Erciyes te Kar Durumu hangi tarihlerde Kayak Yapmaya Elverişli Olur ?
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Erciyes te Kar Durumu hangi tarihlerde Kayak Yapmaya Elverişli Olur ?

Question Erciyes te Kar Durumu hangi tarihlerde Kayak Yapmaya Elverişli Olur ?

Geçen sene Mart sonuna doğru kar durumu oldukça kötü olmuştu, özellikle bölgeyi iyi bilen arkadaşlardan bilgi bekliyorum

Erciyes te Kar Durumu hangi tarihlerde Kayak Yapmaya Elverişli Olur ?

Erciyes Kar Durumu nun idare eder değil, gerçekten iyi olduğu tarihlerden bahsediyorum

Standart Cevap: Erciyes te Kar Durumu hangi tarihlerde Kayak Yapmaya Elverişli Olur ?

Ben ençok Şubat sonu ve Martın ilk yarınından keyif alıyorum. Şubat sonunda kar kalştesş iyi oluyor ancak bazen aşırı soğuk ve tipi nedeniyle 2. istasyon açılmayabiliyor. Mart ayında ise sıkça güneşli bir havada kayma imkanı yakalanabiliyor.

Standart Cevap: Erciyes te Kar Durumu hangi tarihlerde Kayak Yapmaya Elverişli Olur ?

Patron bu konuda bilgiyi Ali Abi'den alırız. Ali Pedik. Hatırladın mı ? Karanlıkdere telesiyej tesisatını yapan ve Kayseri'den bize katılan arkadaş. Telefonu bende mevcut.

Not: Dikkat ediyorum da yazın bitmesiyle yavaş yavaş kar kelimesinin kullanılma oranı artıyor sitede.

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Patron bu konuda bilgiyi Ali Abi'den alırız. Ali Pedik. Hatırladın mı ? Karanlıkdere telesiyej tesisatını yapan ve Kayseri'den bize katılan arkadaş. Telefonu bende mevcut.

Not: Dikkat ediyorum da yazın bitmesiyle yavaş yavaş kar kelimesinin kullanılma oranı artıyor sitede.
    Birilerini aramanıza gerek yok, son 3 sezondur her hafta sonu erciyesteyim.

Garanti olsun derseniz normal bir sezonda ocak ortasından mart ortasına kadar mevcut istasyonlardaki kar seviyesi yeterli olur, Ama biraz değişiklik yaparım, pist dışında da kayalım derseniz şubat ayını beklemek uygun olur. Aslında şubat ortası en iyi zamanlar ama şubat tatilinde özellikle hafta sonları erciyesteki kurulu tesislerin kapasştesi yetersiz kalıyor, uzun kuyruklar oluşuyor

valla erciyesteki kızakçıları gördükten sonra tarihin pek bir önemi kalmadı benim için
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

uygun olan bir haftasonu vakit öldürmek için gidebiliriz pekala... havuz-sauna güzel gider...

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi de dün çekilen bir fotoğraf. Kayseri Erciyes dağının ihtişamı ve bol karı gözler önünde iştah açıyor.

Yeni konu açmayıp buraya yazmayı uygun gördüm

İsim:  12509445_10153912720419846_6795010401582803945_n.jpg
Görüntüleme: 702
Büyüklük:  62.5 KB (Kilobyte)

Evet son yağışlarla birlikte Erciyes baya bir toparlanmış diye duydum, özellikle bugün dahil olmak üzere 4 gün boyunca sürekli bir yağış olacak sonrasında tadından yenmezz Tabi rüzgarsızsa

Develi kapı olabilir burası, arkadaki manzara sanki öyle diyor.

Hacıları kartutkusu ekibi iyi biliyor, oradakine benzer, 2-3 biribirini izleyen minik vadiler var ve offpist oluşmuş durumda...

Kalabalık gidildiğinde harika bir video çekebilir jasend

6 yıl önceki soruya ise; bende şubat ortası ve sonrası diyebilirim

Evet Erciyes'e kar yağdı, ama şu anki Erciyes AŞ yönetimi bu işi beceremiyor.

Dün mesela 13 tane mekanik tesisten sadece 4 tanesi çalışıyordu
    33 tane pistten de sadece 9 tanesi ezilmiş ve açıktı.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Bu Konudaki Etiketler