Sitemizin Motosikletçileri Burada
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sitemizin Motosikletçileri Burada

Standart Sitemizin Motosikletçileri Burada

Merhaba arkadaşlar;

Başka bir başlıkta SAREmre yazınca aklıma geldi, araştırdım. Sitemizde motorsiklet kullananların bir başlığı yoktu.

Motorsikletler hakkında bilgi paylaşımlarını burdan yapabiliriz.

-----

Bende bu olaya yeni yeni girmeyi düşünüyorum. Hemen olmasa da önümüzdeki yaz ciddi ciddi niyetliyim.

Başlangıç olarak Honda CBR 125 düşük motorlu idareten bir racing motor diye tavsiye aldım. En azından düşüp kalkmayı yavaş bir motorda öğrenmek daha iyidir.

Ardından 250cc'lik Hyosung GT250R büyük racinge geçiş için iyi bir basamak diye düşünüyorum.

Tavsiyelerinizi beklerim.

Racing için tavsiyeleriniz nelerdir ?

Standart Cevap: Sitemizin Motorsikletçileri Burada

racing macing ters isler kardesim. Hayat guzel, dusup sakat kalmak kotu

ben yillardir (top gun izledigim ilk gunden beri) motor almayi hayal ederim, para denklestirmis olsam da dusme riskinden oturu almadim hala. Antalya gibi genis caddeli ve nispeten az araba olan bir trafik de yasiyor olsan, ki tabii ki bol gunesli bir yer de belki olabilir ama Istanbul icin cok cok riskli motorsiklet olayi

Up there with the best of the best

dostum boşver racingi hem 125cc. hem racing. bu koladan ayran yapmaya benziyor.

bir de görüntüsü çok havalı ama inan kullanımda bir süre sonra can sıkıntısı oluyor. alternatifin var mı racing haricinde düşündüğün?
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Açıkcası uzun bir süredir var içimde bu motorsiklet sevdası. Bir anda geldi nasıl geldi bende bilmiyorum, durup dururken oldu öyle işte. Ee tabi yaşımın küçük oluşu bu sevdamın baskılar yüzünden geçiçi olarak kaybolmasına neden oldu.. Aslında tam olarak kaybolmadı sadece dışarı yansıtmıyorum. Ama 1-2 sene sonra bende yavaştan başlıycam heralde öyle gözüküyor.

Bu başlangıç motorsikleti konusunu çok araştırdım. Çok sıkıntılı bir soru aslında, hele birde benim açımdan dahada berbat durumda. Mantık olarak 125cc lik japon (honda cbr125,yamaha ybr125) tarzı motorlarla başlamak gerekkiyor. Bende bu işin böyle başlaması taraftarıyım gidipte 600cc ile başlamak ölümü getirir. Bendede şöyle bir sıkıntı var boyum 1.90 ve 125cc lik motorsikletler altımda bisiklet gibi duruyor bu nedenle Hyosung 250cc daha kalıplı olduğundan o daha iyi bir seçenek gibi geliyor bana. Artık 2 sene içinde neler değişir kim bilir o yüzden kafa yormuyorum çok fazla delirtir insanı

Ben motor konusunda çok yeniyim. Birkaç arkadaşıma motor konusunu danıştım. Enduro tarzı bir motor kullanmak istediğimi söyledim. Onların yönlendirmesi ile başlangıç motoru olarak Haziran 2010'da Honda CBF150 aldım. Daha önce scooter harici hiçbir motor kullanmamıştım. Ama kısa sürede vites konusunu hallettim. Hatta yazın uzun yol bile yaptım. Eskişehir-İzmir (500km)
    Maverick sana gelince kullanmak istediğin tarzı söyleyerek tecrübeli birkaç arkadaşına başlangıç motoru danışmanı tavsiye ederim. Ben bu konuda kısa kalabilirim. Ama elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
    Mrtcn benim boyum da 1.87 ama geçiş motoru oldugu için CBF'in yakışıp yakışmadığını pek sorgulamadım. YBR125 gibi sıska bir motor yerine CBF150 öneririm. Hedefim Honda Transalp, ne zaman ulaşırım bilmem Sana tavsiyem 1 yıl için kullanacağın acemi motorunun sana yakışıp yakışmadığını kendine dert etme. İdamesi ve edinmesi kolay bir tecrübe motorunu al geç derim. Ama almak için Mart ayını bekleme, fiyatlar tavan yapar. Ocak, Şubat gibi çak gitsin.
    Konu SAREmre tarafından (18-11-2010 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.
    2009 Burton Custom X
    2009 Burton Co2 Baglama
    2009 Burton SLX Bot

Ya açıkcası ben 125cc lik bir motorla başlayıp 1 sene kullanmaktansa 250cc lik bir motoru uzun süre kullanabileceğimi düşünüyorum. Kawa Ninja 250 R bana aslında uygun geliyor ama kararsızım ya...

Alıntı Mrtcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya açıkcası ben 125cc lik bir motorla başlayıp 1 sene kullanmaktansa 250cc lik bir motoru uzun süre kullanabileceğimi düşünüyorum. Kawa Ninja 250 R bana aslında uygun geliyor ama kararsızım ya...
    Bence çok yanlış düşünüyorsun. Benim hedefimdeki motor 750cc lik Honda Transalp. Ben ilk motor olarak onu alsaydım, muhtemelen o güzelim motoru 3-4 kez yatırmıştım. Çünkü atladığınız nokta şu; 750cc'lik bir motorun tolere etmeyeceği hataları 150cc'lik bir motor rahatlıkla tolere edebiliyor. O yüzden belli başlı motor firmaları ileri sürücülük teknikleri derslerini küçük cc'li motorlardan başlayarak veriyorlar.
    2009 Burton Custom X
    2009 Burton Co2 Baglama
    2009 Burton SLX Bot

cbr 125 r'a para vermeye değmez. git bi hyo gt250r al. parasına göre iyi motordur. cbr125r hiç te renzink havası yok. incecik bişey. boyun da uzunsa hiç rahat edemezsin.125 cc ile 250 cc arasında çok bi fark yok. 250 le de acemiliği atlatırsın.
    ayrıca düşer kalkar öğreirim gibi bir düşüncede ASLA olma. bu şakaya gelmez. kayaktaki gibi düşe kalka öğrenirim mantığını çıkart kafandan. asla düşmiyecem ben bunu yapacam diyerek yola çık.
    ben de hayatımda scoote dışında (bir iki tur) motosiklet kullanmamış biri olarak. gittim 200 cc cruiser tarzı bi motor aldım. ilk aldım gün motoru yerinden kaldıramadım. debriyaj gaz olayını. sonra birkaç gün içinde söktüm olayı. birkaç tane kaza atlattım. ama hız yüzünden değil benim kendi dikkatsizliğim yüzünden. bana iyi ders oldu onlar.
    o 200 cc lik motor bana 2-3 ay sonra küçük gelmeye başladı. hız için değil kuvvet açısından. 1.5 yıl kullandım motoru. şehir değişkliği nedeni ile sattım. yaz başında 600 lük bi enduro almayı planlıyorum. param yeterse tabi
    hyo 250 arkadaşımda vardı çok sürdüm motoru. öyle aman aman bi kuvveti yok ( 600 cc ler gibi ) düz yolda anca 160-156 km yi görürsün o da zor. şehir dşında rahat 130 km ile gidersin. ama en ideali max 100 km ile gitmek. hem sen yorulmazsın rüzgardan dolayı hem de kaza geçirme riskin azalır.
    hyo nun yakıtı iyidir. gösterişli motordur bi tek frenleri japon motorlar kada kaliteli değildir.
    paran varsa ninja 250 al yoksa hyo al. ama cbr almaya değmez o kadar para verilmez.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

dostum ne cbr125 nede hyosung ile racing tecrübesi edinebilirsin.

eğerki racing tecrübesi edinmek istiyorsan aprilia rs 125 2 zamanlı roket gibi

ayrıca benim motorumda (suzuki gsx-r 600 k8) sürüş mod seçenekleri var direksiyondan kumandalı, motorun beygirini kendin ayarlıyabiliyorsun. En zayıf güçte kullanıp rahatca öğrenebilirsin. Hem arada 3-4 tane motor alıp satma masrafın olmaz.
    Konu kHaiN tarafından (18-11-2010 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.
    Erdem Şaşmaz

Belmare Hotel**** - Kuşadası
    www.belmarehotel.com

Alıntı kHaiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ne cbr125 nede hyosung ile racing tecrübesi edinebilirsin.

eğerki racing tecrübesi edinmek istiyorsan aprilia rs 125 2 zamanlı roket gibi
    yorumuna katılıyorum. ama arkadaş acemi olduğu için o 2 zamanlı motoru zaptedebilcek mi ilk zamanlarda. hele ki istanbul gibi trafiği bol olan yerde.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler