Bozdağ Tur Raporu
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Bozdağ Tur Raporu

Standart Bozdağ Tur Raporu

Selamlar Kartutkusu

Geziye nasıl kara verildi?

Bu sene kayak yapmak o kadar çok istiyordum ki ama yeterli kaynak ayıramadığımdan uludağ vb. yerlere gidemiyordum.Bir gün Karşıyaka sokaklarında dolaşırken bir çok yere yapıştrılmış reklamlar, bozdağ 35 lira hmm uygun geldi ve reklamdaki numarayı arayıp yerimi ayrıttım.

Gezi Özeti

Otobüs pazar sabah 7.30 da Ksk anıttan kalkacak 6.00 kalkılır hazırlanılır.Bostanlıdan sabah sporu avuntusuyla Ksk anıta kadar yürünür.Anıta varılır saat 7.20 ama orda bir aileden başka kimse yoktur.Sohbet edilir onlarda aynı turu katıldıkları söylerler ve beklemeye başlanır.Saat 7.45 doğru bir otobüs gelir binilir bu sırada 7 kişi daha gelir.Yürüyerek gelen bi eleman otobüste paraları toplar söföre bir miktar veridikten sonra hareket edilir önce bornovaya sonrada üçyola gelinir (asıl acentenin bulunduğu yer).Ksk gelenler en arkaya geçsinler bak şimdi noldu peki
    -Bizim ksk acentemiz yok ordan biriyle anlaştık.
    -İyide bize ne bundan
    -Öncelik acenteden rezarvasyon yapanlarda.
    Neyse biraz itiraz biraz buruk arkaya geçilir.Otobüs tamamen dolar.Ben arka beşliye geçtim yanımada Kıbrıstan gelen bir aile oturdu.Konuştuk kaynaştık çok neşeli bir ailedi arkaya geçtiğime sevinmeye başladım.Yola çıkılır kahvaltı molası, birgi,gölcük derken zaman su gibi akmakta ama bi türlü Bozdağa rotasına giremedik.Saat 2.45 doğru Gölcükten çıkılır ve Bozdağa rotasına girilir ama oda ne daha dağın batı tarıfından doğu tarafına geçmeden yollar aşırı araçtan çok yavaş ilerlemetedir.Sağlı sollu araçlarını park edip trafiği aksatan birde üstüne üstlük mangal ve kar topu oynarak sabrımızı sınayan bu kişileri izliyerek saat 4.15 doğru bozdağa kayak merkezine varıyoruz.(otobüste rehberler girişin ücretli olduğunu söylüyor ve kişi başı 2 lira toplanda 45*2=90 lira para topluyorlar.Girişte tabelada otobüs 40 lira yazmasızyla Tur şirkleterine olan güvenim iyice azalıyor.)Neyse bize burda 2 saate yakın süre veriyorlar.Ben hemen kayak ve telesiyej fiyatlarını öğrenmeye gidiyorum ama o da ne kayak takım 65 lira telesiyej yarım saati 15.Kısıtlı olan bütçemi dahada kısmak istemiyorum halbuki giyim olarak tam takım gelmiştim.Neyse saati 15 lira olan kızakla başlıyorum kaymaya.Kayak kadar olmasada eğleniyorum .Saatin nasıl geçtiği anlamadan bir buçuk saat kızakla kayarak geçiyor.Kızağı geri bırakıyorum havada iyice soğumaya ve kararamya devam ediyor.Otobüse binip İzmire dönüşe geçiyoruz.Bir daha Turla gitmemek üzere diyorum ve Ksk de otobüsten inerek gezimi ve yazımı sonlandırıyorum.

Fotoğraflar.

Birgi Çakırağa Konağı

Birgi Ulu Cami

Gölcük

Bozdağ görünüyor Batı tarafı.

Doğu tarafına geçtiğimde otobüsten tesis görünüyor ama ulaşmak pek bir zaman alıyor.

Ksk=Karşıyaka

Not:Bozdağın batı ve doğu tarafı tahmin olarak söylenmiştir.Tüm hakları saklıdır.Haber vermeden kuzey güney yazabilirim.

Standart Cevap: Bozdağ Tur Raporu

Çok güzel bir yazı olmuş hayalperest. Paylaşım için teşekkürler.