Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ? - Sayfa 106
Sayfa 106/106 İlkİlk ... 65696104105106
1056 sonuçtan 1.051 ile 1.056 arası

Konu: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Standart Cevap: Kayak Tavsiye Topiği - Hangi Kayağı Almalıyım , Kayak Seçimi ?

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iynem'e katiliyorum. Eski tip bunlar. Butcenizi biraz daha arttirirsaniz carving oneririm.
    oo tifo bey ne yapiyorsunuz? [emoji38]

Erzurum Beyi Baki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çeşitli sebeplerle uzun zaman oldu foruma giremeyeli. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    Völkl Kendo 127/88/109 163cm kayak için mümkünse freeride bağlama arıyorum. Kayakla aldığım Elan Ambition 12 bağlama nasıl olduğunu anlamadığım şekilde kayarken kırıldı. Kar Spor da daha ilk yılı dahi dolmamasına rağmen arkasında durmadı. Uzun mesele.

Sorum şu stoper genişliği optimum kaç olmalı? Aşağıdaki bağlamalara ek olarak öneriniz olursa ona da açığım...

Marker Griffon 13'ü beğendim ama stoper genişliği 110, kayak bel genişliğinin 88 olduğunu düşünürsek geniş olur sanırım.
    Link: https://www.karspor.com.tr/urun/mark...110-mm-baglama

Bir de Atomic N Warden 13 dikkatimi çekti, Salomon N Warden ile aynı sanırım. Proshop la görüştüm 100mm stoper takabileceklerini söylediler. Ama +12mm fazla gibi geldi bana.
    Link: https://www.proshoptr.com/urun/atomi...mnc-black-gold

kirilma ambition 12 icin yaygin bir problem degil gibi duruyor... umarim ayakta kirilip sakatlik yasatmamistir... tabi baglamanin kirilmasi hos olmamakla birlikte her zaman gerceklesebilecek bir durum... sahsen en cekindigim parcadir...

genel tavsiye +- 10... 88 icin 78-98 arasina tekabul ediyor... benim tavsiyem 90'i gecmeyin olur... tabi bu da uygun baglama problemini dogurur... marker griffon 13 id modelinde 90 varmis...

edit: warden 13 mnc modeli de 90a uygunmus...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kirilma ambition 12 icin yaygin bir problem degil gibi duruyor... umarim ayakta kirilip sakatlik yasatmamistir... tabi baglamanin kirilmasi hos olmamakla birlikte her zaman gerceklesebilecek bir durum... sahsen en cekindigim parcadir...

genel tavsiye +- 10... 88 icin 78-98 arasina tekabul ediyor... benim tavsiyem 90'i gecmeyin olur... tabi bu da uygun baglama problemini dogurur... marker griffon 13 id modelinde 90 varmis...

edit: warden 13 mnc modeli de 90a uygunmus...
    Hafif atlattım diyelim. Biraz sürüklendim. Kayağı takmaya çalışırken de kırıldığını fark ettim.

Türkiye de başka freeride sınıfında bulamadım. Önerileriniz varsa açığım. Marker Squire11 90MM var onun da daha beginner kalacağını düşündüm.

Elan:İsim:  DSC_0351.jpg
Görüntüleme: 255
Büyüklük:  495.6 KB (Kilobyte)

Alıntı Baki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafif atlattım diyelim. Biraz sürüklendim. Kayağı takmaya çalışırken de kırıldığını fark ettim.

Türkiye de başka freeride sınıfında bulamadım. Önerileriniz varsa açığım. Marker Squire11 90MM var onun da daha beginner kalacağını düşündüm.

Elan:İsim:  DSC_0351.jpg
Görüntüleme: 255
Büyüklük:  495.6 KB (Kilobyte)
    ucuz atlatilmis... resmen nazar degmis gibi ortadan caat diye gitmis... neyse... pshop atomic warden 13 getirmis ama 115 ve 130 stoperleri... halbuki 90lik da mevcut... ellerinde galiba 100luk var en kucuk stoper... tavirlarindan ekstra cabaya girmek istemedikleri anlasiliyor...

kendo 88 icin baglama tavsiyesi marker griffon veya jester 90... fotodan yarim yamalak anladigim kadariyla da tavsiye edilen noktalara monte edilmis gibi duruyor baglamalar... yurtdisindan 90 stoper bulamiyorsaniz el mahkum 100...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ucuz atlatilmis... resmen nazar degmis gibi ortadan caat diye gitmis... neyse... pshop atomic warden 13 getirmis ama 115 ve 130 stoperleri... halbuki 90lik da mevcut... ellerinde galiba 100luk var en kucuk stoper... tavirlarindan ekstra cabaya girmek istemedikleri anlasiliyor...

kendo 88 icin baglama tavsiyesi marker griffon veya jester 90... fotodan yarim yamalak anladigim kadariyla da tavsiye edilen noktalara monte edilmis gibi duruyor baglamalar... yurtdisindan 90 stoper bulamiyorsaniz el mahkum 100...
    Proshop la görüşmemden ben de o intibaya kapıldım. 70 kilo civarındayım parkta da kaymaya niyetim yok. Squire 11 i araştıracağım olmazsa dediğiniz gibi ya yurtdışı ya da 100mm warden.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Bu Konudaki Etiketler