Yurtdışından Alışveriş Sorular - Sorunlar - Sayfa 26
Sayfa 26/43 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
421 sonuçtan 251 ile 260 arası

Konu: Yurtdışından Alışveriş Sorular - Sorunlar

Standart Cevap: Ebay vs . İnternetten Kayak Malzemesi Siparişi - İmece

Alıntı nuestra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba Türkiye'de ikamet eden yabancı vatandaşlara bir gümrük uygulanıyormu ???
    Yabancı bir ülkede ikamet eden vatandaşları tam olarak bilmiyorum fakat yabancı bir ülkede görevli olarak bulunan yabancılara bırakın gümrügü vergi bile uygulanmıyor. Öyle ki yabancı ülkelerde görevli birkaç arkadaşımdan duydugum kadarıyla yaptıkları alışverişlerin fişlerini biriktiriyorlar. Ayda bir kere bunları toplu olarak ibraz edip vergi iadesi alıyorlar. Eger yabancı bir arkadaşınız üzerinden bir şey sipariş etmek istiyorsanız, o arkadaşınızın görevli olarak burada bulunuyor olması işinizi kolaylaştırır.

>>> Ama şunu da belirtmekte fayda var ki bu muafiyetler ülke yetkililerinin ikili anlaşmaları ile belirleniyor. Özellikle NATO, UNESCO ve UN benzeri çok uluslu birimlerde faaliyet gösteren kişilere uygulanan muafiyetler onlarca ülkenin katılımıyla uluslararası düzeyde uygulanmakta.
    Konu SAREmre tarafından (11-02-2010 Saat 09:53 ) değiştirilmiştir.
    2009 Burton Custom X
    2009 Burton Co2 Baglama
    2009 Burton SLX Bot

Alıntı ApheXx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay super fikir eğer uygulanmiyorsa super olur..

yada özürlü vatandaşların yurtdışından gelen ürünlerde vergi muafiyeti olur mu? bu biraz zor gibi geldi bana ama...? bende araştırıcam

Özürlü vatandaşların kullandıkları belirli ürün gruplarında vergi muafiyetleri uygulanmakta. Ama kanımca snowboard'un bu ürün gruplarının içerisinde olup olmadıgına bakmak zaman kaybı olur:P

Offf, ben bugün çok itici mesajlar atıyorum yaaa. Kusura bakmayın.
    2009 Burton Custom X
    2009 Burton Co2 Baglama
    2009 Burton SLX Bot

EBAY den board alıp, satıcı firma yada amerikadaki yakını aracılığı ile türkiyeye gönderten arkadaşlar ne kadar kargo ücreti ödedikleri, hangi firmayla geldiğini yazabilirlermi ?

Benim araştırdığım şirketlerin web sayfalarında genelde 42 inc e kadar paketler için hesaplama yapıyor

Alıntı SAREmre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancı bir ülkede ikamet eden vatandaşları tam olarak bilmiyorum fakat yabancı bir ülkede görevli olarak bulunan yabancılara bırakın gümrügü vergi bile uygulanmıyor. Öyle ki yabancı ülkelerde görevli birkaç arkadaşımdan duydugum kadarıyla yaptıkları alışverişlerin fişlerini biriktiriyorlar. Ayda bir kere bunları toplu olarak ibraz edip vergi iadesi alıyorlar. Eger yabancı bir arkadaşınız üzerinden bir şey sipariş etmek istiyorsanız, o arkadaşınızın görevli olarak burada bulunuyor olması işinizi kolaylaştırır.

>>> Ama şunu da belirtmekte fayda var ki bu muafiyetler ülke yetkililerinin ikili anlaşmaları ile belirleniyor. Özellikle NATO, UNESCO ve UN benzeri çok uluslu birimlerde faaliyet gösteren kişilere uygulanan muafiyetler onlarca ülkenin katılımıyla uluslararası düzeyde uygulanmakta.
    bahsi geçen şeyi ben taylandda yaşadım. yaptığımız tüm alışverişleri biriktirik ve dönüşte gümrükte "free tax" gibi bir adı olan yerde onaylatıp paramızın %8'ini geri aldık. 2 nikon d80, 2 canon eos 500d aldıgımı dusunurseniz cok tatlı bir geri donus oldu benim için :D
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tax free için fatura dışında Tax free formu doldurtmak gerekiyo ve bu form her mağazada olmayabiliyo. Alışveriş öncesi sormak lazım. Bide belli bi limit altı kabul olmuyo.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Emre vergi iade olayı Tax Free olarak biliniyor. Antalya'daki bütün alışveriş merkezlerinde bu sistem uygulanıyor. Eşim yabancı olduğu için büyük birşey aldığımız zaman mutlaka tax free belgeli alıyoruz. KDV nin hepsini geri alıyoruz bu durumda. Ama bu belgeleri sadece Tax Free ofislerinde nakite çevirebiliyorsun. Her uluslararası havalimanında ofisleri var. Ayrıca artık alışveriş merkezlerine de kurulmaya başlandı. Yani dolayısıyla ta havaalanına gitmeye gerek yok

Ayrıca yabancı vatandaşın Türkiye'de görevli olmasına gerek yok hatta ikametgah iznine bile gerek yok. Turist olarak gelmiş olması bile yeterli. Ama acaba yurtdışından posta ile Türkiye'ye yabancı bir vatandaş üzerine gönderilen bir üründen gümrük alınıyormu bunu bilmek lazım.

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tax free için fatura dışında Tax free formu doldurtmak gerekiyo ve bu form her mağazada olmayabiliyo. Alışveriş öncesi sormak lazım. Bide belli bi limit altı kabul olmuyo.
    Aslında alt limit yok ama 10 TL'lik bir alışveriş için tax free almak mantıksız
    There must be some kind of way out of here

Özürlü vatandaşların kullandıkları belirli ürün gruplarında vergi muafiyetleri uygulanmakta. Ama kanımca snowboard'un bu ürün gruplarının içerisinde olup olmadıgına bakmak zaman kaybı olur:P

Offf, ben bugün çok itici mesajlar atıyorum yaaa. Kusura bakmayın.

:D Dogru soyluyorsun fakat ozurlu olma durumununda dereceleri var... Mesela bir arkadasimin babası kanser oldu, daha sonra kendisi bu muafiyeti aldi.. Yani ozurlu olmak demek bu tarz sporlardan men olmak demek degil.. Kanser hastalarinin hemen hemen hepsi bu tarz muafiyetler alabiliyor diye biliyorum.Bunlarda %'sel değerlerle ifade ediliyor. Bu konuda daha bilgili bir arkadas yanlisim varsa duzeltirse sevinirim.
    in the name of ApheX Twin!

Bjorn Leines
    Lashed FT
    Bent Metal Mortal
    http://www.youtube.com/watch?v=5Az_7U0-cK0

Alıntı koray_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EBAY den board alıp, satıcı firma yada amerikadaki yakını aracılığı ile türkiyeye gönderten arkadaşlar ne kadar kargo ücreti ödedikleri, hangi firmayla geldiğini yazabilirlermi ?

Benim araştırdığım şirketlerin web sayfalarında genelde 42 inc e kadar paketler için hesaplama yapıyor
    Ebay'den USA merkezli bir satıcıdan 85$ USPS (Bildiğimiz Posta)

burton cartel için 120 dolarlık bir teklif nasıl sence nuess
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Rome 390 al. Son 4 günüm review okumakla geçti. Rome diyorum. Bir incele özellikle sağ alt kısmındaki videoları :

Rome 390 Snowboard Binding | Rome Snowboard Design Syndicate 2010

Sayfa 26/43 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler