Tesis Hakkında Bilgi
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tesis Hakkında Bilgi

Standart Tesis Hakkında Bilgi

Çok kar alan bir bölge, çok gittim. Sadece usta kayakçılara (Kapı çalışması için ve bordçulara uygun diyebilirim. Dik ve parabolik, enteresan bir pist. Kedi hemen her zaman arızalı olduğundan pisti çoluk çocuk eziyor. Bitlisin içinde, mahalle başı denen mevkide. Konaklama için Tatvan'ı seçmek (Kardelen Otel) daha mantıklı olur. Kiralık malzeme konusunda sıkıntı yaşamamak için malzeme ile gelmekde fayda var. Düzenli bir işletimi olmayan tesis, açık olmayabiliyor ilginç zamanlarda. Geçen sene Nemrut Kayak tesisi (2.500 mt. telesiyej + 1000 mt. ikinci bir lift + Ahlat'ta dağın sağ yamacında 300 mt. baby lift) açılınca bu sene gözden düşer diye tahmin ediyorum.

Yeni tesis mekanik olarak mükemmel, geçen yaz taşları tek tek topladılar pistlerden, 10 km. lik rotalar oluşturdular. Yazın gezdiğim kadarıyla burası alpin, mukavemet ve tur kayağı için ideal bir tesis, bord için de iyi. Manzarası süper. Tesisin dozeri, kedisi, kafeteryası tamam. Eksik yok pek. İl özel İdare sorumluluğunda faaliyete geçecek tesisde liftin bu sene için ücretsiz olacağı açıklandı. (İlgili Şb.Md. Hakan Bey-İl Özel İdare) Çok maliyetli bir yatırım oldu, inşallah bir kaç sene sonra bir sarıkamış olur diyeceğim ama inşallah dedeman gelmez, başkası gelir.
    Kayak: (Shop Versiyon) <br />Atomic SL10 Race 156cm&nbsp; /&nbsp; Atomic SL12 Race 160cm<br />Bağlama: Atomic 4-12 neox / 6-14 neox<br />Bot: Atomic M-110 flex / Atomic M-90 flex <br />Baton: Beta 120cm

Standart Ynt: Tesis Hakkında Bilgi

Selam,
    Bu dağın pistlerine ait harita bulabilir miyiz acaba?
    Alıntı xkut Nickli Üyeden Alıntı
    Çok kar alan bir bölge, çok gittim...
    En Güncel Pist ve Kar Rehberi, Canlı Kameralar

Birkaç foto ekliyorum hocam, saygılar.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi     
    Kayak: (Shop Versiyon) <br />Atomic SL10 Race 156cm&nbsp; /&nbsp; Atomic SL12 Race 160cm<br />Bağlama: Atomic 4-12 neox / 6-14 neox<br />Bot: Atomic M-110 flex / Atomic M-90 flex <br />Baton: Beta 120cm

Süpermiş, şehrin içinde...
    En Güncel Pist ve Kar Rehberi, Canlı Kameralar

Alıntı xkut Nickli Üyeden Alıntı

Yeni tesis mekanik olarak mükemmel, geçen yaz taşları tek tek topladılar pistlerden, 10 km. lik rotalar oluşturdular. Yazın gezdiğim kadarıyla burası alpin, mukavemet ve tur kayağı için ideal bir tesis, bord için de iyi. Manzarası süper. Tesisin dozeri, kedisi, kafeteryası tamam. Eksik yok pek. İl özel İdare sorumluluğunda faaliyete geçecek tesisde liftin bu sene için ücretsiz olacağı açıklandı. (İlgili Şb.Md. Hakan Bey-İl Özel İdare) Çok maliyetli bir yatırım oldu, inşallah bir kaç sene sonra bir sarıkamış olur diyeceğim ama inşallah dedeman gelmez, başkası gelir.
    Nemrut Kayak Tesisi'mi bu bahsettiğiniz? Son durumu hakkında bilginiz var mı?
    &quot;Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alıskanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.&quot;<br />M.Kemal ATATÜRK

Yok burası Bitlis'de şehrin içindeki pist, haritası yok zaten tek pist

xkut biraz daha detaylı bilgi verebilirmisin. ''Çok gittim'' dediğin için tekrar ediyorum. Özellikle 10 km lik rotalar ilgimi çekti. Uzun pistler benim arayıp bulamadığım birşey. Bitlis için hep iyi şeyler okuyordum zaten. Kar yerde çok uzun kalıyormuş mesela. Fotograflarda pist baya dik gibi görünüyor. Mekanikler T-bar galiba. Hızlı mı çıkarıyor ? Bu da benim için çok önemli. Zira telesiyejde ve sırada geçen zamana acıyorum.
    Bir kez İtalya'da 22 km lik bir pistte kaymıştım. Ondan sonra bu tip inişlerin tutkunu oldum. Bir ara Toprak Otel'in sarıkamışta 16 km lik bir pist ve bu piste çıkaran bir gondol yapacağını duymuştum. Baya heycanlandığımı hatırlıyorum. Aradan yıllar geçti, ben çok 16 km lik inişler yaptım ama malesef yurdumuzda değil.
    İnşallah Bitlis yeni umudumuz olur. Vereceğin bilgileri sabısızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

10 km lik rota, Bitlis'in içindeki, o fotograflarını koydugum kayak merkezinde değil, Nemrutta yeni açılan tesiste, karışıklık oldu galiba, Bitlis'de iki kayak merkezi var, biri fotograftaki -tbar tesis, digeri ise Nemrut Kayak Merkezi, oradaki lift galiba doppelmayer telesiyej idi, ucuzuna kaçılmış ama hızlıdır diye tahmin ediyorum, o lifti kullanmadım.

Nemrutta son durum nedir? Bu sene faal olacak mı?
    &quot;Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alıskanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.&quot;<br />M.Kemal ATATÜRK

Sayfa 1/2 12 SonSon