Wakeboard Nasıl Yapılır, Wakeboard'a Nasıl Başlanır ? - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Wakeboard Nasıl Yapılır, Wakeboard'a Nasıl Başlanır ?

Standart Cevap: Wakeboard Nasıl Yapılır, Wakeboard a Nasıl Başlanır ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İleri seviye ötesi bişey bence, benim aklım pek almıyor ayakla boardu birbirine tutan hiç bir şey yokken, boardu kontrol edebilmek gerçekten iyi bir deneyim istiyor olsa gerek.
    Sanki yer çekimine aykırıymış gibi geliyor ama sanırım merkezkaç yada benzeri bir durumdan kurtarıyorlar
    patikleri de güzel ve özel...

Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen fizik ve biraz tecrube. Olay arka ayaga daha cok basmakdan geciyor. Sizi belirli bir hizda ceken bir kablo var, arka ayaga bastikca wakeboard un onu kalkiyor, siz bir yandan ilerlediginiz icin, board un onundeki su belirli bir direnc katsayisi olusturuyor, sizde ayaginizla board un yuzeyine basarak bu direnc kuvvetini yaklasik 20 derecelik bir aci ile dengeliyorsunuz. gucler dengesi olustukdan sonra denge zaten otomatikman geliyor. Tek sorun kalkma aninda cunku cok ani cekiyor ve o sirada cidden ayaklari saglam basmak gerekiyor
    platformdan başlıyorlarsa...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    platformdan başlıyorlarsa...
    platformdan ciplak ayak baslanmiyor, ya da ben gormedim yaparken. Platformun hemen yaninda ustten atlaniliyor bir de, belki oyle olur diycem ama o da zor olur sanki

gidenler bir baksin ogrensin bu detayi

çıplak ayaksa sudan kalkıyordur.
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Wakeskate denilen bir alet var. Snowskate benzeri birşey alt üst çift tahtalı falan. Bunu ayakkabıyla yapıyorlar. Ayakları tutan sabit birşey yok. Günlük bildiğimiz spor ayakkabı. Genelde tahtayla birlikte suyun üzerine atlayarak başlanıyor. Fakat platform üzerinden kayarakta başlayanı gördüm. Ciddi bir denge unsuru lazım gibi gözüküyor.
    There must be some kind of way out of here

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wakeboard yaparken ayağımızı ne giyiyoruz yada neler giyebiliriz bilen var mı ?

Sanki snowboard daki gibi bir bot durumu yokmuş gibi görünüyor
    Kiralık boardlar ve bağlamalar başlangıç seviyesi abi. Onlarda bot trazı ayağı komple saran bağlama yok. Sadece terliğin üst kısmı gibi bir parça boarda sabit. Oraya ayağını sokuyorsun.

Profesyon ürünlerde ise çeşit çeşit bağlama mevcut. Burnu kapalı olan, burnu açık olan, iple sıkılan, amerikan fermuar ile sıkılan vs..

Şimdi kafanın karışması normal bende görmeden önce soru işaretleri içerisinde boğuldum. En mantıklısı görüp denemek. O zaman anlaşılıyor olay.
    There must be some kind of way out of here

Standart Cevap: Wakeboard Nasıl Yapılır, Wakeboard'a Nasıl Başlanır ?

Bu hafta içi İzmit Gölkay Park NorthCablePark a wakeboard yapmaya gideceğim. Gelmek isteyen olur ise buradan haberleşebiliriz. Wakeboard nasıl yapılır bilmeyen var ise oranın sahibi Özgür bu konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır

Bir saat kadar sonra Bostancı dan GölKay Su kayağı merkezine yola çıkıyorum. Gelmek isteyen geç kalmadan bana haber versin

Standart Wakeboard Nasıl Yapılır, Wakeboard'a Nasıl Başlanır ?

20.08.2016 da izmit gölkayparkta idim günboyu tesisteydim.çok kalabalıktı.bu hafta sonu yani yarın kartepede ki sukayparka gideceğim.sukayparkta seans hesabı olduğu için sıra olayı yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı omeer14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20.08.2016 da izmit gölkayparkta idim günboyu tesisteydim.çok kalabalıktı.bu hafta sonu yani yarın kartepede ki sukayparka gideceğim.sukayparkta seans hesabı olduğu için sıra olayı yok

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Oo süpersin Ömer

Ben Gölkaypark a gittiğimde hava çok güneşli değildi. O yüzden de çok kalabalık değildi. Hafta sonu ve hava güzel olunca her türlü sıra oluyor tabi.

Sukaypark tan foto varsa gönderir misin ?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Bu Konudaki Etiketler