Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ? - Sayfa 103
Sayfa 103/106 İlkİlk ... 35393101102103104105 ... SonSon
1056 sonuçtan 1.021 ile 1.030 arası

Konu: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Standart Cevap: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Aksama buraya bi mudahil olayim ben herkes kendine gore yorumlamis
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

aynen kovalaynen...

Alıntı arrow_hit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, kayak almayı düşünüyorum.
    Boyum 181, kilo 85kg.
    Seviyem orta.
    Çok hızı sevmem garantili gitmeyi tercih ederim.
    Carving stilini seviyorum.

Çok mu teknik düşünüyorum ama, şu kesim boyutlarını ve dönme yarıçapını çok takmış durumdayım. Aşağıda 5 seçenek var. Şimdiye kadar kiraladığım kayaklarda hep salomon marka iyi çıkmıştır. 1-2 güne ekipmanımı almayı düşünüyorum. Düşük yarıçaplı olan modellerin baş ve arka kesimleri daha geniş oluyor. Diğer yandan düşünüyorum ki yere daha fazla basma alanı hızımı kaybettirir mi acaba? Karar veremiyorum, deneyimli bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Hangisi bana uygun olacaktır?

Salomon 24 X Kart
    SideCut: 124/73/107
    Radius: 12.0m

Salomon 24 Hours Sport
    SideCut: 120/72/103
    Radius: 13.5m

Salomon Enduro LX 750
    SideCut: 123/75/104
    Radius: 14.1m

Blizzard Power 7.2 IQ
    SideCut: 117/72/99
    Radius: 15.5m

Rossignol ZR Sintered TPI2
    SideCut: 116/72/100
    Radius: 17.0m

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    kayaklardan hepsi başlangıç-orta seviye arasına hitap etmekte... ancak 24 hours sport diğerlerine göre performans bakımından bir tık önde sayılır...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kayaklardan hepsi başlangıç-orta seviye arasına hitap etmekte... ancak 24 hours sport diğerlerine göre performans bakımından bir tık önde sayılır...
    Bir arkadaşım da malzemesine biraz değindi. Tabanların genellikle polietilenden yapıldığını performansının düşük olduğunu söyledi. "sintered" adı verilen tabanların yüksek basınçta plastik tozu sıkıştırılarak elde edildiğini, bu tip tabanların hızlı, dayanıklı ve sert olduğunu, wax'ı daha iyi tuttuğunu söyledi. Ayrıca tamiri daha zor olduğunu ve oksitlenmeleri önlemek için sık waxlanmaları gerektiğini söyledi.

Rossignolun özelliği buna sahipmiş.

24 hours un diğerlerine göre performanslı olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aksama buraya bi mudahil olayim ben herkes kendine gore yorumlamis
    Beklemedeyiz

google amcaya sordum...

Alıntı arrow_hit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, kayak almayı düşünüyorum.
    Boyum 181, kilo 85kg.
    Seviyem orta.
    Çok hızı sevmem garantili gitmeyi tercih ederim.
    Carving stilini seviyorum.

Diğer yandan düşünüyorum ki yere daha fazla basma alanı hızımı kaybettirir mi acaba?
    Yaş kaç ? (kas kemik durumu )
    yukarda senden iki alıntı yaptım karar ver : Hızı sevmiyorsun ama hızını kaybettirmesinden korkuyorsun hedef nedir : Orta ilerimi -ileri seviyemi yoksa ileri üst seviyemi yoksa sadece eğlence amaçlımı bunları belirlersen amacına uygun kayak seçimin daha kolay olacaktır.
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaş kaç ? (kas kemik durumu )
    yukarda senden iki alıntı yaptım karar ver : Hızı sevmiyorsun ama hızını kaybettirmesinden korkuyorsun hedef nedir : Orta ilerimi -ileri seviyemi yoksa ileri üst seviyemi yoksa sadece eğlence amaçlımı bunları belirlersen amacına uygun kayak seçimin daha kolay olacaktır.
    Hedef orta ileri seviye. Şuan orta düzeydeyim, çok rahat slalom yapabiliyorum. Kalçadan atma yapmıyorum, ayak basınçlarımı duruma göre değiştiriyorum. Olduğunca tekniği uygulamaya çalışıyorum. Alacağım kayak rahat olsun dönüşlerde sıkıntı çıkarmasın yeter. Bazı yerlerde kiraladığım kayakları hiç beğenmiyordum mesela.

Çok ileri düzeyde hızlı kaymayı hedefleyen biri değilim, malum düşersin edersin oranı buranı kırma ihtimalin var. Amacım rahat, orta tempoda zevk almak. Buna göre hangisi daha uygun olur? Bir de malzeme cinsi ve ekipmanların demonte kolaylığı da var. Örneğin bazılarında bağlamalar farklı takılıyor gibi. Tşk.

onerdiklerinden hicbiri istegini tam olarak karsilamayacaktir...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onerdiklerinden hicbiri istegini tam olarak karsilamayacaktir...
    ozaman bana seçenek sunun lütfen. :D En azından bunlar orda kiraladıklarımızdan iyidir diye düşünüyorum :D

Bu Konudaki Etiketler