Dövüş Sporları İle İlgilenenler
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
41 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dövüş Sporları İle İlgilenenler

Standart Dövüş Sporları İle İlgilenenler

Sevgili arkadaşlar;

Aramızda dövüş sporu ile ilgilenenler, yada bir dönem ilgilenmiş olanlar var mı ?

Sigarayı bırakacağım yakın süreç akabinde ya spor salonuna yada bir dövüş sporu kursuna yazılacağım.

Spor salonunda ki amacım; futbol oynadığım için bacak bölgesinde ki kasları geliştirmek, son bir senede aldığım 4-5 kiloyu verebilmek.

Dövüş sporunda ki amacım; olası bir durumda kendimi savunabileceğim duruma gelmek.

İkisinde ki amacım da; sigarayı bıraktıktan sonra motive olup yeniden başlama arzusunu engellemek.

Ancak hangisini seçmem gerektiğine henüz karar veremedim. İkiside olsun diyorsanız malesef vaktim müsait değil.

Standart Cevap: Dövüş Sporları İle İlgilenenler

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar;

Aramızda dövüş sporu ile ilgilenenler, yada bir dönem ilgilenmiş olanlar var mı ?

Sigarayı bırakacağım yakın süreç akabinde ya spor salonuna yada bir dövüş sporu kursuna yazılacağım.

Spor salonunda ki amacım; futbol oynadığım için bacak bölgesinde ki kasları geliştirmek, son bir senede aldığım 4-5 kiloyu verebilmek.

Dövüş sporunda ki amacım; olası bir durumda kendimi savunabileceğim duruma gelmek.

İkisinde ki amacım da; sigarayı bıraktıktan sonra motive olup yeniden başlama arzusunu engellemek.

Ancak hangisini seçmem gerektiğine henüz karar veremedim. İkiside olsun diyorsanız malesef vaktim müsait değil.
    bence spor salonuna yazıl... dövüş sporuyla kastettiğin şeylerde bu yaştan sonra boşuna hırpalanma... malum herşeyin bir çıraklık dönemi oluyor...

bir de dövüş sporları ifadesini beğenmediğimi söylemeliyim... nedir bu hiddet tifocum... insanları sev, doğayı sev... bununla paralel olarak illa bir sporla uğraşacaksan savunma sanatı adı altında olsun... mümkünse güzel bir felsefesi olsun... bedeninle birlikte ruhunu da yücelt... gençlikte 2 sene kadar taekwondo ile uğraştım... içindeki dövüşmek arzusunu bastıramayan arkadaşlar kickboxa geçtiler... ben ise savunma sanatı tarafında kaldım... inan dövüş peşinde koşan arkadaşlar hayatta pek de bir yere gidemediler... tabi nerede o eski halimiz diye hayıflanarak bakıyoruz geçmişe...

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgili arkadaşlar;

Ben ise butun bu amaclari saglayacak squash i onerebilirim. Oncelikle baldir- bacak- bilek - kasiktan baslayarak butun vucudunu calistiran bir spor. Oyle ki 45 dk lik bir seansta 800-900 kalori harcaniyor. Hem metabolizmayi hizlandiran, kilo verdiren, cigerlerini temizlemene alternatiflerine gore daha yardimci olacak. Hem de mac yaparken bir rekabet olacagi icin spor salonuna kaydolup ekmek gibi olmayacak. Bileceksin ki squash macini ektigin gun wardjinn forumdan laf atacak sana :P
    Everyman Dies; NOT Everyman Really Lives...

İlla iki alternatiften biri dersen saunali havuz imkani olan bir spor salonu derim.

Squash bencede mantikli ben siddete karsiyim mave cim

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı
    Squash bencede mantikli ben siddete karsiyim mave cim
    Boss saglik durumum duzelip kis sezonunu atlatinca squash a baslicam bende yanima buddy ariyorum :P

Benim tavsiyem savunma sanatları içinde çok farklı bir yeri olan Aikido olacak. Ben hiç Aikido yapmadım, farklı bir versiyonu olan Kendo yapmıştım, ama 13 yaşındaki oğlum 5 yıldır bu sporu yapıyor ve ruhsal ve bedensel gelişimine katkısı büyük oldu.

Zaten Aikido felsefesinde karşındakini yola getirmek diye bir şey yoktur. Kendini doğru yola getirmek esastır. Aikido sporunda turnuvalar, müsabaka kazanmalar ve kaybetmeler yoktur. Bir eğitmenler kurulunun karşısına çıkar ve senden istenenleri yaparsın, başarırsan derecen yükselir.

Türkiye'deki en kalabalık Aikido Dojo'larından biri ODTÜ Aikido Dojo'sudur. Aikido'nun insan bedeni ve psikoloji üzerine etkilerini araştıran ilk bilimsel çalışmalar ve ölçümler de ODTÜ Dojo'sunda yapılmıştır.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı WarDjinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boss saglik durumum duzelip kis sezonunu atlatinca squash a baslicam bende yanima buddy ariyorum :P
    Abi bu yaz yogun bir şekilde Sapancada wakeboard yapmayı planlıyorum

Yaz başında kendi wakeboardumu bile almayı düşünüyorum , bu yüzden uygun zamanlarım ona anca yeter diye düşünüyorum
    Sen gel birlikte kayarız

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı

Abi bu yaz yogun bir şekilde Sapancada wakeboard yapmayı planlıyorum

Yaz başında kendi wakeboardumu bile almayı düşünüyorum , bu yüzden uygun zamanlarım ona anca yeter diye düşünüyorum
    Sen gel birlikte kayarız
    Extreme olarak:

Mart-Haziran arasi: yelken
    Haziran - Ekim arasi: Kiteboard
    Ekim sonrasi yine snowboard gibi bi yol cizdim bu arada haftada 2 aksam da squash oynasam fena olmaz.

Sapanca konusunu zamani geldiginde degerlendiririz mudur yazin kismetse 6-7 kisilik kite turu duzenlicem pirlantaya

Dövüş sporlarindan su sporlarina gelmiş konu

Bir ara wing-chun yapmistim , spordan çok bir dövüş sanatidir , epey zevkli ve etkiliydi.

Spor değil sanat diyorum çünkü bunda vurulmasi yasak bölge yok. Tabi eğitim yaparken göstermelik vuruyorsunuz orasi ayri.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler