Paraşütle Atlama İle İlgilenenlere - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
22 sonuçtan 21 ile 22 arası

Konu: Paraşütle Atlama İle İlgilenenlere

Standart Cevap: Paraşütle Atlama İle İlgilenenlere

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    blg yaaa çektiğin eziyete değmiyor. Geçen sene bende THK dan aldım bu eğitimi. 1 sefer atlayabiliyorsun. Topu topu 55 sn. sürüyor onunda sadece 3 snyesi serbest düşüş sonra süzüle süzüle iniyorsun. O bir sefer atlayabilmek içinde 1 hafta boyunca işkence çekiyorsun. O Beş nokta taklası denen haltı bir hafta boyunca binlerce kez yapmış oluyorsun ve kollarda omuzlarda kalçada ve bacaklarda morarmalarla birlikte şiddetli ağrılar oluşuyor. Gereksiz askeri disiplini saymıyorum bile. kot giymek şort giymek kapri giymek kısa kollu tshirt giymek yasak. 18-20 yaşlarında ergenler gelip biz tekamülcüyüz sizden kıdemliyiz diyip posta koymaya kalkıyorlar. Bizim dönemden kızlardan birini azarlamışlar. Çarpıyordum birinin ağzına zor aldılar elimden. Hele tekamül kursu 55 gün sürüyor. Topu topu 3-5 sefer atlayış yapıyorsun.
    Bedava olması en büyük avantaj. Dedikleri gibi yeme içme eğitim tek kuruş ücret alınmıyor. Aramızdaki öğrenci arkadaşlara tavsiye ederim.
    Ancak belli yaşa gelmiş arkadaşların yeri değil orası. Tavsiyem Efes Dropzone a gidin bastırın parayı. Gayet profesyonel. Üstelik THK gibi 450 mtden değil 4000mtden yani deli gibi serbest düşüş zamanı veriliyor. 1 tandem atlayışlı teorik eğitimler 800TL sonraki 2 eğitmenli atlayışlar 260 , tek eğitmenli atlayışlar 160, solo atlayışlar 60 tl ücret isteniyor 2000Tl gibi bir ücrete solo atlayışlara başlayacak kıvama gelirsiniz. 3 gün teorik eğitim olur, sonra pratiklere geçersiniz. Zaman kaybı yok, acı yok, saçma sapan kurallar yok yani 25 yaş üstü için uygun yer Efes Dropzone
    söylediklerini,düşüncelerini dikkate alarak hareket edicem o halde, tavsiyen içinde teşekkürler, evet dün araştırırken efes dropzone denk gelmiştim websitesini incelemiştim,biraz daha fikir sahibi olduktan sonra eyleme başlıyım bu konuda o zaman, dediğin gibi belli yaşa gelmişken daha da belli yaşa gelmeden ertelemek yerine bu işi yapmak istiyorum
    İnsanlar arasında yaşamak zordur çünkü susmak zordur. F. Nietzsche

Standart Cevap: Paraşütle Atlama İle İlgilenenlere

Alıntı blg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söylediklerini,düşüncelerini dikkate alarak hareket edicem o halde, tavsiyen içinde teşekkürler, evet dün araştırırken efes dropzone denk gelmiştim websitesini incelemiştim,biraz daha fikir sahibi olduktan sonra eyleme başlıyım bu konuda o zaman, dediğin gibi belli yaşa gelmişken daha da belli yaşa gelmeden ertelemek yerine bu işi yapmak istiyorum
    kesinlikle ertelememek lazım. Mümkün mertebe bu ülkede yapılabilecek herşeyi yapmak istiyorum. 2013 planlarım içinde Efes dropzone da var. 1 hafta ayarlayıp kaçacağım yazın Efese hem tatil hem eğitim olacak işte
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Bu Konudaki Etiketler