29 Ekim 2010 - Cumhuriyetimiz 87 yaşında
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 29 Ekim 2010 - Cumhuriyetimiz 87 yaşında

Standart 29 Ekim 2010 - Cumhuriyetimiz 87 yaşında

Gazimizin bize en güzel armağını 87 yaşında.

Binlerce insanımızın kanıyla kurulan Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Allah bu tehlekeli zamanlarda ülkemizi dahili ve harici bedhahlardan korusun.

Atatürk'ün hiç yayınlanmamış fotoğrafları - Habertürk Galeri
    Bu da Bayram hediyesi, Atamızın yayınlanmamış fotoğrafları.

Atamızın Cumhuriyet ile ilgili bazı sözleri;

Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız.

Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükümettir.
    Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir.

Standart Cevap: 29 Ekim 2010 - Cumhuriyetimiz 87 yaşında

Dahililerden bir kurtulsak, hariciler sorun degil savasiriz. Dahili dusmanlardan kurtulacak gibi de gozukmuyoruz isin kotusu

Bu gidisle Cumhuriyetimiz 100 yasini goremeyecek diye endiselensem de simdilik 87. yasi kutlu olsun

Up there with the best of the best

Bu arada simdi farkettim

www.google.com.tr ye girin bakin ne kadar guzel olmus

Up there with the best of the best

Güçlü, demokratik ve laik Cumhuriyetin kurulması ve korunmasında emeği geçen başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bütün şehitlerimizi minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

“Yükselen yeni nesil , istikbal sizsiniz.Cumhuriyeti biz kurduk , onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz!

Mustafa Kemal Atatürk.”

Cumhuriyetimizin 87. Yılını kutluyorum, Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emaneti Türkiye Cumhuriyetine hepbirlikte sahip çıkıp onu korumak için elimizden geleni yapacağımızdan ve onu ayakta tutacağımızdan en ufak bir süphe duymuyorum.

Sizleri saygıyla selamlıyorum...

Yaşasın CUMHURİYET!!!...

Cumhuriyetimizin 87. Yılı tüm kartutkusu üyelerine kutlu ve mutlu olsun. Nice aydınlık 87 yıllara...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

cumhuriyetimizin 87.yılı tüm insanlarımıza armağan olsun
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Bu Konudaki Etiketler