Otel den indirimli olarak kayak kiralayıp aynı zamanda indirimli skipass alabiliyordunuz.
    4-) Kartalkaya güzeldir
    5-) Sucuk ekmek dahil 85 lira gibi bir fiyat hatırlıyorum ama Yayla otelde biraz daha hesaplı olabilir.

1- Yani ekipman olarak tavsiye edeiblceğiniz şurası daha iyi diyebilceğiniz biyer yok mu acaba?
    2- Kayak odasına inmiyoruz yani skipass için,otel resepsiyonundan hallediliyor?
    3- şimdi kararsız kaldım,kartal otel pisit mi daha iyi yoksa dorukkaya mı ? eğer kartal derseniz aynı soruları oralar için sorucam çünkü
    4- kartepeye göre çok ucuuuz

Ext 5- Kartal otel pistleri derseniz eğer daha güzel diye,hangipistler güzeldir,malum yabancıyım oralara
    Serhat Akdağ
    AB Rh(+)
    26.08.1989
    Sakarya/Adapazarı

Özellikle kuzey yamaçta bulunan Doruk ve ağaçlar arasından inen Orman Gezi pisti konusunda Kite arkadaşımıza katılıyorum. İkisi Dorukkaya pistlerinin en keyifli olanları.

Doruk pistinin sağ ve sol yamaçları bol karda kaymak için en uygun hatlardır. Üstelik kayan kişi adedi olarak diğer pistlere göre oldukça tenha olan bu bölgede toz kar diğer kayakçıların kayakları veya snowboardları ile çizilmemiş ve botları ile delik-deşik edilmemiş olması açısından gerçekten bulunması zor bölgeler.

Orman Gezi pisti ağaçlar yüzünden pek güneş almaz. Buz olma ihtimali her zaman yüksektir. Ayrıca dar ve dik bölgeleri vardır. Olimpiyat pisti ile birlikte Dorukkaya pistlerinin en sert pistlerindendir. Sevyenize göre tercih etmenizi tavsiye ederim.

İyi tatiller dilerim.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Su sınavlarım bitsin varya sizinleyim KT ekibiii