ROSSİGNOL ZENİTH 6.5 yardım...
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: ROSSİGNOL ZENİTH 6.5 yardım...

Standart ROSSİGNOL ZENİTH 6.5 yardım...

Merhaba arkadaşlar ,

Yaklaşık 10 seneden beri sezonda 8-9 defa kaymaya gitmekteyim.Bu sene artık kendi kayağımı almanın zamanı gelmiştir dedim ve Rossignol Zenith 6.5 almaya karar verdim. Kayak hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini alabilirmiyim. Birde boyun 1.86 kilom 70 acaba buna göre 1.62 mi yoksa 1.70 mi alsam daha rahat ederim. Seviyem ortanın üstündedir. Şimdiden teşekkürler...

Standart Cevap: ROSSİGNOL ZENİTH 6.5 yardım...

Sanırım bu resmi koymamda bir sakınca yoktur.

1-70 kg = 154 lbs
    Kiloya göre 160

2-Hiza bakarsak:
    165

3- Piste kaycağını varsayarak
    165

4- Zenith 6.5 All-Mountain olarak kategori edilmiş baktiğim sitelerde , +5 daha koyarsak.
    170

skis.com ' daki kayak boyu çizergesinden faydalandim , kayak hakkinda bir fikrim yok. İnternette hakkinda pek bilgi bulamadim.
    Special Offer On Rossignol Zenith Z6.5 Skis for NONSTOP New Zealand Ski Instructor Course | NONSTOP Ski & Snowboard Blog
    Konu -TK tarafından (07-11-2010 Saat 07:17 ) değiştirilmiştir.

daha önce forumda bu hesaplama yöntemi tartışılmıştı: http://www.kartutkusu.com/kayak-ve-s...a-yontemi.html

rossignol tarafından all mountain olarak sınıflandırılmış olsa da, ölçüleri gerçek anlamını karşılamıyor ne yazık ki... pist içi ağırlıklı bir kayak şeklinde değerlendirmek faydalı olur... dolayısıyla all mountain için eklenen +5cm olmadığında 165cm'e tekabül ediyor uzunluk...

tablonun türkçeleştirilmiş hali için:

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba kartutkunları,

geçtiğimiz günlerde rastladığım alternatif bir kayak boyu hesaplama yöntemini takdirlerinize sunmak istiyorum... göreceğiniz üzere burada boy dikkate alınmamış... aşağıdaki aşamaları takip edince bakalım ne sonuçlar çıkıyor...

1nci Aşama: Ağırlık

40-45kg: 140cm
    46-50kg: 145cm
    51-59kg: 150cm
    60-69kg: 155cm
    70-79kg: 160cm
    80-89kg: 165cm
    90+ kg: 170cm

2nci Aşama: Seviye

başlangıç (kolay yerlerde kayak yapabiliyorsanız) : -5cm
    orta (normal koşullarda çoğu yerlerde zorlanmadan inebiliyorsanız veya hızlı kayıyorsanız) : +0 cm
    orta-üst (normal koşullarda tüm yerlerden rahat inebiliyorsanız ve değişik hızlarda kaymayı tercih ediyorsanız) : +5cm
    üst (her koşulda her yerden rahatlıkla kayabiliyor ve yüksek hız yapmayı tercih ediyorsanız) : +10cm

3ncü Aşama: Zemin

ezilmiş veya sert karda kayıyorsanız : +0cm
    pist dışında veya yumuşak karda kayıyorsanız : +5cm

4ncü Aşama: Kayağın Tipi

Slalom - Carving : +0cm
    All Mountain - Twin Tip : +5cm
    Big Mountain - Powder - Giant Slalom : +10cm

kaynak: Ski Equipment Ski Wear Skis.com - The Ultimate Online Ski Shop
    gelelim zenith 6.5'a... orta-üst seviye kayakçılar için ortanın üstünde süratli, pist içi özellikleri ağır basan bir kayak... sizin gibi 80-90 kayak günü geçirmiş orta veya orta-üst seviye bir kayakçının kullandığında memnun kalacağı bir kayak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz... sizin için önerilen boy 165cm-167cm arasında... ben olsam 170cm tercih ederdim... kilonuz boyunuzla ideal seviye olsa zaten 170cm çıkacaktı...

çok teşekkür ederim arkadaşlar...

Bu Konudaki Etiketler