Özel Sağlık Sigortası
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Özel Sağlık Sigortası

Standart Özel Sağlık Sigortası

Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce bazı başlıklarda bahsi geçmişti fakat forumda doğrudan bu konu ile ilgili bir başlık bulamadım. Özel sağlık sigortası olan üyelerimiz vardır mutlaka, benim gibi yaptırmayı düşünenlere de faydası olur belki bu başlığın.

Ben de bu sezona başlamadan önce düşünüyordum, bugün de tesadüf Allianz’dan gelmişler, dinamik sağlık sigortası diye (- Allianz - Dinamik Sağlık ) sigorta yapıyorlarmış. Yaş aralığına göre fiyatları değişiyormuş, benim yaş aralığımda yıllık 280 TL gibi bir fiyat söylediler.

Daha önce yaptıran, kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirlerse; dikkat edilmesi gereken hususlar (sigortanın kapsamı, teminatlar vs. ile ilgili) nelerdir, hangi sigorta şirketinden yaptırdılar, ne kadar ödüyorlar, memnunlar mı değiller mi, daha önce yararlanmaları gereken bir durum olduğunda sorun yaşadılar mı, kayak-snowboard kazalarını/sakatlıklarını özellikle teminatlara aldırmak gerekli mi??? Sorular arttırılabilir…

Ziyaretçi

Standart Cevap: Özel Sağlık Sigortası

çok önemli bir konu açmışsın drunk..sağlık güvencesine tam olarak güvenmeyenler, acaba kayak sakatlığımda ne olur v.s. diyenler, araştırmalı bu konuyu..gelecek yorumları ben de merak ettim doğrusu

kesin bilgim yok ama, hani ozel sigortam varsa ve kaza gecirdiysem bunun ne kazasi oldugunun ne onemi var? ister kayak yaparken olsun isterse yolda yururken olsun ne farkeder?

ozel sigorta bana yok sen kaymamaliydin mi diyecek, afadersiniz ama yani - cumlenin gerisini yazamadim -

bu arada ilginc bir sey, kiz arkadasim kartalkayada kolunu kirdi, bolu da alci yaptirdi. istanbula dondugumuz gun kolum aciyor diyordu biz de gecenin bir vakti emirgandaki kemik hastaliklari hastanesine gittik. rontgen cektiler, muayene ettiler sonra alciyi duzelttiler biraz, daha sonra vezneye gectik. para almadilar, ne sigorta ne bilmemne. sasirdik.

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende yaklaşık 4 senedir Allianz dan sigortalıyım. Kapsamları aynımıdır bilmiyorum ama ben muayene, ayakta tedavi, kan testleri, MR, rontgen, ultrason ,ilaç vs için %20 katılım payı ödüyorum. Acil durumlarda ve yatarak tedavide belli bi miktara kadar katılım payı ödenmiyor. Tabi kazalarda acil kapsamına giriyor. Nerde nasıl olduğu önemli değil. Mesela ben deviasyon ameliyatımı özel hastanede tamamen ücretsiz oldum. Genel olarak memnunun. Tek sıkıntı bazen muayene sonrası provizyon için 30-40 dk. beklemek zorunda kalmak.
    Yinede allah kullandırmak zorunda bırakmasın.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tabi bazı durumlarda kazayıda karşılamıyo. Mesela alkollüyseniz sigorta direk kapsam dışı.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

sağlık sigortalarının püf noktası tedavi giderlerini ne kadara kadar ve ne yüzdeyle karşıladığı... her sigortanın bir üst limiti var... gençlerin daha sağlıklı olduğunu düşündüğümüzde belli bir yüzdeyi sigortalının karşıladığı seçenekler fiyat açısından cazip ama olası büyük bir ameliyatta üst limit ve yüzde konusu can yakabilir... bir de genel kural olarak tehlikeli sporlar (snowboard-dağcılık vs...) teminat dışında kalıyor... kimi firmalar ekstra primle kapsama alabiliyor...

ben yaklasik 7 yildir Isvicre hayattan saglik sigortami yaptiriyorum. Ilk baslarda hem ayak hem yatarak tedavi aliyordum, sonra ayak tedavisine odediginiz parayi geri kurtaramadigimi (daha dogrusu odedigim para kadar hastaneye gitmedigimi ) farkedince simdi sadece yatarak tedavi oduyorum. Yanliz benim odedigim yillik miktar 700 TL civarinda. Yurtici ve yurtdisinda yatarak tedavilerin hepsini karsiliyor diye biliyorum, o yuzden belki bu kadar yuksektir.

Kayak ve snowboard u da kapsiyor bu arada benim sigorta. 2009 kisinda bir gece hastanede yatmistim Acibadem Bursa da ve odemisti sigorta. Yine de ben cok odedigimi dusunuyorum aslinda. hemen arastiriyorum Allianz i

bir de gunluk yapabildiginiz sigortalar var, dagda otellerde yapiyorlar, o konuda bilgisi olanlar da yazarsa iyi olur

Up there with the best of the best

evet ben de şu günlük dağda yapılan sigorta işini merak ediyorum. bilen varsa bi bilgilendirsin bizi
    Kayak: Rossignol Zenith Z5
    Snowboard: Rome Anthem SS

Eğer sağlık sigortası kayak kazalarını da kapsadığını düşünüyorsanız poliçelerinizi iyice okuyun derim...Pek çok sigorta firmasında kayak extreme sporlar kapsam dışı...Geçen sene uludağa giderken biraz araştırmıştım...ACıbadem sağlık bu türden bir sigorta yapıyor...Ancak hem özel sağlık sigortanız var hem de mesela ayrıca extreme sporlar için yaptırdınız.. ayın 13-15 tarihleri arası bir rakam ödediniz...O sırada Allah korusun bir sakatlık oldu...O noktada sakatlık süreci önemli tabii...Onu da sormak lazım yani mesela diz çapraz bağınız koptu...Onun tedavisini üstlenip devam niteliğinde komplikasyonları da kapsıyor mu?Sadece o günler için mi geçerli...yani 13-15 tarih ama tedavi 6 aylık bir tedavi...Kapsamı ne olacak... eğer mesela 10 000TL-veya teminat neyse- teminatı aştığınızda diğer özel sağlık devreye girmez muhtemelen..Diğer taraftan Acentaların zorunlu sigortaları var...ama onlarda da kayak exerme yok..Acentanın kusurlarını karşılıyor onlar....
    -Turu satın aldığınız firmaya da ısrar ederseniz onlar da fiyat ekliyor kayak extreme kaza sigortasını...Niye ısrar dedim..Çünki müşteri temsilcileri zorunlu seyahat acentası sigortası ile karıştırıyor ya da konuyu bilmiyorlar..Merkeze sorayım diyorlar..O yüzden yaptıracaksanız ısrarla sorun ve gerek zorun seyahat gerekse extreme sigortası sertifika veya poliçelerini de isteyin...Nasıl olsa yapıldı deyip belgenizi almamazlık etmeyin...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler