Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?
Sayfa 1/106 1231151101 ... SonSon
1056 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Question Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

arkadaslar slm ben leyla,ben snowboard yapmaya cok uzun zaman olmadi ama cidden kendimi gelistirmek istiyorum ama benim hala boardum yok aslinda mesaj atmamin nedenidir bana bu konuda yardim edebilirseniz cok sevinirim hangi marka hangi model gibi tavsiyelerde bulunursaniz sevinirim

Standart Ynt: secim

Selam Leyla, siteye hoşgeldin. Yeni başlıyorsan, çok pahalı bir set almanı önermem. Zaten sezon dışında olduğumuz için orta seviye setleri uygun fiyata bulabilirsin. Mart ayında Rossignol giriş setleri 600-700 ytl civarındaydı, onlara bakabilirsin. Daha uygun birşey arıyorsan Nidecker önerebilirim, bende de Plasma XL var ve memnun sayılırım. Bir de bağlama olayına gıcık oluyorsan Flow bağlamalara bir göz at. SnowStorm'da var acayip pratik, bağlamaları tek tek bağlamak yerine terlik gibi boarda geçiriyorsun

Ha bir de Çorum'da oturuyorsun sanırım, karar vermeden önce İstanbul'da board satan yerlerin sitelerine bir göz at. Yukarıda sağda sponsorlar bannerından bulabilirsin bu firmaları. Kolay gelsin. Sezonda görüşmek üzere!
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Aramıza hoş geldin

aslında Saygın söylenmesi gerekenleri söylemiş durumda , sen bu iş için ayırmak istediğin bütçeyi söylersen daha iyi yardım edebiliriz.
    Ben ilk Flow dan ilk board setimi 1500 YTL ye aldım Bu arada bütçe durumuna 2. ellere de bakabilirsin , şu anda fiyatlar oldukça uygun

www.gittigidiyor.com ve www.sahibinden.com da 2.el boardlar var. bence oralara bi göz at....
    ben gittigidiyordan 100 ytl e burton marka board ve bağlamasıyla aldım...
    yeni başlayacağın için bence 2.el al öğrenene kadar boarda acımadan zevkini çıkartırsın. 1000 ytl e sıfır alırsan yok çizilecek yok bu olacak derken öğrenmeye çalışırken zevkini çıkartamazsın.
    hem souçta acemiliğini atmışş olursun ve hangi stil hoşuna gidiyorsa o boardu sonra sıfır kaliteli olanı alırsın
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

mrb,
    ben bu sezon bağlamalardan çok çektiğim için bu flow bağlama konsunda bilgi edinmek istiyorum, board a kolay giyilmesi sorun değil de, düşüldüğü zaman ayaktan fırlaması gibi bişey söz konusu oluyor mu?
    FTWO Sonic Board<br />FTWO Mondo Lx Bindings<br />Rossingol Crank Boots<br /><br />Onursal Kaymakçı 1981 B Rh(+) İstanbul

ali_emre
    Ziyaretçi

oncelıkle tarzını belırlemelısın freestyle,freeride mı..ondan sonra o pozısyona uygun board almalısın..eger boardumdan sıkılmam uzun vadelı kullanırım dıyosan benden sana tavsıye burton...ama tabı bu butcenı asabılır..ama bu tarhlerde alırsan sezon fıyatının yarısına alacagına emınım.kısacası burton setı 800 ytlye kadar bulabılırsın bence...tabı dıger markaları da gozden gecırebılırsın...bı burton kullanıcısı olarak onu tavsıye edebılırım sana....

merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum. henüz snowboard a başlamadım. bu sezon çok araştırdım ama çeşitli nedenlerden bir türlü biryerlere gitme imkanı bulamadım. önümüzdeki sezon küresel ısınma kayak merkezlerini daha da vurmazsa başlamayı düşünüyorum. ama en büyük derdim board ve bağlama. sorduğum herkes farklı öneri getiriyor. kimisi şimdiden alma git kiralayıp kay. hem boardunu zedelememiş olursun hem de ne gibi malzeme alacaksın karar verirsin diyor. kimisi de al kendi malzemende öğren rahat edersin diyor. kimisi şu marka iyi diyor kimisi sakın alma hiç iyi değil diyor. ne yapacağıma karar veremedim. ve açıkçası bu piyasayı bilmediğimden kafam çooooooooooooooook karıştı :D bir mağazaya girip board ve bağlama sordum. satıcı bu konudaki bilgisizliğimi anlayıp beni kazıklamaya çalıştı gibi geldi. şu markanın şu modeli iyidir gibi öneriler verebilir misiniz
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

ali_emre
    Ziyaretçi

selam bence yenı baslıyosan freerıde almalısın.....ve baslangıc boarduu olarak rossıgnol al bence dırek burton alıp,dusupkaltıgında yada tas uzerınden gectıgınde cok ıcın yanmaz...rossıgnolun cok gusel baslangıc boardları war...daha sonra kendınden emın oldugun sezonda yenı boardla ıstedıgın herseyo yaparsın..hem ılk boardda uzerındekı acemılıgı atıp yenı boardun ustalar gıbı kayarsın....

Bizde boardu önümüzdeki sezon deneyecez ilk başlangıçta boardu kiralamayı düşünüyoruz genel tavsiye bu yöndeydi . Daha sonra durumumuza göre satın alacaz ama bencede ilk başlangıçta kiralamak daha mantıklı olacak .
    Sonuçta nereden uçacağın nasıl düşeceğin ayrıca hangi kayalar taşlar sopalar ağaçların üstünden geçeceğin belli değil ;D en azından ben şimdiden başkaları için endişelenmeye başladım ;D
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

selam, daha önce bir mağazaya girip sordum demiştim. orada satıcı bana nidecker ın chill modelini tavsiye etmişti. ama boarddan hiç anlamadığım için ne derecede iyidir bilemedim. board bağlama ve botlar nidecker markaydı ve takımı 690 a satıyorlardı. gerçekten bu fiyata değen bir takımmı bilemiyorum. ayrıca öğrenci olduğum için şu an bu miktar benim için bayaaa yüklü bir miktar. bu fiyata daha iyisini bulamayacağımı biliyorum elbette ama bu kadar bir miktar verdikten sonra sorun yaşamak istemiyorum çünkü bir bu kadar daha verip değiştirme imkanını hemen bulamam . ancak iş hayatına atıldıktan sonra :D genel tavsiyelere uyup şimdilik kiralamak en iyisi sanırım. ama bazı tavsiyelerde şu yönde: kiralanan boardlar çok yıprandığı için öğrenme süresini bile etkiliyormuş. iyi bir board da öğrenmek her zaman daha karlı oluyormuş benim aklım iyice karıştı artık :D
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

Sayfa 1/106 1231151101 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler