Avrupa'da Kayak
Sayfa 1/9 123 ... SonSon
90 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Avrupa'da Kayak

Standart Avrupa'da Kayak

Önümüzdeki ay Münih üstünden Avusturya veya isviçre bölgesine gitmeyi planlıyorum. Ne yazıkki TUR lar bana pek uymuyor. Bu bölgedeki makul fiyatlı ve iyi merkezler hakkında fikir verebilirseniz sevinirim. Tabi ki bütçem çok geniş olamayacak
    Board: Custom 166, Bağlama: C60, Bot: ION

Standart Ynt: Avusturya kayak merkezleri tavsiyeleriniz

merhaba arkadaslar

kasım ayında avusturyada ilk kayak keyfini tatma fırsatım oldu. size isvicre, avusturya, italya hakkında bilgi vermek istiyorum.

avusturya kayak konusunda bence cok ileri. daha türkiyede kayamadım ama sitenizi takip ediyorum. avusturya, isvicre,italyada yaz ve kıs sporları icin asagıdaki siteye bakabilirsiniz.

www.bergfex.com

18 dilde yayın yapan bir site. avusturyadaki bütün pistleri gösteriyor. değişik özellikelri ile birlikte. kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim. kalacak yeri internetten bulabilirisiniz. salzburg yakınlarında kaymak isterseniz oraya giden arkadaslarımdan kaldıkları yerler hakkında bilgi alıp size verebilirim. ayrıca internetten "familie" , "bauhof" seklinde ararsanız birseyler cıkar.

burada otelde falan kalmak yerine ailelerin acmıs oldugu evleri tercih ederseniz fiyatlar biraz daha düşüyor. biz 3 kişi 2 gece için 100 euro vermiştik. geceliği 16 euro falandı. cok ucuz bence. ev sahibi bize 40 metrekarelik kücük bir ev verdi. hatta ev sahibi biz eve gelmeden önce kendisi sobayı yakıp ısıtıyordu)

21 kasımda ben klagenfurtta möllthaler gletscher, salzburg yakınlarında kitzsteinhorn(2000 yılında bu tesiste bir kazada 150 kişi ölmüştü) ve viyana yakınlarında stüchleck'te kaydım. gayet güzel tesisler.

bunun dısında saalbach hinterglemm'i tavsiye ederim. arkadaslar söyledi cok güzelmiş.
    3 tane köy kooperativ kurmus ve tek kartla 3 köyün arasındaki bütün dağlarda istediğin pistte kayabiliyorsun. toplam 200 kmlik pist var. bilmiyorum birkac günde pistleri ancak bitirsin)
    kart parasıda türkiyedeki tesislerin hafta sonundaki aldıkları ücret kadar. 80 tl(40 euro). ama fazla kalacaksan mesela 5 günlük falan al, daha ucuza geliyor.

neyse sen siteye bak. oradan bilgi al. baska soracakların olursa yazın cevaplayayım...

bu arada istanbuldan avusturyaya gitmek isterseniz sunexpess ile almanya münihten veya slovakya bratislavadan skyeurope ile cok ucuza gidebilirsiniz. ben kasımda skyeurope ile 46 euro gidis ve 26 euro sofya üzerinden geri gelmiştim.

bir baska rota, antalyadan linz, salzburg ve innsbrucka sunexpress(condor) ile ucuz biletler bulabilirsiniz..

benim tavsiyem st. anton.. hoş gitmedim ben ama ayarlayıp en kısa zmanda gidicem bende. tam bi snowboard cenneti.. avusturya yada isviçreden vazgeçersende courchevel denebilir, fazla pahalı ama. jet sosyeteden herhangi birine rastlayabilirsin =)

Avusturya'da, Kaprun (Kitzsteinhorn) ve Zell Am See'ye (Schmittenhöhe) gittim, çok bayıldım diyemem. St. Anton iyidir ama biraz İngiliz yapar; ama pound çöktüğü için seyrelmişlerdir diye umuyorum, Münih'e biraz uzaktır. Board'cu olduğuna göre mutlaka Mayrhofen'ı listene al Burton'ın meşhur snowpark'ı var.

İsviçre'de board cenneti Laax tek geçilir.
    Board: CAPiTA Black Snowboard of Death 159 / BATALEON Evil Twin 155
    Baglama: UNION Force / UNION Contact_______Bot: DEELUXE ID Fitchl

Alıntı dagbasindayim Nickli Üyeden Alıntı
    Avusturya'da, Kaprun (Kitzsteinhorn) ve Zell Am See'ye (Schmittenhöhe) gittim, çok bayıldım diyemem. St. Anton iyidir ama biraz İngiliz yapar; ama pound çöktüğü için seyrelmişlerdir diye umuyorum, Münih'e biraz uzaktır. Board'cu olduğuna göre mutlaka Mayrhofen'ı listene al Burton'ın meşhur snowpark'ı var.

İsviçre'de board cenneti Laax tek geçilir.
    8 gün sonra ben de avusturya zell am see ye gidiyorum.. Webcamlerde gördüğüm kadarıyla kar yok ve yağış da gelmiyor. Kar aletleri varmış diye duydum ancak şu okuduğum yorumun (çok bayıldım diyemem) benim beklentilerimi düşürmem gerektiğini gösteriyor sanırım. Pist olarak mı kötü yoksa park olarak mı? Biraz detaylı bilgi verebilirsen zell am see hakkında (hem kayak hem de çehre olarak) çok makbule geçer..

merhabalar ben kitzsteinhorn, zell am see ve kitbuhel bölgelerinde kaydım, kitzsteinhorn(kaprun) bir glacier olduğundan şu anda kar problemi olduğunu sanmıyorum ancak çok fazla alternatifi olan bir pist değil ve sert rüzgarı bol, zell am see'ye skibus var 15-20 dk civarında liftin başında olursun, zell am see bölgesinde kar olmayabilir belki ama bence bazı pistlerden inerken ki manzara güzel, hafif ve orta pistler bolca, ama kitzbuhel bölgesi süper, gerçi zell am see'de kar yoksa kitbuhelde çok farklı değildir, 2 ana bölgeye ayrılıyor kitbuhel, horn ve hahnekahm lifleri ile pistlere giriyorsun, özellikle hahnekahm tarafında çok alternatif var, pistler bitmez bi gün joschberg zweitausender tarafından bigün kirchberg tarafından pistler denenmeli, özellikle flecklambahn diye bi lifleri ve ona bağlı pistleri var tek kelime ile harika, zell am see'ye gidince salzburger pass alırsan galiba kitzbuhle tarafında o passla kayabiliyordun, zell am see, kitzbuhel arası 1 saat en fazla, bunun dışında giden arkadaşlarım ischgl'i beğendiler, mayrhofen board konusunda meşhur, ayrıca innsbruck'te tercih edilebilir.
    Riding; Elan Christiansen 61 (freeride), Rossignol XVAS 68 (race), Suzuki Bandit 650 ABS <br />Emre Ergenç 0 RH+<br />Kozyatağı&nbsp; / İstanbul

Alıntı jnn Nickli Üyeden Alıntı
    benim tavsiyem st. anton.. hoş gitmedim ben ama ayarlayıp en kısa zmanda gidicem bende. tam bi snowboard cenneti.. avusturya yada isviçreden vazgeçersende courchevel denebilir, fazla pahalı ama. jet sosyeteden herhangi birine rastlayabilirsin =)
    Mart'ta Courchevel'de olacagim 8) artik Adriana Lima ile cekilmis fotografimi koyarim buraya ;D

Alıntı parad0x Nickli Üyeden Alıntı
    8 gün sonra ben de avusturya zell am see ye gidiyorum.. Webcamlerde gördüğüm kadarıyla kar yok ve yağış da gelmiyor. Kar aletleri varmış diye duydum ancak şu okuduğum yorumun (çok bayıldım diyemem) benim beklentilerimi düşürmem gerektiğini gösteriyor sanırım. Pist olarak mı kötü yoksa park olarak mı? Biraz detaylı bilgi verebilirsen zell am see hakkında (hem kayak hem de çehre olarak) çok makbule geçer..

sayın arkadasım benim verdiğim siteye bakmadıgın belli oluyor.

http://www.bergfex.com/kitzsteinhorn-kaprun/

su anda dagda 176 cm, dagın etegindede 105 cm kar var. sen benim gönderdiğim sitedeki webcama bak. orada kar kasım ayında mevcuttu.

Tam tersine senin yolladığın siteden webcame baktım http://www.bergfex.com/schmittenhoeh...e/webcams/c57/ ...

Dağın zirvesinde var evet onun farkındayım ancak 8 gün kar yağmayacağını ve açık olacağını da hesaba katıorm vs vs..

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler