[Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Palandöken Kayak Merkezi - Sayfa 2
Sayfa 2/110 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
1091 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Palandöken Kayak Merkezi

Standart Ynt: Palandöken Günlük Kar Durumu ve Tavsiyeler

Kartepe enteresan bi yer, doğası güzel pistler keyifli ama en büyük sıkıntı liftler yetersiz personel tecrübeli değil ve diğer kayak merkezlerine göre yarı yarıya yavaş çalışıyor, ayrıca gezintiye çıkan insanlarda geldiği için onlar inip binerken sürekli duruyor ve yarım saat sıra bekliyorsun. Kar konusundada şöyle bir sıkıntı var; deniz kenarı olduğu için hava değişikliklerinden kar çok cabuk etkileniyor ve bozuluyor. Dolayısıyla kartepenin durumu en çok 3-4 gün öncesinden belli olur, oda kar varsa...
    Onur<br /><br />ROSSIGNOL&nbsp; &amp;&nbsp; ATOMIC

Alıntı didim_09 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşım geçtiğimiz hafta sonu yani 1-2 aralıkta oradaydım ama pistler tesisler henüz kapalı sadece dedeman we polat otellerın onunde kısa pıstler war.

Sezon yanılmıyorsam 2 haftaya açılır yanı senın tatıl döneminde mutlak suretle kar olacaktır. Board kaymak ıstıyorsan ejderden dedemana bakan yamacı kullanabılırsın bol karın en cok oldugu yerdir. Diğer pistler ağırlıklı olarak kayak yapıldıgından ötürü ezilmiş olacaktır ve eğim seni tatmin edecek kadar fazla değildir.

TAbi ejdere cıkmak ıcın şanslı olmalısın. Hawa sisli olmamalı.
    umarım geçen sene duyduğumuz kar kıtlığı olmaz o kadar yolu yaptığımıza değer...
    Flow Rhythm 161 Board<br />Flow Bağlama Flow Bot

Alıntı Canon in D Nickli Üyeden Alıntı
    Kartepe enteresan bi yer, doğası güzel pistler keyifli ama en büyük sıkıntı liftler yetersiz personel tecrübeli değil ve diğer kayak merkezlerine göre yarı yarıya yavaş çalışıyor, ayrıca gezintiye çıkan insanlarda geldiği için onlar inip binerken sürekli duruyor ve yarım saat sıra bekliyorsun. Kar konusundada şöyle bir sıkıntı var; deniz kenarı olduğu için hava değişikliklerinden kar çok cabuk etkileniyor ve bozuluyor. Dolayısıyla kartepenin durumu en çok 3-4 gün öncesinden belli olur, oda kar varsa...
    o zaman kartepe ye hafta sonu gitmemek daha akıllıca ...
    http://picasaweb.google.com/cemucar72

Alıntı didim_09 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşım geçtiğimiz hafta sonu yani 1-2 aralıkta oradaydım ama pistler tesisler henüz kapalı sadece dedeman we polat otellerın onunde kısa pıstler war.

Sezon yanılmıyorsam 2 haftaya açılır yanı senın tatıl döneminde mutlak suretle kar olacaktır. Board kaymak ıstıyorsan ejderden dedemana bakan yamacı kullanabılırsın bol karın en cok oldugu yerdir. Diğer pistler ağırlıklı olarak kayak yapıldıgından ötürü ezilmiş olacaktır ve eğim seni tatmin edecek kadar fazla değildir.

TAbi ejdere cıkmak ıcın şanslı olmalısın. Hawa sisli olmamalı.
    Bu arada liftler ve pistlere ulaşım nasıl, ski pass ücretleri nasıl, günlük ne kadara geliyor tüm pisterden kayabilmek için gerekli pass leri almak?

İl gençlik spor müdürlüğünün kayak evi ile iligli bilgi sahibi olan var mı? Kalınacak gibi mi? Pistlere yakın mı?
    Flow Rhythm 161 Board<br />Flow Bağlama Flow Bot

Alıntı AKINVOLKANARIKAN Nickli Üyeden Alıntı
    Bu arada liftler ve pistlere ulaşım nasıl, ski pass ücretleri nasıl, günlük ne kadara geliyor tüm pisterden kayabilmek için gerekli pass leri almak?

İl gençlik spor müdürlüğünün kayak evi ile iligli bilgi sahibi olan var mı? Kalınacak gibi mi? Pistlere yakın mı?
    Arkadaşım geçen sene ki Gondol fiyatı bir çıkış 2 YTL idi. Gondolun iki istasyonu war. istersen ilk istasyonda inersin istersen ikinci istasyona çıkarsın ikinci istasyon ejderden 300-400 metre altta yuksek bır mewkıı pist sonuna kadar en uzun mesafede kayarsan 12 kılometre falan yapıyor uzunluk ama kestırme yerlerde war hızlı kaymak ıstıyorsun eğimi yuksek olan tepeler falan toplamda 6-7 km sonra pist sonundasın. Gondol dan hariç gençlik sporun teklı sandalyeleri war fiyat gecen sene 1 ytl idi. ama en son istasyona gidene kadar donuyorsun diyebilirm. kaymaya tahakatin kalmıyor. Ayrıca otellerın kendilerine ait tele syejleri war. yane pistlere cıkmakta sorun yok denecek kadar az.

Sıra konusuna gelırsen abartacak sıralar olmuyor en uzun bekledıgım 10 dakıkayı gecmemıstır sezonun en kalabalık donemınde. Gondollar 4 kısılık we kapalı yanı tawsıyem gondol olacaktır. 10 bınıslık kart alırsan karlı cıkabılıyorsun. yanılmıyorsam 5 bınıslık olanlarıda wardı.

Neyse başka bılmek ıstedıgın bırsey olursa yardımcı olurum ... Şİmdiden iyi kayışlar.

Gondolun ne olduğunu biri bana anlatabilir mi? ;D
    siz gondol dedikçe benim aklıma venedikteki gondollar ve lunaparktaki gondollar geliyor
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

Alıntı zio gigi Nickli Üyeden Alıntı
    Gondolun ne olduğunu biri bana anlatabilir mi?&#160; ;D
    siz gondol dedik&#231;e benim aklıma venedikteki gondollar ve lunaparktaki gondollar geliyor
    Hehe deli deli wenedk gondoluymus haha....
    YOk lunapark gondolu....

Gondol 4 kişilik olan we eskıden kunaparklarda donme dolabın kafeslerını andıran tamammı kapalı we kapıları merkezı sıstem kızaklı tahmınen 2 metrekarelık bır kafes.
    BUDA RESMI TEMSILI OLARAK

oo çok iyi bir anlatım
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

;D ;D ;D
    http://picasaweb.google.com/cemucar72

Benden de bir ilave, Kayakevi'nde kalabileceğini sanmıyorum, genelde sporculara açık olur, ama belli olmaz yer olursa belki?? Şu anda kayak ve board milli takımı orada kampta, bugün gittiler ama kaymadılar daha, günlük kar durumunu internet değil ama telefon bilgisiyle aldıkça bildiririm.

Sayfa 2/110 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler