Burton bot mu 32 bot mu? - Sayfa 4
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
37 sonuçtan 31 ile 37 arası

Konu: Burton bot mu 32 bot mu?

Wink Cevap: Burton bot mu Thirty Two 32 botmu daha kaliteli?

Ben de kargo beklemenin heycanını hiç bir şeye değişmem mesela internetten takip edeceksin, gümrüğe girdi mi, girmedi mi heycanı olacak, yarın elimde olur diye düşüneceksin vs vs...

sonuçta bir malzeme alınacakken bir maliyet analizi(gelme süresi, gelmeme riski gibi faktörler de buna dahil edilerek) yapılıp mantıklı olan seçilmeli. taksitle 1200'e alınacak malzemeyi kimse 15 gün bekleyip 1000'e almaz zaten.

Standart Cevap: Burton bot mu Thirty Two 32 botmu daha kaliteli?

sevgili arkadaşlar,

fiyat kıyaslamasını neden yapıyorum? kartutkunlarına hesaplı alternatifler yaratmak için... elbette 2010 2011'e göre hesaplı olacak... hesaplı olduğu için esas alıyorum... keşke tüm mağazalar yurtdışı fiyatlarını bir şekilde yakalayabilseler ama hiç birisinin yakalayamadığı veya yakalamak istemediği her şekilde ortada...

dipnot: geçen sezon 156 skate banana'ya freedom'un verdiği fiyat 1.200tl idi... hoş zaten ellerinde de yoktu, isterseniz sipariş geçelim dediler... indirimden falan da bahsetmediler... biz de araştırdık ve abd'den $329.95 aldık... dhl easyshop sistemini kullanarak antrepo ve ordino ücreti ödemeden sadece %20 vergi ve taşıma ücreti karşılığında elimize ulaştı... toplam masrafımız yaklaşık 750tl idi... eğer 750tl'ye veririz deselerdi uğraşmaz, oradan alırdık...

Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sahsen 1000 TL uzerinde 100-200 TL icin yurtdisindan bir sey siparis edip gumruge gittim, ordaki adamla muhattap oldum, yok urunum iyi geldi, gelmedi, gibi dertlere giremiyorum

zamaninda cok ugrastim gumrukle ve bu yuzden cok pismanim. Bir cumartesi gecesi evde otururum bara gitmem, 200 TL fazla verir freedom dan alirim. En azindan gidip bir urunu elleyerek almak zevki, hic bir seye degisilmez (bence)
    bir gecede 200 lirayı harcıyorsan zaten mağazadan nakit almak da pek koymaz sana
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Smile Cevap: Burton bot mu Thirty Two 32 botmu daha kaliteli?

Alıntı canverse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir gecede 200 lirayı harcıyorsan zaten mağazadan nakit almak da pek koymaz sana
    Zenginliğin gözü körolsun ne diyelim biz garibanlar biraz daha ucuz olacak diye Amerikadan getirtmeye çalışıyoruz napalım.
    Batista Rules!

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar,

fiyat kıyaslamasını neden yapıyorum? kartutkunlarına hesaplı alternatifler yaratmak için... elbette 2010 2011'e göre hesaplı olacak... hesaplı olduğu için esas alıyorum... keşke tüm mağazalar yurtdışı fiyatlarını bir şekilde yakalayabilseler ama hiç birisinin yakalayamadığı veya yakalamak istemediği her şekilde ortada...

dipnot: geçen sezon 156 skate banana'ya freedom'un verdiği fiyat 1.200tl idi... hoş zaten ellerinde de yoktu, isterseniz sipariş geçelim dediler... indirimden falan da bahsetmediler... biz de araştırdık ve abd'den $329.95 aldık... dhl easyshop sistemini kullanarak antrepo ve ordino ücreti ödemeden sadece %20 vergi ve taşıma ücreti karşılığında elimize ulaştı... toplam masrafımız yaklaşık 750tl idi... eğer 750tl'ye veririz deselerdi uğraşmaz, oradan alırdık...
    Abi su anda bun durumu netleştirmek için freedomdaki çalışan arkadaşamı aradım söyledikleri aynen şu

1-Öncelikle kendisi siteye girip herkesi aydınlatamadığı için özür diledi, tadilat ve mal alımı ile 2 haftadır çok yoğunlarmış
    2-"İsterseniz sipariş geçelim "" lafı yanlış anşlaşımış olabilir, zira isteseler bile sezonda birden fazla mal getirmeleri mumkun değil. onlarda turkiye distributorunden alıyormuş. O yuzden herşeyi toplu olarak sezon başında getirebiliyorlarmış, sonra isteğe göre götürme şansı yokmuş
    3-geçen sene 60 adet skate banana satmışlar ama 2 ufak boy hariç hepsi ocak sonu gibi bitmiş. 1200 tl liste fiyatıymış, mağazaya gelen herkese %15 indişrim zaten yapıyorlarmış, nakitte ve gruplarla özel ilave indirimde oluyormuş. Bunlardan sonra yeni sezon alış fiyatı geçen sene alan herkesede 950 ila 1030 arası imiş ödeme şekline göre değişmiş.
    4-Sezon sonuda ise ellerinde kalan 2 ufak boyuda 725 tlye satmışlar.

Bu da benim yorumum, sana katılıyorum elbette amerika gibi olması fiyatların mumkun değil, o yüzden elbette hepimiz ucuz birşeyler bulursak netten almalıyız tabi ki.
    Benim söylediğim sadece bu şart sadece 32 için geçerli değil tüm markalara burton ride forum hepsi amerikaya göre daha pahalı. ama benim naçizanae gördüğüm 32 ve skate bananada bu pahalılık biraz daha az amerikaya göre. hepsi bu. Bide sen yurtdışı fiyat demişsin, bu da yanlış, Yurtdışı fiyat değil sadece aemrika fiyatı burtondan veya 32 den ucuz. avrupa ben gözümle gördüm çok daha pahalı

"elbette 2010 2011'e göre hesaplı olacak... " demişdin. ee bende bunu diyorum zaten. O yuzden 2010 ile 2011 fiyatlarını kıayslamam doğru değil. sen frakında olmadan amerikanın 2010 fiyatı ile turkiyenin 2011 fiyatını kıyaslıyorsun, bu adaletsizlik diyorum. abdnin yeni sezon 2011 fiyatı ile turkiyenin 2011 fiyatını kıyaslamak lazım. yoksa spx ve freedoma ve diğer mağazalara haksızlık yapılmış olur. senin aldığı o fiyat eski sezon malının fiyatı bunu tutup bu sezon fiyatıyla kıyaslamak yanlış

Bi de haklısın, evet kıyaslamak yapmak elbet doğru, nerde ucuz varsa onu almak lazım elbet, kısacası bende cok ucuza bişey bulsam arkdaşımda çalışıyor olsa hiç sallamam freedomdan almam gider ordan alırım

Aslında bu konu da amerikadan ucuz mu pahalımı falan konusu değildiki konu burton mı 32 mi den açıldı buralara geldi
    İkiside süper diyelim bari

Alıntı batista34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zenginliğin gözü körolsun ne diyelim biz garibanlar biraz daha ucuz olacak diye Amerikadan getirtmeye çalışıyoruz napalım.
    yav yok konuyu nereye getirmissiniz

Istanbul da Cumartesi gecesi iyi bir yere gidin, yol, yemek, icki, ...derken 150 TL dan asagiya cikamiyorsunuz, ya da ben cikamiyorum.

Ayrica ben simdiye kadar yurtidisindan 100 den fazla paket getirttim koleksiyon ve diger hobiler icin. Gumrukle ugrasmak basda eglenceliydi, heyecani vardi ama artik o kadar cok getirdim ve de gereksiz yere cok ucuz urunlerin bile Cevizlibag da takilmasi, benim vakit ayirip oraya gitmem, sirada beklemem, vakit kaybetmem falan o kadar yordu ki, su anda aradaki farki cok buyuk degilse ben TR den almayi tercih ediyorum. Vakit bana kaliyor, stres olmuyorum.
    ha fark Oliver in dedigi gibi 1200 e karsi 750 TL ise, ben de yurtdisindan getiririm. Ama fark atiyorum SPX lerde oldugu gibi cok buyuk degilse, biraz daha pazarlik yaparak SPX den alirim.

gibi

Up there with the best of the best

burton bu snowboard işinin cadillac'ı her türlü burton )
    Board insanın kendine yakışanı giymesidir.öyle ki insan eline boardunu alıp bi dağa çıkarsa,soğuktan mütevellit sıcacık kıyafetler giyme isteği duyar ve bu kıyafetleri burton amblemiyle taçlandırsa..yanına gelen arkadaşlar baktıkları şeyden etkilenmezlermi..board insanın kendine yakışanı giymesidir

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Bu Konudaki Etiketler