60 yıllık hayal gerçek oldu...
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: 60 yıllık hayal gerçek oldu...

Ziyaretçi

Standart 60 yıllık hayal gerçek oldu...

73 yaşındaki Fevzi Tosun, 2011 Erzurum Universiade kapsamında kente atlama rampası yapıldığını görmenin mutluluğunu yaşıyor...

kaynak: 60 Yıllık Hayali Gerçek Oldu...

Standart Cevap: 60 yıllık hayal gerçek oldu...

Erzurum konusunda gerçekten gurur duyulacak şeyler yapılıyor , inşallah olimpiyatlardan da alnımızın akıyla çıkarız

Yeni yerleri görmek için sabırsızlanıyorum

60 Yıllık Hayali Gerçek Oldu

22.09.2010-MEDYA-Erzurum'da, 60 yıl önce kentte bulunan tahta atlama rampasından atlayış yapan 73 yaşındaki Fevzi Tosun, 2011 Erzurum Universiade kapsamında kente atlama rampası yapıldığını görmenin mutluluğunu yaşıyor.

osun, yaptığı açıklamada, Erzurum'da Kiremitlik Tabya mevkisinde 1944 yılında, 40 metre uzunluğundaki ilk kayakla atlama rampasının yapıldığını belirterek, kendisinin de söz konusu tramplenden atlayış yapanlar arasında yer aldığını söyledi.
    Söz konusu tramplenin gerekli tekniğin bilinmemesi nedeniyle 3-4 sene kullanılmadığına dikkat çeken Tosun, şunları kaydetti:
    'Sonra Avusturyalı Mayer geldi. Türk kayağına büyük emeği olan insanlardandır. Bize burada kayakla atlamayı öğretti. Bizler de, Erzurum halkı olarak benim gibi yüzlerce çocuk burada atlayış yaptık. Burada çocuktan tutun da, ağabeylerimize varana kadar herkes atlayış yapmıştır. Yani kayakla atlama o dönemde Erzurum'da en fazla seyirci çeken spor branşıydı. Erzurum'da halk hafta sonları şehir merkezinden buraya gelirdi. Bayram havasında yapılan atlayışları izlerdi. Tramplenin olduğu bölgede her pazar günü sanki bir kayak bayramı olurdu. Ancak daha sonra bakımsızlık nedeniyle bu tramplen yok oldu.'

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
    Tosun, Erzurum'da olimpik düzeyde atlama rampalarının yapılacağını ilk duyduğunda çok heyecanlandığını belirterek, 'Okulda matematik defterine bile tramplen resmi çizerdik. Böyle bir tesisin yapıldığını görmek büyük mutluluk' diye konuştu. 'Bu tesis, bizlerin rüyasıydı' diyen Tosun, sözlerini şöyle sürdürdü:
    'Benim jenerasyonumdakilerin birçoğu o dönemde yapımış tahtadan trampleni mutlaka bilir. Birçoğu da zaten bu tramplenden atlamıştır. Erzurum'a olimpik düzeyde tramplen yapıldığını görmek çok güzel. Bizim rüyamız gerçek oluyor. Allah bugünleri bize gösterdiği için çok mutluyuz. 2011 Universiade ile birlikte Erzurum'a büyük bir yenilik geldi. Sanayi, turizm, eğitimden tutun da her alanda bir yenilik başladı. İnşallah tertemiz bir organizasyonla bu tramplenleri dünyaya tanıtacağız. Ne mutlu ki Erzurum'da sporun olimpik düzeye çıkması için uğraşıldı. Herkese sonsuz teşekkürler.'

FOTO

2011 UNIVERSIADE'IN EN YAŞLI GÖREVLİLERİNDEN

Tosun, 27 Ocak-6 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılacak 2011 Erzurum Universiade'ın, Konaklı bölgesinde gerçekleştirilecek olan alp disiplini yarışlarında kendisinin de görevliler arasında yer aldığını söyledi.
    Organizasyonda aktif olarak yer alacak olan en yaşlı görevliler arasında bulunduğuna dikkat çeken Tosun, sözlerini şöyle sürdürdü:
    '73 yaşındayım. Kendimi çok iyi hissediyorum. Sürekli spor yapıyorum. Aktif spor yapabiliyorsan yaşlı değilsindir. Bu yaşa kadar spor yaptım. Temennim her insanın her yaşta spor yapmasıdır. İnşallah 2011'de alp disiplini branşında Konaklı bölgesindeki yarışlarda da başarıyla görev yapacağım. Gençlere de tavsiyem sürekli spor yapsınlar.'
    Bu arada, Kiremitlik Tabya bölgesinde yapılan ve toplam 40 bin metrekare alan üzerine kurulu olan tesiste şu ana kadar yüzde 85 oranında fiziki gerçekleşme sağlanırken, tesisin yaklaşık maliyetinin ise 100 milyon TL olması planlanıyor.
    Konu oliver_han tarafından (27-09-2010 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: boyutu büyük foto link olarak verildi

Bu Konudaki Etiketler