[Şikayet] Fahri Otel Yönetiminin Saygısızlığı
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: [Şikayet] Fahri Otel Yönetiminin Saygısızlığı

Thumbs down [Şikayet] Fahri Otel Yönetiminin Saygısızlığı

ben ve 4 arkadaşım sbm'nin organize ettiği 29-30 ocak fahri otel konaklama+1,5 gün skipass turuna katıldık. herşey çok güzel giderken pazar günü otel yönetimi ile yaşadığımız tatsızlık canımızı sıktı.

tur dahilinde 1,5 gün skipass dahil olduğu için pazar günü saat 12 olmadan otele dönkük ve otel müşterisi olarak 4 saatlik daha skipass almak istedik. bildiğiniz gibi otel müşterilerine skipasslar %50 indirimli. bir arkadaşım saat 11 gibi skipass'ını pistte kaybetti ve 11.15 gibi otele dönerek tam günlük otel müşterisi olarak skipass aldı sorun yaşamadan. biz de 11.45 gibi otel lobisindeydik passları almak için. skipassları getirecek kişi (sanıyorum ismi Ali Bey'di) 12 de gelecek dediler ve biz de beklemeye başladık. lobide toplam aynı iş için bekleyen 10-15 kişi vardı. neyse saat tam 12'de ali bey geldi ve biz %50 indirimli ücreti (20 tl) verdik (10-15 kişinin hepsi). tam ali bey passları almaya giderken resepsiyondan bir hanımefendi bir hışımla ali bey'e seslenerek ("ali ne yaptığını söyle de biz de bilelim") ali bey'i durdurdu. sonraki konuşmalardan anladığımız kadarıyla bu hanımefendi bizim otel müşterisi olarak pass alamayacağımızı, çünkü 12 de check out olduğumuzu belirtti. biz tabiki duruma itiraz ettik ve büyük bir tartışma yaşandı. çok afedersiniz fakat bu hanımefendinin saygısız ve terbiyesiz tavırları bizleri iyice sinirlendirdi. sonra ali bey'i durdurarak "bekleyeceksin, benim otel müşterim var form doldursun önce ona pass getireceksin" dedi. sanki biz müşteri değildik onun için. neyse, daha sonra bu hanımefendi "ali bey bizim çalışanımız ve siz otel müşterisi olmadığınız için (saat 12'yi geçti ya!) size indirimli pass vermeyecek dedi. tabiki tartışma iyice alevlendi ve daha sonra ali bey'in de iyi niyetli yaklaşımıyla indirimli olarak alacağımızı kabul ettirdik. asıl sorun bundan sonra başladı. bu hanımefendi bizim kendisine söylediğimiz hiçbirşeyi dinmeyerek, hatta saygısızca kafasını çevirerek, "offf, pofff, artık yeter" gibi laflarla geçiştirmeye çalıştı. bu sefer otel resepsiyonundan başka bir bey yine saygısızca bizimle boş bir tartışmaya girdi ve ali bey'in onların çalışanı olmadığını ve kendilerinin sorumluluk almayacaklarını söyledi. bunu ben birkaç defa sordum, bütün görevililer ali bey'in onların çalışanı olmadığını söylediler. dolayısıyla hanımefendi'nin bize söylediği YALAN ortaya çıkmış oldu. sonuçta passlarımızı yaklaşık 45 dakikalık bir gecikme sonrası aldık ve kaymaya devam ettik. çok uzattım farkındayım ama detaylarıyla anlatmak istedim.

sonrasında bu hanımefendinin fahri otel kurucusunun kızı olduğunu öğrendim. ne kadar doğru bilemiyorum ama yetkili biri olduğu belliydi.

sonuç olarak aslında "pass alamazsınız, şöyle şöyle" şeklinde saygılı bir şekilde bize yaklaşsaydı olaylar büyümeyecekti. fakat bu hanımefendinin son derece SAYGISIZ, SİNİRLİ ve afedersiniz ama TERBİYESİZ yaklaşımı keyfimizin kaçmasına sebep oldu. ayrıca bize YALAN söylemesi ise durumun tuzu biberi oldu.

bu zihniyetteki yöneticilerin bir daha iş yapamaması dileğiyle...
    Kayak: Rossignol Zenith Z5
    Snowboard: Rome Anthem SS

Standart Cevap: [şikayet] Fahri otel yönetiminin saygısızlığı

geçmiş olsun ssarper, sonuçta skipass ları hak ettiğiniz fiyattan alabilmenize sevindim

Malesef her dönem bir otelle bu tarzda olaylar yaşanıyor ve yaşanmayada devam edecektir. Kabullenmek tamamen buna göz yummaktır dolayısıyla karşı çıkmak ve şikayetleri yönetime bildirmek için dilekçeler yazmak en mantıklısı olacaktır. Siz hakettiğiniz skipassları elde ettiniz birde topluca şikayet dilekçesi yazsaymışsınız keşke ??
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

Alıntı pellinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef her dönem bir otelle bu tarzda olaylar yaşanıyor ve yaşanmayada devam edecektir. Kabullenmek tamamen buna göz yummaktır dolayısıyla karşı çıkmak ve şikayetleri yönetime bildirmek için dilekçeler yazmak en mantıklısı olacaktır. Siz hakettiğiniz skipassları elde ettiniz birde topluca şikayet dilekçesi yazsaymışsınız keşke ??
    çok haklısınız aslında ama o anda şikayet dilekçesi yazma fikri aklımıza gelmedi. fakat orada bulunan herkes bütün kanallardan bu şikayetlerini bildireceklerini söylediler.

Gecikmiş sayınılmaz bence bu şikayet dilekçesini yazın sitesinden aldığınız mail adresine atın Hatta yetkilinin mail adresine ulaşılırsa yokedilmeside engellenmiş olacaktır.
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

Bence bu tarz otellere verecek en güzel cevap şkayetinizi gerekli kanallardan yaptıktan ve terbiyesizliklerini diğer potansiyel müşteri olacaklara ilettikten sonra bir daha kapısından bile geçmemek. Müşteri kaybetmek kendilerine gelmelerini biraz da olsa sağlayacaktır. Ayrıca bu üzücü durum allahtan son gün olmuş da hafta sonunuz bütünüyle zehir olmamış sssarper.
    Batista Rules!

Alıntı pellinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecikmiş sayınılmaz bence bu şikayet dilekçesini yazın sitesinden aldığınız mail adresine atın Hatta yetkilinin mail adresine ulaşılırsa yokedilmeside engellenmiş olacaktır.
    bugün müsait bi zamanımda bu konuyla uğraşacağım, tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Alıntı batista34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu tarz otellere verecek en güzel cevap şkayetinizi gerekli kanallardan yaptıktan ve terbiyesizliklerini diğer potansiyel müşteri olacaklara ilettikten sonra bir daha kapısından bile geçmemek. Müşteri kaybetmek kendilerine gelmelerini biraz da olsa sağlayacaktır. Ayrıca bu üzücü durum allahtan son gün olmuş da hafta sonunuz bütünüyle zehir olmamış sssarper.
    evet ben de aynı düşünüyorum. bir daha fahriye uğramamaya çalışacağım fakat maalesef uludağda en uygun fiyatı da onlar veriyor. yine de 50 lira fazla verir fahriye gitmem.

Standart Cevap: [Şikayet] Fahri Otel Yönetiminin Saygısızlığı

Sarper, hepiniz direk bi yazı yazın, e-posta veya faks ile iletin. E-posta çok sağlıklı olmayabilir. Ve burada bu sıkıntıyı yazdığınızı belirtin. Arkasını bırakmayın.

Olabilir, indirimli vermeyebilir eyvallah ama kimse müşterisine böyle saygısızlık yapamaz.

3-4 hafta once bir yazmistim forumda

Fahri otel de uzerine para verseniz kalmam diye

yine tekrarlayayim hazir baslik acilmisken

Up there with the best of the best

Ben bir kere kaldım birkaç sene önce o zaman bir sıkıntı yaşamamıştım ama Sarper'in anlattıkları hiç hoş değil.

Sayfa 1/2 12 SonSon