Yurtdışından Alışveriş Sorular - Sorunlar - Sayfa 27
Sayfa 27/43 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon
421 sonuçtan 261 ile 270 arası

Konu: Yurtdışından Alışveriş Sorular - Sorunlar

Standart Cevap: Ebay vs . İnternetten Kayak Malzemesi Siparişi - İmece

Alıntı nuestra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rome 390 al. Son 4 günüm review okumakla geçti. Rome diyorum. Bir incele özellikle sağ alt kısmındaki videoları :

Rome 390 Snowboard Binding | Rome Snowboard Design Syndicate 2010
    karar neyim veremedim sankim :S
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

BURTON SNOWBOARD CARTEL BINDINGS WHITE MENS L NEW 2010 - eBay (item 260549762624 end time Feb-14-10 15:30:01 PST)

canverse bir de buna bak son gun fiyati kesin articaktir fakat izlemekte fayda var
    in the name of ApheX Twin!

Bjorn Leines
    Lashed FT
    Bent Metal Mortal
    http://www.youtube.com/watch?v=5Az_7U0-cK0

Ebayden sipariş vermeyi düşünenlere bir tavsiyede daha bulunmak isterim. Bazı ürünler buy it now yani hemen al ibaresi taşımıyorlar ve bid(açık arttırma) sistemi ile çalışıyorlar buraya kadar herşey normal ama bid sistemi ile çalışıp hemen al fiyatının az daha aşağısında başlangıç fiyatı verenler var. Burada dikkat etmek gerekn bir husus var. Bid sisteminde zaman sınırı olduğundan dolayı (açık arttırmanın kapanmasına 10 saat kaldı gibi) hemen bid vermeyin. Son dakikalara kadar bekleyin. Zira siz bid veriyorsunuz son dakikada birisi geliyor ve fiyatı yükseltiyor. Sizde o fiyata alıcağınıza emin olduğunuz malzemeyi daha yüksek bir fiyata alabiliyorsunuz.

Bir örnekle açıklamak gerekirse aşağıdaki resimde benim almak istediğim bir ürün vardı. alkan_emre benim kullanıcı adım ve ürünün bitmesine 8 saat kala teklif(bid) verdim. Aslında başka bir kullanıcı da bu ürünü almak istiyormuş ve beni elimine edebilmek için son 4 dk kala fiyatını yükseltti. Şanslıydım ki devamlı takip ediyordum ve ürünü alabildim. Ama bu son dakika golcüsü yüzünden çok olmasada 38$ lık bir zararım oldu. Bid fiyatı hemen al fiyatına çok yakın olan ürünlerde son dakikalara kadar beklemenizi öneririm. Bakınız :
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  
    There must be some kind of way out of here

Alıntı koray_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EBAY den board alıp, satıcı firma yada amerikadaki yakını aracılığı ile türkiyeye gönderten arkadaşlar ne kadar kargo ücreti ödedikleri, hangi firmayla geldiğini yazabilirlermi ?

Benim araştırdığım şirketlerin web sayfalarında genelde 42 inc e kadar paketler için hesaplama yapıyor
    Ebay'den USA merkezli bir satıcıdan 85$ USPS (Bildiğimiz Posta)
    valla benim 158cm'lik board için ödediğim $45 USPS Priority ile...

Ebayden sipariş vermeyi düşünenlere bir tavsiyede daha bulunmak isterim. Bazı ürünler buy it now yani hemen al ibaresi taşımıyorlar ve bid(açık arttırma) sistemi ile çalışıyorlar buraya kadar herşey normal ama bid sistemi ile çalışıp hemen al fiyatının az daha aşağısında başlangıç fiyatı verenler var. Burada dikkat etmek gerekn bir husus var. Bid sisteminde zaman sınırı olduğundan dolayı (açık arttırmanın kapanmasına 10 saat kaldı gibi) hemen bid vermeyin. Son dakikalara kadar bekleyin. Zira siz bid veriyorsunuz son dakikada birisi geliyor ve fiyatı yükseltiyor. Sizde o fiyata alıcağınıza emin olduğunuz malzemeyi daha yüksek bir fiyata alabiliyorsunuz.

Bir örnekle açıklamak gerekirse aşağıdaki resimde benim almak istediğim bir ürün vardı. alkan_emre benim kullanıcı adım ve ürünün bitmesine 8 saat kala teklif(bid) verdim. Aslında başka bir kullanıcı da bu ürünü almak istiyormuş ve beni elimine edebilmek için son 4 dk kala fiyatını yükseltti. Şanslıydım ki devamlı takip ediyordum ve ürünü alabildim. Ama bu son dakika golcüsü yüzünden çok olmasada 38$ lık bir zararım oldu. Bid fiyatı hemen al fiyatına çok yakın olan ürünlerde son dakikalara kadar beklemenizi öneririm. Bakınız :
    gecen benzeri bana ipod alirken oldu ) son dakikayi bekledim, urun 98$ da girdi son saniyelere bende riske atmiyim 110$ yaziyim dedim.. Son saniye golu urun 111$ a baskasi aldi :D adamda bekliyormus megersem :D

Bjorn Leines
    Lashed FT
    Bent Metal Mortal

edit*
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  
    Konu ApheXx tarafından (12-02-2010 Saat 10:08 ) değiştirilmiştir.

Bjorn Leines
    Lashed FT
    Bent Metal Mortal

ya bende cok istiyorum ama cekiniyorum hala gumrukten dolayı.. sorun yasanırsa astarı yüzünden pahalıya gelir gibi gelior.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benim 158cm'lik board için ödediğim $45 USPS Priority ile...
    Oliver sana doğrudan satıcı mı kargo yaptı , Amerikadangonder, amerikadaniste, myusabox gibi firmalarmı getirdi ?

Alıntı seppuku84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bende cok istiyorum ama cekiniyorum hala gumrukten dolayı.. sorun yasanırsa astarı yüzünden pahalıya gelir gibi gelior.
    son düzenlemeler için şu başlığı takip edebilirsiniz: http://www.kartutkusu.com/kayak-ve-s...gisikligi.html

Alıntı koray_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oliver sana doğrudan satıcı mı kargo yaptı , Amerikadangonder, amerikadaniste, myusabox gibi firmalarmı getirdi ?
    doğrudan satıcı tabii ki dostum... aracıya güvenmem...

Sayfa 27/43 İlkİlk ... 17252627282937 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler