Snowkite Sporu ve Türkiye nin ilk Snowkite Festivali - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Snowkite Sporu ve Türkiye nin ilk Snowkite Festivali

Standart Cevap: Snowkite Sporu ve Türkiye nin ilk Snowkite Festivali

Sevgili Arkadaşlar,

Kar üzerinde tercih edilen foil kiteların genel kullanımı anlatan şu videoları izlemenizi tavsiye ederim:

Ozone Instruction - Land Kites Launching & Landing on Vimeo
    Ozone Instruction - Land Kites Safety on Vimeo
    Ozone Instruction - Land Kites Flying & Relaunch on Vimeo

Suda kullandıklarımızdan biraz farklı olan "foil" uçurtmalar snowkite sporunun gelişiminde önemli rol almıştır.

Sevgili Arkadaşlar,

Snowkite festivali Ozone Kites, Kayseri belediyesi, Kayseri Valiliği, RedBull Türkiye, Erciyes Sucukları ve Arlberg Spor desteği ile geniş ilgi görüyor. Hepinizi sezonun en keyifli tarihleri diyebileceğimiz Mart 11-13 te Erciyese bekliyoruz.

Festival Konaklama detay bilgileri için
    Ahmet Dündar 0 533 697 50 87
    ...
    ---------------------------------------
    Sb No :412 Hesap No: 6602741
    IBAN: TR390006200042100006602741
    Alıcı Adı: MEHMET EĞLENCEOĞLU
    ----------------------------------------------------------------------
    Erciyes Grad Eras Otel
    (Cuma giriş-Pazar çıkış)
    Odalar çift kişiliktir
    2 Gece - Kişi başı Y P. : 250 TL
    ------------------------------------------------------------
    Hilton Kayseri
    (Cuma giriş-Pazar çıkış)
    Tek Kişilik Oda –(2 Gece) : 360 TL TP.
    Çift kişilik Oda- Tek kişi (2 Gece) : 280 TL TP.
    Havaalanı –Otel –Erciyes
    Erciyes-Otel-Havaalanı Transferleri dahildir.

Erciyes'in rüzgarı adamı sağlam uçurur...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erciyeste, müsait alanlar, sağlam ve düzenli rüzgar olduğu için Chasta geçen sene geldiğinde buraya "Küçük Norveç" ismini takmıştı.

Alıntı bukeym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erciyeste, müsait alanlar, sağlam ve düzenli rüzgar olduğu için Chasta geçen sene geldiğinde buraya "Küçük Norveç" ismini takmıştı.

İlk kez erciyese bu sene gittim ve hava hiç rüzgarli gelmemişti , demek ki benim şansıma , bu organizasyona firsat olursa katilmak istiyorum belki snowkitela tanisma firsati da yakalarim.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erciyes'te snowkite programı yaparken mutlaka www.windguru.cz sitesinden haftalık tahminleri almanızı öneriyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır erciyes'i windguru'dan takip ediyorum.
    Windguru'da 5 Knot ortalama üzerinde göründüğünde Erciyes'te foil 9m2 kite'ımı açıp kayabildim. Wind guru 2-3 knot gösterdiğinde kayamadığımız 2 haftasonu oldu bu sezon. Onun dışında kalan tüm haftalarda kayabildik. Geçtiğimiz haftadan itibaren sağlam rüzgarlar başladı ve 6 m2 zamanı geldi. Zaman zaman 30 knotlara çıkan rüzgarlarda gölet düzlüğünden başka yeri önermiyorum.
    Erciyes'te bizim henüz kullandığımız 4 spot var. Her birinin rüzgar alma şekli farklı. Yeni spotları keşfetmeye devam edeceğiz, Erciyes çok büyük bir dağ ve keşfedilmemiş çok alanı var snowkite için.
    Erciyes'te snowkite programı planlayanlar ne zaman isterlerse bilgi almak için beni arayabilir.
    Görüşmek üzere (0531 2661313)

İstanbul Hatunu MinEce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı lungta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erciyes'te snowkite programı yaparken mutlaka www.windguru.cz sitesinden haftalık tahminleri almanızı öneriyorum. Yaklaşık 1,5 yıldır erciyes'i windguru'dan takip ediyorum.
    Windguru'da 5 Knot ortalama üzerinde göründüğünde Erciyes'te foil 9m2 kite'ımı açıp kayabildim. Wind guru 2-3 knot gösterdiğinde kayamadığımız 2 haftasonu oldu bu sezon. Onun dışında kalan tüm haftalarda kayabildik. Geçtiğimiz haftadan itibaren sağlam rüzgarlar başladı ve 6 m2 zamanı geldi. Zaman zaman 30 knotlara çıkan rüzgarlarda gölet düzlüğünden başka yeri önermiyorum.
    Erciyes'te bizim henüz kullandığımız 4 spot var. Her birinin rüzgar alma şekli farklı. Yeni spotları keşfetmeye devam edeceğiz, Erciyes çok büyük bir dağ ve keşfedilmemiş çok alanı var snowkite için.
    Erciyes'te snowkite programı planlayanlar ne zaman isterlerse bilgi almak için beni arayabilir.
    Görüşmek üzere (0531 2661313)
    Hoşgeldin Lungta,

Müsait olduğunda http://www.kartutkusu.com/dag-kafete...tanisalim.html başlığınıda ziyaret etmende fayda var
    iyi forumlar

Sevgili Çağlar (lungta)

Tecrübeli bir milli kayakçı, asil bir sporcu ve snowkite'a geçen sene başlayıp hızla geliştirip, gelişmesine de canı gönülden destek olan Çağlar Demirdoğan. Hoşgeldin. İzlenimlerini bekliyoruz

Erciyesin en güzel taraflarından biri otelinizin önünden snowkite' a çıkabiliyorsunuz. Ace Otel mesela. Liftler bile daha uzakta...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12