Rossignol District Hakkında Bilgi - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
26 sonuçtan 21 ile 26 arası

Konu: Rossignol District Hakkında Bilgi

Standart Cevap: rossignol district

Alıntı alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    snowboard maceram bu kış ayında başladı ve aynı heyecanla devam edecek gibi duruyor.
    Bu kış ilk kez board yaptım ve öncesinde Kars sarıkamışta güzel bir eğitim aldım . uzun yıllar amatör ve porfesyonel olarak futbol oynadım ve 10 yaşından beri sürekli sporun içindeyim. Bu yüzden olacak ki board eğitimi sonrasında gelişim sürecim baya hızlı ilerledi. Bu sezon sonunda da , önümüzdeki sene için kendi boardumu almaya karar verdim. bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım olacak.
    AÇıkçası daha yeni başladığım için pist heyecanım devam ediyor daha bol kar hevesim başlamadı ) ilk baştada boardu yıpratacağımı düşünerek çok fazla bir ücrette ödemek istemiyorum. bikaç yıl kullandıktan sonra değiştirsem bile boarda ödemiş olduğum ücret canımı acıtmaz. ( açıkçası çok mevcutta da bütçe sorunum yok ).
    Şuanda Decathlonda Rossignol ' un bağlamalar ile birlikte set olarak satışı bulunmaktadır.
    ( https://www.decathlon.com.tr/distric....html#v2650357)
    %80 rocker %20 camber bir board. forumlarda okuduğum ve boardun özelliklerinde ağırlıklı olarak park board olarak geçiyor.
    Bu sebeple alıp almam konusunda kararsız kaldım. Sizlerin görüşü ilk boardumu almam açısından çok önemli. )
    aklıma takılan sorular şöyle;
    * Rossignol ile pist te kullanımında sorun yaşar mıyım ?
    * Kendimi geliştirmem için iy ibir tercih midir ?
    * Başlangıç için ideal bir board mudur ? ( fiyat performans açısından )

Beni genel olarak bilgilendirirseniz ve ilave önerileriniz olursa da çok mutlu olurum

şimdiden teşekkürler.
    sayın alican,

forumumuza hoşgeldiniz...

açtığınız başlığı ilgili konuya birleştirdim... yeni bir başlık açmadan önce "arama" fonksiyonunu kullanırsanız, açmayı düşündüğünüz başlıklarla ilgili mevcut konuları bulabilirsiniz...

keyifli forumlar dilerim...

Herkese merhaba,
    snowboard maceram bu kış ayında başladı ve aynı heyecanla devam edecek gibi duruyor.
    Bu kış ilk kez board yaptım ve öncesinde Kars sarıkamışta güzel bir eğitim aldım . uzun yıllar amatör ve porfesyonel olarak futbol oynadım ve 10 yaşından beri sürekli sporun içindeyim. Bu yüzden olacak ki board eğitimi sonrasında gelişim sürecim baya hızlı ilerledi. Bu sezon sonunda da , önümüzdeki sene için kendi boardumu almaya karar verdim. bu konuda sizlerin yardımına ihtiyacım olacak.
    AÇıkçası daha yeni başladığım için pist heyecanım devam ediyor daha bol kar hevesim başlamadı ) ilk baştada boardu yıpratacağımı düşünerek çok fazla bir ücrette ödemek istemiyorum. bikaç yıl kullandıktan sonra değiştirsem bile boarda ödemiş olduğum ücret canımı acıtmaz. ( açıkçası çok mevcutta da bütçe sorunum yok ).
    Şuanda Decathlonda Rossignol ' un bağlamalar ile birlikte set olarak satışı bulunmaktadır.
    ( https://www.decathlon.com.tr/distric....html#v2650357)
    %80 rocker %20 camber bir board. forumlarda okuduğum ve boardun özelliklerinde ağırlıklı olarak park board olarak geçiyor.
    Bu sebeple alıp almam konusunda kararsız kaldım. Sizlerin görüşü ilk boardumu almam açısından çok önemli. )
    aklıma takılan sorular şöyle;
    * Rossignol ile pist te kullanımında sorun yaşar mıyım ?
    * Kendimi geliştirmem için iy ibir tercih midir ?
    * Başlangıç için ideal bir board mudur ? ( fiyat performans açısından )

Beni genel olarak bilgilendirirseniz ve ilave önerileriniz olursa da çok mutlu olurum

şimdiden teşekkürler.
    Pist de dahil olmak üzere belirli bir seviyeye kadar işinizi görecektir. Fakat, kayaktan ve bir yıllık snowboard tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim; bütçe sıkıntınızın olmadığını ve hızlı ilerlediğinizi söylemenize binaen iyi bir board almanız daha iyi olacaktır. Tabii, bu konuda bu şekilde hevesli ilerleyip iyi vakit ayıracaksanız.

Eğer, yalnızca küçük çaplı keyif sürme şeklinde devam ettirecekseniz snowboardu, District ile devam edebilirsiniz.

Hızlı ve hevesli ilerleyince ve bir başlangıç olsun diye giriş seviyesi ekipmanlar alındığında şöyle oluyor:

Ekipmanlarınızın yetersizliğini daha kısada sürede keşfediyorsunuz ve bir an önce değiştirme fikri yer ediniyor. Bu da sürekli olarak elinizdeki ekipmana kusur bulmanıza ve bir süre sonra iyi bir ekipman alıncaya kadar hevesinizin kaçmasına sebep oluyor.

Yine de District ile devam etmek istiyorsanız, bot konusunda giriş seviyesi değil de daha iyi bir bot almanızı tavsiye edebilirim.

öncelikle cevabınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. şu an 3 board arasında kaldım. kalma sebeplerim hepsinde farklı
    1. si mallum Rossignol Dsitrickt. hala çok emin değil birazda psikolojik sanırım fiyat uyugn olduğu içni acaba çok mu kötü diyorum. klasik türk milleti pahalı olsa almak için can atarız
    2.. seçenek Capita Horrorscope .. hem modelini çok beğendim hemde esneklik ve dayanıklılık konusunda çok geçer not almış bir board. bağlama ile birlikte 2.400 TL ye buldum. ( sıfır) . tek düşünderen şey pistten çok park boarduna yakın olması. ben işin henüz pist tarafındayım .
    3. seçenek Burton Ripcord. Bu seçenekte biraz psikolojik. Tamamen piyasadaki en çok duyulan ve bilnen marka olması bana cazip geliyor. ayrıca board özelliği olarak içlerindeki en all mountain board. bağlaması ile beraber 2.650 TL ye gelir.

tabi 2. ve 3. seçenekelerin fiyatalarını kıyasladığında 1. seçeneğin ilave botunuda alarak aynı fiyatlara çıkıyorsun.. işte bu noktada hangi değer ya da değmez ? ben o farkı anlayabilir miyim ? gibi bir sürü soru karşıma çıkıyor.

Standart Cevap: Rossignol board hakkında

gonlum burton ripcord, mantik capita horrorscope diyor... horrorscope basta biraz zorlayabilir ama alisinca 10 sene gideri var... alinacak bortun freestyle karakteri baskin olmasin isteniyorsa horrorscope ve ripcord yerine bir tik daha sert bort bakilabilir... district de yumusaklik bakimindan bunlarla ayni...

Fikirlerin için teşekkür ederim oliver_han. Horrorscope un sertliği 4 . Ripcordun 5 . Zula Volkan beyden destek aldığımda horrorscope un baya esnek olduğunu hatta 2019 yeni gelecek modelde sertliğin 4 ten 5 e çıkarıldığını söyledi. Açıkçası ilk bordumun çok vasat çabuk sıkılacağım bir ürün olmamasını istemekle beraber acemiliğimi yaşayacağım bordumunda benim seviyemin üstünde olup yazık etmek istemiyorum. ) o yüzden capita doa bana fazla mı geliri düşünüyorum. Dediğim gibi bi aksilik olmaz ise önümüzdeki sene snowboard serüvenim pistte geçeceğini düşünürsek horrorscope ile kendimipistte geliştirebilir miyim diye endişe duyuyorum. ( çünkü ağırlıklı park boardu olmasından dolayı ) özetle baya kararsız kaldım . Ya board seçimi gerçekten zormuş ya da bende sıkıntı var )

Fikirlerin için teşekkür ederim oliver_han. Horrorscope un sertliği 4 . Ripcordun 5 . Zula Volkan beyden destek aldığımda horrorscope un baya esnek olduğunu hatta 2019 yeni gelecek modelde sertliğin 4 ten 5 e çıkarıldığını söyledi. Açıkçası ilk bordumun çok vasat çabuk sıkılacağım bir ürün olmamasını istemekle beraber acemiliğimi yaşayacağım bordumunda benim seviyemin üstünde olup yazık etmek istemiyorum. ) o yüzden capita doa bana fazla mı geliri düşünüyorum. Dediğim gibi bi aksilik olmaz ise önümüzdeki sene snowboard serüvenim pistte geçeceğini düşünürsek horrorscope ile kendimipistte geliştirebilir miyim diye endişe duyuyorum. ( çünkü ağırlıklı park boardu olmasından dolayı ) özetle baya kararsız kaldım . Ya board seçimi gerçekten zormuş ya da bende sıkıntı var )
    evet sende sIkIntI var... [emoji38]

seviyenin ustunde bort almanda bir sorun yok... bortcularin teknikleri cok sallamadigini dusunursek, alisma evresinde baslangic seviyesi bortlarla cekecegin kadar sikinti cekip devaminda idare edebilecegini dusunuyorum... tabii korumaliklarini tak ve acemi pistlerinde topuk/burun ile donus olaylarini cozmeye bak... pistlerde kamikaze gibi milleti bicme...

bort olarak, butceyi zorlamayacaksa onerim custom olur... doa'da yumusak bir bort... horrorscope'dan accuk sert olmasi gercekten sert oldugu anlamina gelmiyor...

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Bu Konudaki Etiketler