Esnek(Soft-Flex) Boardlar Bilgilendirme Konusu
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
49 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Esnek(Soft-Flex) Boardlar Bilgilendirme Konusu

Standart Esnek(Soft-Flex) Boardlar Bilgilendirme Konusu

Bu aralar birçok arkadaşımızın sert boardlardan daha esnek boardlara geçmesi ve kayak merkezlerindeki parkların çoğalması ile freestyle'ın gün geçtikçe daha da popüler olması dolayısıyla sizlere park ve freestyle için uygun flex değeri düşük soft yani esnek boardlardan bahsetmek istiyorum. Türkiye'ye yeni giren markaların da mevcut olduğunu düşünürsek seçim yapmak isteyen arkadaşlar bütçesine, göz zevkine yada tahtada kullanılan ekstra özelliklere göre bir seçim yapabilir. Eğer benim unuttuğum/bilmediğim bir marka model var ise eklerseniz sevinirim

Önemli notlar :

• Genelde boardun esnekliği feel, flex gibi tanımlarla kullanıcıların bilgisine sunuluyor fakat bunun belli bir fiziksel standartı olmadığı için markalar arası değerler değişkenlik gösteriyor.
    • Boardun uzunluğu arttıkça esneklik azalır
    • Wide boardlar, standartlara göre daha az esnektir.
    • Esnek bir board'a, sert bir bağlama yada sert bir bot ile kullanılmaz diye bir kesinlik yoktur fakat esnek bir bağlama ve esnek bir çift bot sizin boardu daha rahat hükmetmenizi sağlayacaktır.

Burton Blunt
    Burton Hero
    Burton Joystick
    Burton Deuce
    Burton ConDom
    Lib-Tech Skate Banana
    Lib-Tech Box-Scratcher Serisi
    Rome Artifact 1985
    Capita Horroscope FK
    Capita Sierrascope
    K2 WWW
    NeverSummer Evo-R
    Ride Kink

Yurtdışındaki forumlarda kullanıcı yorumlarına göre esneklik olarak öne çıkan modeller :

Burton Hero
    Lib-Tech Skate Banana
    Rome Artifact 1985
    Capita Horroscope FK
    NeverSummer Evo-R

Ben şahsen NeverSummer, Capita ve Rome'u denemek isterdim. Yurtdışında oldukça popüler modeller.

İlerleyen günlerden konuyu daha detaylandıracağım. Herkese iyi forumlar
    Konu nuestra tarafından (06-04-2010 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.
    There must be some kind of way out of here

Standart Cevap: Esnek(Soft-Flex) Boardlar Bilgilendirme Konusu

Faydali ve Bilgilendirici bir yazi olmus.
    tskler nuestra
    The Mentalist

!!!...Stand By...!!!

Rome Artifact 1985 Flex :
    [nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=RvrXguUE0Ro"]YouTube- Rome Artifact 1985 flex[/nomedia]

Capita Horroscope FK Flex :

[nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=sZY6g7v8Ea8"]YouTube- Capita horrorscope 2010[/nomedia]

Lib-Tech Skate Banana Flex :
    [nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=htNBwV5yLdU"]YouTube- Lib Tech 09 Skate Banana Flex Test[/nomedia]
    Konu nuestra tarafından (06-04-2010 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.

dünya spor a gittiğimde rome postermania da park board u olarak geçiyordu. true twin ve reverse camber.

Postermania 1985 Snowboard | Rome Snowboard Design Syndicate 2010
    Kayak: Rossignol Zenith Z5
    Snowboard: Rome Anthem SS

Nuestra, anlatımın için teşekkürler. Yalnız bi sorum olcak ;
    Skate Banana için Burton Hail alıcam. SB'yle uyumlu olur mu ?

Birde Hail'den Spx'te 2 çeşit var. :/ Ürün bilgisine baktığımda Style olarak birinde "park", diğerinde de "coalition" yazıyor.

Burton Hail Striper: Burton Hail Striper Snowboard Botu, Bot / Ayakkabı, Burton - Trkiye'nin Lider Extreme, Tenis ve Doğa Sporları Mağazası SPX - Sport Point Extreme SNOWBOARD MALZEMELERİ - KAYAK MALZEMELERİ - TENİS MALZEMELERİ
    Burton Hail Black/White: Burton Hail Black/White Snowboard Botu, Bot / Ayakkabı, Burton - Trkiye'nin Lider Extreme, Tenis ve Doğa Sporları Mağazası SPX - Sport Point Extreme SNOWBOARD MALZEMELERİ - KAYAK MALZEMELERİ - TENİS MALZEMELERİ

Son olarak botlarda Support ne anlama geliyor ?

Yardım edebilirsiniz sevinirim
    Konu Bora_s tarafından (06-04-2010 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.

nuestra ellerine saglık çok yararlı bir konu olmus

Alıntı Bora_s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nuestra, anlatımın için teşekkürler. Yalnız bi sorum olcak ;
    Skate Banana için Burton Hail alıcam. SB'yle uyumlu olur mu ?

Birde Hail'den Spx'te 2 çeşit var. :/ Ürün bilgisine baktığımda Style olarak birinde "park", diğerinde de "coalition" yazıyor.

Burton Hail Striper: Burton Hail Striper Snowboard Botu, Bot / Ayakkabı, Burton - Trkiye'nin Lider Extreme, Tenis ve Doğa Sporları Mağazası SPX - Sport Point Extreme SNOWBOARD MALZEMELERİ - KAYAK MALZEMELERİ - TENİS MALZEMELERİ
    Burton Hail Black/White: Burton Hail Black/White Snowboard Botu, Bot / Ayakkabı, Burton - Trkiye'nin Lider Extreme, Tenis ve Doğa Sporları Mağazası SPX - Sport Point Extreme SNOWBOARD MALZEMELERİ - KAYAK MALZEMELERİ - TENİS MALZEMELERİ

Son olarak botlarda Support ne anlama geliyor ?

Yardım edebilirsiniz sevinirim
    Bora Botlar hakkında fazla deneyimim ve bilgim yok o yüzden sana yanlış bilgi vermek istemem. Fakat şunu diyebilirimki Ben Burton'un en ucuz botlardan bir tanesine olmasına rağmen esnek/rahat bir bot olduğu için Burton Moto'yu tercih ettim ve memnunum. İşin açıkcası çoğu kişinin tercihleri arasında Burton ve 32 var.Yurtdışında popüler olan fakat Türkiye'de satışta olmayan botlarda tabikide mevcut. Ama bilmediğiniz bir markanın ebatlarında yanılgıya düşebilirsin. O yüzden bilmediğin markalar modeller üzerinde sadece deneme imkanın olanları almanı tavsiye ederim. Bot almadan önce satış mağazasına gidip snowboard'ta kullandığın çoraplar ile deneyip mümkünse 30 dk kadar mağaza içersinde ayağında durmasını tavsiye ederim.

Support boardlardaki flex değeri gibidir. Burton Hail Black'ta support 4 olarak geçiyor. Yani ne çok sert nede çok yumuşak. İlk mesajda yazdığım gibi esnek bir boardla sert bir bot kullanılmaz diye kesin bir tabir yok fakat sert botun tepkileri yumuşak bir tahtaya aktarılması ayaklar açısından huzursuzluk verebilir.

Çok teşekkürler yorum için, sıkılmadan yazmışsınız hemen Haftasonu SPX'e gidip daha fazla bilgi edinebilirim umarım. Bide Moto'da alabilirim tabi ama iyisini almak için yemiyorum, içmiyorum para biriktiyorum :D Almışken iyisini almak istiyorum. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.. (anlamışsınızdır umarım) :D
    Konu Bora_s tarafından (06-04-2010 Saat 21:16 ) değiştirilmiştir.

Bot için hala Burton Hail düşünüyorum ama spx'e gidip konuşma imkanı bulamadım dersane yüzünden :( Alıcağım bağlamayı da "bent metal restraint" olarak planladım. Yalnız bunların hepsi yaza kalcak. Derslerden 1 almayıp direk geçmem gerek bu seneyi ailemin şartıyla Sadece spx in yapçağı kampanyada bot almaya ikna edebildim :D Gerisini de hayırlısıyla alıcam inş :D

Burton un modellerini incelediğimde Hero ile Blunt arasında kalmış gibiyim

Müsait bir zamanda daha detaylı incelemeyi düşünüyorum
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi      

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler