Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ? - Sayfa 101
Sayfa 101/106 İlkİlk ... 519199100101102103 ... SonSon
1056 sonuçtan 1.001 ile 1.010 arası

Konu: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Standart Cevap: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Merhaba,
    Bu sene kayak takımı alacağım. önerilerinizi alabilir miyim?
    boy: 180
    kilo 76
    kayış seviyesi orta
    %100 pist.
    bütçe 1500 altı

teşekkür ederim.

rossignol experience serisinden begendiginizi alabilirsiniz... gecen senenin modellerinde de baya bir indirim var... size uygun diyebilecegimiz 165-170cm civarinda da bir kac model var... daha fazlasi icin bkz: www.spxshop.comSPX

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rossignol experience serisinden begendiginizi alabilirsiniz... gecen senenin modellerinde de baya bir indirim var... size uygun diyebilecegimiz 165-170cm civarinda da bir kac model var... daha fazlasi icin bkz: SPXSHOP.COM Sport Point Extreme Online Sat MaazasSPX
    Dediğiniz siteye baktım. Experience ile Pursuit arasındaki fark nedir? biliyorsanız bilgi verebilr misiniz? sitede bu konuda bilgi yok.

Alıntı yenikullanici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz siteye baktım. Experience ile Pursuit arasındaki fark nedir? biliyorsanız bilgi verebilr misiniz? sitede bu konuda bilgi yok.
    experience tum dag icin tasarlanmis; pursuit sadece pist icin... ancak bu sizi yaniltmasin... ulkemiz kosullari acisindan ayak alti genisligi 74-78 olan bir experience'i pursuit'e nazaran daha cok oneririm...

Standart Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Hiz yapmayi seviyorsan pursuit. Bolkara hic girmiyorsan experince pursuite gore pistte daha zayif kalir. Seni yavaslatir. Ha sen belki bunu cok hissedemezsin ama seviyeni arttirdikca ve pistte devam edeceksen daha fazlasini isteyip pursuit veya baska bi markanin pist kayagini isteyeceksin.

Ben all mountain kayak kullaniyordum ve artik beni kesmiyordu o yuzden pursuit elite aldim. Esi kayaklarimla Sarikamis 5'te dumduz insem de 90 km/s gecemiyordum. Ama yeni kayaklarimla slalomla kendimi yavaslattigim halde 110'u cok rahat gormustum. Slalom yapiyordum cunku yeni kayaklar ucuyor. Dumduz inmeye cesaret edememistim.

Gerci benim tarzim baska. Ben donus yapmayi, slalom yapmayi sevmiyorum. Bununla beraber baton hakimiyetim cok yok, bu da teknigimi eksi yonde etkiliyor. Gerci yuksek suratte batona cok fazla da is dusmuyor. Dumduz bildiin bodozlama iniyorum. Hizdan keyif aliyorum. Herkesin tarzi keyfi baskadir.

Arada bolkara girerim diyorsan experience dusuneceksin. Ben pursuit ile giriyor muyum? Evet. Boardculari bolkarda geciyor muyum? Evet Hatta biz iki uc kayakcinin Sarikamis't bolkarda boardculari bekledigimiz cok olmustur. Fotolu videolu kayitlarimiz var Ama zorlaniyorum tabi.

Bu arada botun flex degerine cok dikkat et.

Almaya niyetlenince yaz buraya.

Sent from my iPhone using Tapatalk

her pursuit'i altindaki gibi sanma kocero...

bolkar gercek bolkar olsa girdigin yerden cikamazdin...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her pursuit'i altindaki gibi sanma kocero...

bolkar gercek bolkar olsa girdigin yerden cikamazdin...
    onun da görüntüleri var ama yayınlamıyoruz

Alıntı yenikullanici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bu sene kayak takımı alacağım. önerilerinizi alabilir miyim?
    boy: 180
    kilo 76
    kayış seviyesi orta
    %100 pist.
    bütçe 1500 altı

teşekkür ederim.
    Neden özellikle %100 pist dediğini merak ettim çünkü ben de başta off-pist pek sevmezdim uygun yerler olmadığı ve dönmekte zorlandığım için.. ama Sarıkamış etkinliğinde ağaçlar arasında boardcu arkadaşlara takılıp keyfini alınca radiusu bozmadan daha fazla off-pist bir kayak aldım kendime.
    Hem pistte güvenli olabilecek sınırlarda hız yapıp hem carving yapabiliyor, aynı zamanda da boardcu arkadaşları bolkarda beklemek zorunda kalıyorum

Sırf pistte hız yapmak istiyorsan pursuit al çünkü hızlı giderken daha stabildir. ama bodoslama gitmek herkese keyif vermez. Açıkçası ben Maverick'ten başkasını tanımadım Ayrıca normal salopet, mont, bot, kask vs ile özellikle bizimkiler gibi bakımsız pistlerde 100 km lere çıkmak çok akıllıca değil bence. pistlerimiz maalesef sabahın ilk saatlerinden sonra pist-bolkar arası oluyor o yüzden pursuit çok akıllıca değil. Bu arada Maverick'in kullandığı pursuit senin bütçenin dışında diye hatırlıyorum.

Experience alırsan da Oliver'ın dediği gibi ayak altı genişliği fazla olmayan bir şey seç ki carving keyfine de devam edebilesin.

Bir de tabi botunu ona göre seçmelisin. Bence son bir iki model kayağa indir seçimi ve yaz buraya hep beraber kıyaslayalım istersen.
    Konu Kayula tarafından (28-11-2014 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.
    Let'ski!

Alıntı metin_turker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

bir yerden hediye olarak Fıscher MOTIVE 78 + RSX12 BAGLAMA SETİ hediye geldi.

Orta-orta üst seviye kayarım. sizce uygun ayakkabı hangisidir? nereden alabilirim? Boy 185, kg 80
    90 flex in altında olmayan bir ayakkabı derim. Ayakkabi boyu kadar ayakkabi eni de onemli ozellikle ayaklarin tarakli ise, buna da dikkat et.
    Konu Kayula tarafından (28-11-2014 Saat 02:09 ) değiştirilmiştir.
    Let'ski!

Çoğumuzun yaptığı bir yanlış olmuştur, iyi bir kayak için aylarca araştırmak, sonra ona uygun bir botu 5 dakkada satıcının iki sözüyle almak..
    Kesinlikle iyi ve 'doğru' bir botun seçimi iyi bir kayak seçiminden önce gelir. Özellikle ilk başlayanlar için..

Bu Konudaki Etiketler