Garantİtatİl.com !!aman dİkkat!!
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Garantİtatİl.com !!aman dİkkat!!

Standart Garantİtatİl.com !!aman dİkkat!!

Pirivetadan kayak turu almıştım zamanında ve geçen haftalarda Garanti Tatil'e rezervasyon yaptırdım ama sonra hemen ertesinde mecburi sebeplerden dolayı
    rezervasyonumu iptal ettirmek için garanti tatili tekrar aradım.

Telefona çıkan arkadaş beni yetkili kişiye bağladı.Yetkili kişi, internetten alınan kuponların iptalini yapmalarının zor olduğunu, çünkü kuponu sisteme girdiklerini, girilen kuponun iptal edildiğinde yeni rezervasyon için 2.kez kullanılamadığını bunedenle Piriveta ile görüşmem gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine ben de Priveta'yı aradım. çok ilgilendiler ve garanti tatil ile görüşüp bana aynı gün geri dönerek kuponlarımızın sisteme girilmediğini, kullanılabilir durumda, açık olduğunu söylediler. İstediğimiz zaman kullanabileceğimizi söylediler. Olayın akabinde iptal ettiğimiz rezervazyon günü sabah saat 5 de telefon geldi tur şirketinden. Uykuda oldugumuz için ancak öğleden sonra görüşebildik. Bizi beklediklerini, gelmediğimiz için kuponlarımızın yandığını söylediler.

Bunun üzerine bir gün Piriveta ile yeniden görüşüldü ve akşamında gelen mail üzgünüz sizin biletler yandı oldu. Bizde orta yol bulmak için Garanti tatil'i aradık ve önce Osman Bey ile arkasından Mehmet Kırımlıhan ile görüştük. İkisinin de son derece saygısız ve küstah, çözüm üretmekten çok sorun yaratan konuşmalarına ve hatta hakaretlerine maruz kaldık. Privetanın'ın kendilerini aramadığını, Priveta'nın sisteminde sorun
    olduğunu bu nedenle kuponları sistemde göremediklerini ancak bunun onları ilgilendirmediğini söylediler. Bize yazılı olarak rezervasyon iptali gelmedi diyerek kestirip atmaya çalıştılar. Rezervasyon iptali için bir mail yazmak son derece basit bir iş. Tek sorun bunun bana SÖYLENMEMİŞ olmasıdır. Bana tek söylenen şey Priveta ile görüşmeniz gerek olduğuydu. Bunun üzerine ben üstüme düşeni yaptım ve Piriveta ile görüştüm. Onlar da kuponları sistemden kontrol etti ve kullanılabilir olduğunu söyledi. Bu durumda yapılacak başka bir şey var mı sizce? Benim madur olmama sebep olacak yanlış ya da eksik yaptığım bir şey var mı?

Mehmet Bey bana otobüste bizim için sandviç getirttiklerini onların boşa gittiğini söylüyor. Bizim yerimize otobüse binmeyi bekleyen sırada insanların olduğundan bahsediyor.Zaten maliyet 80 TL ile bizden 50 TL aldıklarını ve hala konuştuğumu söylüyor.Forum sitelerinde haklarında bir çok şikayet olduğunu söylediğimde algımda ve beynimde sorun olduğunu söylüyor. 7 gün önceden iptal için başvurmam gerektiğini söylüyor. 6 gün önce iptal için aradığımı söylediğimde o zaman proses başlar yapabileceğimiz bir şey yok diyor. Yönetici olarak müşterileri kaybetmek değil kazanmak için çabalamaları gerektiğini söylediğimde böyle bir mecburiyetim yok diyor. Bütün bu konuşmaları yazmamın nedeni hiç haketmediğim halde nasıl bir terbiyesizlikle karşılaştığımı sizlere anlatabilmek. yani adamlar özellikle eksik bilgi vermiş gibi. hani söylemeyelim ve iki kişi ikji kişider yırtarız falan diye düşündüler heralde.

İşin enteresan tarafı bu adamlar Privetaya beni şiyet etmiş bize küfür etti diye. Bir firmada çalan telefonları ALO diye açan adamlardan kimseye bir hayır gelmiyeceği anlaşılmış durumda. Benim bu adamlarla hiçbir alıp veremediğim yoksağolsun Piriveta maduriyetimizi gidermeye çalışıyor. Ama herkes benim gibi şanslı olmayabilir ve maduriyetlerini karşılayacak birisiyle muhattap olamayabilir. Ben yaşadığımı harf harf anlattım. Gerisi size kalmış. Küstah insanlarla, nasılsa hertürlü paramı kazanıyorum mantığına sahip firmalarların ekmeğine yağ sürüp sürmemek size kalmış.

Herkese sorunsuz organizasyonlar ve eğlenceler dilerim.

Standart Cevap: Garantİtatİl.com !!aman dİkkat!!

Bu kuponlu sistemler biraz sakat , kupon kodunun belli bir güvenlik hanesi verilmeli bence sonra tamamı verilebilir , birde indirim kuponlari var mesala onlarla alışveriş yaptığın zaman iptal edersen kupon yanar mi yanmaz mi kupona verdiğin parayi geri alabilir misin herşey mualakta.

Bu bahsettiğim kupon 50 lira ver 100 liralik mal al tarzi kuponlar. Sizinkile alakasiz oldu birazcik , geçmiş olsun. Müşteriyle ilgilenmeyen firmalari bildirdiğiniz için teşekkür ederim dikkat edicem. İyiyle kötü ayrilmali bence , mesala Tchibo beni çok fazla üzmemiştir , yaptiklari hatalar oldu ama hep çözme yoluna gittiler.

Ama mesala markafoni şuanda bana yanlış renk çanta yolladı geri yolladim daha hala bir bilgi gelmedi , kargo parasini alip alamayacağım muallakta...

grupanya bu konuda oldukça güvenilir sanırım. İptal edilen 2 kuponumun (120tl) iadesi 3 gün içinde hesabıma yatırıldı.

İstanbul Hatunu MinEce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Skaty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grupanya bu konuda oldukça güvenilir sanırım. İptal edilen 2 kuponumun (120tl) iadesi 3 gün içinde hesabıma yatırıldı.
    skaty biraz daha açıklar mısın lütfen.. nasıl bir durumda kaldın ve süreç nasıl ilerledi? butür siteler yeni ama bir anda çoğaldı dolayısıyla tüketici haklarına saygı duyup uygulayan firmaları bilmemizde yarar var

Yaşananlar üzücü gerçekten :(

Bu konularda ne yapılması gerektiği, iptal vs. için yapılması gereken kurallar nedir bunların dökümünü özet olarak içeren bir dokuman bulan olursa buradan paylaşabilir mi ?

Bizde üyelerimizi daha da bilinçlendirmek adına , onu son haline getirip sitede görünür bir yere koyalım

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önce markapon dan aldığımız günübirlik turla ilgili sıkıntımız olmuştu. Markapona mail attım ve aldığım 4 adet kuponun aynı gün iadesi yapıldı parada 3 gün sonrada hesabıma geçti. Sanırım bizim metuda aynı şekilde sorunsuz iade edebilmişti.
    http://www.kartutkusu.com/ankaradan-...-kampanya.html
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Standart Cevap: garantitatil.com !!!!aman dikkat!!!!!

öncelikle şunu belirtmek istiyorum;
    fırsat kuponunu aldığm site inanılmaz yardımcı oldu. Garanti tatil ile birdaha çalışmama kararı aldı yönetim. Başka bir kayak turuna yeniden kupon numarası verdiler. bu konuyu ayrı tutatlım.

Asıl sorun garantitatil.com yöneticileri ile. telefonda konuşma şekillerinden, tavır ve davranışlarına kadar herşeyleri problemdi.

Diğer forum sitelerinde de bu adamlar hakkında açılan konular mevcut. Gözü açık olan insanların hepsi madur olduklarının farkında aslında.

Maduriyetlerinin farkına varmayanlar ise otobüste şen şakrak kaynaşmalardan dolayı olup biteni farketmeyen insanlar.

* benim rezervasyonumu göz göre göre, bile bile ve art niyetli olarak yaktılar.
    * ilanda beyan etmedikleri şeyleri sonradan ortaya çıkartıyolar.
    * ayrıca dahil dedikleri şeyler için ekstra para topluyolar.

Daha ne olsun......

sizlere önerebileceğim birkaç şey var;

* fırsatı satan site ile hizmetini kullanacağın firma birbirinden tamamen bağımsız. bu sebeple ben fırsat sitesiyle görüştüm tamam dediler diyerek işinizin çözüldüğünü kesinlikle düşünmeyin.

* talebinizi ve isteğiniz için firmalarla konuşup sözlü olarak tamam hallederiz denilse bile mutlaka mail-mesaj atın ve karşı taraftan ısrarla cevap maili isteyin. çünkü gerçekten yalancılar.

* iki taraftan da probleminizin ayrı ayrı çözüme ulaştırıldığını kesinleştirdiğinizde rahat bir nefes alın.

* kesinlikle karalama olarak düşünmeyin, sadece bir arkadaş tavsiyesi. son olarak Garantitatil.com dan uzak durun.

indirim sitelerinin tur ürünlerini pazarlayabilmeleri, indirim kuponu şeklinde de olsa, tursab belgesi yoksa mümkün değil... bu açıdan, müşterilerin mağduriyeti giderilmez ve şikayet edilirlerse, büyük sıkıntı yaşarlar... mesafeli satışlarda tur ürünleri pazarlanması da tüketicinin korunması hakkındaki kanunda ayrı hükümlerle düzenlenmiş...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indirim sitelerinin tur ürünlerini pazarlayabilmeleri, indirim kuponu şeklinde de olsa, tursab belgesi yoksa mümkün değil... bu açıdan, müşterilerin mağduriyeti giderilmez ve şikayet edilirlerse, büyük sıkıntı yaşarlar... mesafeli satışlarda tur ürünleri pazarlanması da tüketicinin korunması hakkındaki kanunda ayrı hükümlerle düzenlenmiş...
    doğru söylüyorsun ama saflık bizde. sen adamın sözüne ne kanıyorsun, lafıyla ne diye hareket ediyorsun. Garanti tatilin yaptığı herşey yasal olarak onların lehine. telefondaki yönlendirmeleri tuzak, adamın derdi zaten seni götürmeden parayı cebe indirmek. böyle adamlar işte bunlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon