Kartutkusu 2. Paintball Etkinliği @23 Mayıs 2010

Sonuçlar: Hangi tarife seçeneğini tercih ediyorsunuz ?

Katılımcı sayısı
10. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 1. tarife

5 50.00%
  • 2. tarife

0 0%
  • 3. tarife

3 30.00%
  • 4. tarife

2 20.00%
Sayfa 1/11 123 ... SonSon
107 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kartutkusu 2. Paintball Etkinliği @23 Mayıs 2010

Standart Kartutkusu 2. Paintball Etkinliği @23 Mayıs 2010

Merhaba arkadaşlar,

Kar bitti ne yapacağız? sorusuna tek tek cevap veriyoruz.

Karting ve piknik ardından 3. cevabımız Paintball.

Yaptığım araştırmalar sonucu en uygun Paintball pisti Evo Paintball Kartal Aydos Pisti.

İstanbul'da birçok pist var ancak bunların çoğu şehire çok uzak, Silivri, Kilyos, Büyükçekmece, Beylikdüzü vs...

Evo Paintball etkinliği Kartal'da Aydos ormanlarında gerçekleşiyor. Gerçek bir ormanda olması etkinliğe ayrı bir hava katıyor. Şişme balon duvarların arasında savaşmaktansa doğa ortamında, taş, toprak, ağaçlar arasında savaşmak daha keyifli olsa gerek? Siz ne dersiniz ?

Resimleri buradan görebilirsiniz. “EVO Paintball | Türkiye’de Paintball'un Yeni Adresi.”

Evo Paintball'dan görüştüğüm Ozan Bey oldukça ilgilendi.

Fiyat konusuna gelince çeşitli seçeneklerimiz var. Öncelikle en az 10 kişi olmamız gerekiyor.

1) 20 kişi üzeri olursak 20 lira başlangıç ücreti veriyoruz. Buna 150 adet cephane dahil. Eğer cephanemiz biterse fazladan her 50 cephane için 5 TL ödüyoruz.

2) 20 kişiden az olursak başlangıç ücreti ödemiyoruz, 50 cephane 10 TL oluyor.

3) Yine 20 kişiden az olursak başlangıç ücreti 15 TL ödüyoruz. Ücretsiz cephane vermiyor. 50 cephane için 5 TL ödüyoruz.

4) 55 TL veriyoruz ve sınırsız cephane alıyoruz.

Tüm seçenek fiyatlarına, kamuflaj (Askeri kıyafet), kask ve silah dahil.

Savaş süresi sabit 1 saat 30 dakika. Net 50 dk savaşıyoruz. Kalan 40 dakikada üst giyinme, brifing, cephane yenilemeyle geçiyor.

Benim gibi sizinde ilk başta düşüneceği üzere 55 TL verip sınırsız cephane almak mantıklı gibi gözükyor. Ancak bu durumda abartanlar olup boş yere silah sıkıp oyunun tadı kaçabiliyormuş. Örneğin düşman bir duvarın arkasında kısılı kaldığında çıkmaması için art arda yüzlerce mermi atan oluyormuş. Bu sebeple ben sınırsız cephane seçeneğini çok uygun bulmuyorum.

Bana göre burda en mantıklısı eğer 20 kişi üzeri olabilirsek 1.seçenek gibi gözüküyor. Sınırlı sayıda cephanemiz olacağı için (gerçek savaşlarda olduğu gibi) birinin kafasına sıkarken 2 kere düşünürüz ve daha gerçekçi bir ortam olur diye düşünüyorum.

Tarihini ise haftaiçi mi yoksa hafta sonu mu olacağına karar verdikten sonra belirleyelim diyorum.

Standart Cevap: Kartutkusu 1. Paintball Etkinliği (Tarih Belirlenecek)

desene tifo çok boya akacak...

1- Maverick
    2-Emrah

1- Maverick
    2- Emrah
    3- Cumhur
    ''Bu Ülkede Namuslu İnsanlar da En az Namussuzlar Kadar Cesur Olmak Zorundadır''

tarihi uygun duserse olabilir belki

meyv, secenekleri coklu secilebilir yapsaymissin keske.. 20 kisinin alti ve ustu icin birer secenek ısaretleyebilirdik.

tecrubem yok paintballda, ortalama kac mermi harsanir? ona gore bır secenek belirlemekte fayda var: 150 yeter mi asar miyiz? ona gore 2. ya da 3. secenek derim. ama 20 kisi olunursa 1. derim ben..

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    desene tifo çok boya akacak...
    Reis, şimdi kendimin ve senin yazıya baktım da, biz galiba çok Kurtlar Vadisi izliyoruz.

Alıntı nitebore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meyv, secenekleri coklu secilebilir yapsaymissin keske.. 20 kisinin alti ve ustu icin birer secenek ısaretleyebilirdik.

tecrubem yok paintballda, ortalama kac mermi harsanir? ona gore bır secenek belirlemekte fayda var: 150 yeter mi asar miyiz? ona gore 2. ya da 3. secenek derim. ama 20 kisi olunursa 1. derim ben..
    Şöyle söyleyim, 50 dk savaşta 400-500 arası cephane kullansak dakikada yaklaşık 8-10 mermi yapar. Fazlasıda abartı olur zaten.

20 kişi olursak sorun yok, olmazsak eğer zaten direk 3. seçenek mantıklı gözüküyor. Evet maliyet olarak yine 50-60 TL'ye geliyor ama sınırsız cephane savaşı gerçekten çok laçka yapıyormuş. Kurşunların havada uçuştuğu bir savaştan sanırım kimse keyif almaz.

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 kişi olursak sorun yok, olmazsak eğer zaten direk 3. seçenek mantıklı gözüküyor. Evet maliyet olarak yine 50-60 TL'ye geliyor ama sınırsız cephane savaşı gerçekten çok laçka yapıyormuş. Kurşunların havada uçuştuğu bir savaştan sanırım kimse keyif almaz.
    Bizde kesin o iş laçkaya döner bence sınırlı ile başlayalım
    Nam-ı Diğer : Meyc MıcMıc Mage Magi Meyç MeycikBaks

Alıntı mage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde kesin o iş laçkaya döner bence sınırlı ile başlayalım
    +1903

----------

Savaş için herkes kendine bir lakap bulsun. Ben Polat Alemdar ya siz ?

Bu arada, arkadaşlar, lütfen katılacak olan herkes oy versin.

Sayfa 1/11 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler