Sınırları Zorlamak İsteyenler İçin Kiteboard! Kiteboard (Uçurtma Sörfü) nasıl doğdu?
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sınırları Zorlamak İsteyenler İçin Kiteboard! Kiteboard (Uçurtma Sörfü) nasıl doğdu?

Standart Sınırları Zorlamak İsteyenler İçin Kiteboard! Kiteboard (Uçurtma Sörfü) nasıl doğdu?

Kiteboard tüm dünyaya hızla yayılan popüler geçmişi henüz on sene kadar olan genç bir spor. 13. Yüzyılda Çin’lilerin, uçurtmaya olan ilgileri nedeniyle bu sporu keşfetmiş olduklarına dair iddalar bulunsa da, birşeyi taşımak için yapılmış, şimdiki Kiteboard sistemine benzer ilk uçurtma 1800’lerde George Pocock tarafından geliştirilmiş. George Pocock, Kiteboard’un dörtlü ip kontrol sistemini o dönemde nehir ve göllerde taşımacılık yaparken sandallara bağlayarak kullanmış.
    Uçurtmanın gücü, Kiteboard’dan önce buz üzerinde paten, kar kayağı ve rollerblade ile 1980’lerde de denenmiş ve sonunda su kayağı yapılmasını sağlayan 1990’lardaki ilk modellerden sonra 2001 yılında bugünkü Kiteboard tasarımı popüler bir sporun doğuşuna malzeme olmuştur. Bizce bu kadar tarih bilgisi bu spor için yeterince sıkıcı oldu bile, haydi kiteboardların başına!

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Cevap: Sınırları Zorlamak İsteyenler İçin Kiteboard! Kiteboard (Uçurtma Sörfü) nasıl doğdu?

yillardir yapacagim diyorum ama hic firsat olmadi bir turlu

bu yaz ogrenecegim umuyorum kite surf u

Standart Cevap: Sınırları Zorlamak İsteyenler İçin Kiteboard! Kiteboard (Uçurtma Sörfü) nasıl doğdu?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiteboard tüm dünyaya hızla yayılan popüler geçmişi henüz on sene kadar olan genç bir spor. 13. Yüzyılda Çin’lilerin, uçurtmaya olan ilgileri nedeniyle bu sporu keşfetmiş olduklarına dair iddalar bulunsa da, birşeyi taşımak için yapılmış, şimdiki Kiteboard sistemine benzer ilk uçurtma 1800’lerde George Pocock tarafından geliştirilmiş. George Pocock, Kiteboard’un dörtlü ip kontrol sistemini o dönemde nehir ve göllerde taşımacılık yaparken sandallara bağlayarak kullanmış.
    Uçurtmanın gücü, Kiteboard’dan önce buz üzerinde paten, kar kayağı ve rollerblade ile 1980’lerde de denenmiş ve sonunda su kayağı yapılmasını sağlayan 1990’lardaki ilk modellerden sonra 2001 yılında bugünkü Kiteboard tasarımı popüler bir sporun doğuşuna malzeme olmuştur. Bizce bu kadar tarih bilgisi bu spor için yeterince sıkıcı oldu bile, haydi kiteboardların başına!

e daha ne duruyoruz, yazın kilyos sahillerinde rüzgar gibi eselim ozaman

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e daha ne duruyoruz, yazın kilyos sahillerinde rüzgar gibi eselim ozaman
    Valla bu yaz bizi kimse tutmasın
    Bu arada Tin Soldier da eğitim için Kiteboard uçurtması vardı sanırım , Tinden ve Kutay & Merish ikilisinden bu yaz her türlü desteği ve bilgi paylaşımını bekliyoruz

Bu arada Tin Soldier da eğitim için Kiteboard uçurtması vardı sanırım , Tinden ve Kutay & Merish ikilisinden bu yaz her türlü desteği ve bilgi paylaşımını bekliyoruz
    Kitetutkusu +1907

kutay babaaaaa, nerdesin? :D
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Alıntı gokbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kutay babaaaaa, nerdesin? :D
    Kutayy gol gol goolll

kuutay bizi diskoya götür, kuutay bizi diskoya götür... (kilyos'ta)
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

kutay baba hoş geldin.
    ben o haftasonu doluyum. gençler deyiversin gari...

ben varım
    zımbirtiyıda getiririm, hatta gosteriririm nasıl kullanıldıgını
    ama daha ben de yeniyim o konuda

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler